Big Mummy: Origins (CS Edition)

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: salberg » 07 mar 2015, 22:30

...chwila, a co to za zdjęcia nad głowami uczestników? Jakaś wskazówka, co dalej czeka uczestników? :dotatusia:

Misiek
Posty: 411
Rejestracja: 07 mar 2014, 19:58

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Misiek » 07 mar 2015, 23:19

Ja jestem chyba ta osoba miedzy królikiem a gościem z garniaczkiem. Nwm czy posłuchales mojej prośby. Chyba nie :-( . Wiem na pewno jedną rzecz. Fiora jest albo krolikem, robotem, krasnalem lub astronautą.

Poprawka. //Guuki

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Galcia » 08 mar 2015, 9:45

Próbowałam wykombinować, kto jest kim, ale chyba się poddaję :D W programie jest zbyt wiele rudowłosych uczestniczek, żeby móc jednoznacznie stwierdzić, która z nich jest troglodytą :P Ale znalazłam mojego Romana - nie wiem tylko, którego gnoma reprezentuje jego strój. Pana wiedźmę? ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Lenna » 08 mar 2015, 15:11

Galcia pisze:Próbowałam wykombinować, kto jest kim, ale chyba się poddaję :D W programie jest zbyt wiele rudowłosych uczestniczek, żeby móc jednoznacznie stwierdzić, która z nich jest troglodytą :P
Ta wiedźma w środku to na pewno Abbie albo Fiora - widać po dłoniach, że ma ciemniejszą skórę. Troglodyta i wampirzyca mają skórę jasną, więc na pewno to Severuska i ja, ale która to która, już trochę trudniej :P Ale wydaje mi się że Troglodyta ma ciemne, a nie jasne rude włosy, więc to pewnie ja xDD
Co do reszty, nadal kombinuję, ale w tych kostiumach to nawet płeć trudno rozpoznać xD

salberg, a te zdjęcia na górze to nie są przypadkiem foty z poprzedniej edycji Big Mummy? Takie mam wrażenie.
Obrazek

Misiek
Posty: 411
Rejestracja: 07 mar 2014, 19:58

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Misiek » 11 mar 2015, 18:59

Troglodyta to chyba Abbie ponieważ ona ma krótkie wlosy i czerwone i widać trochę włosów.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Lenna » 11 mar 2015, 19:09

Ale spójrz na kolor skóry - ma jasną, bladą skórę, a Abbie ma ciemniejszą. Ja myślę że Abbie to wiedźma, ewentualnie wiedźmą jest Fiora. Ale wydaje mi się że kolor skóry dłoni wiedźmy jest jaśniejszy niż kolor skóry Fiory xD Ale wszystko się jeszcze okaże xD
Obrazek

Misiek
Posty: 411
Rejestracja: 07 mar 2014, 19:58

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Misiek » 14 mar 2015, 22:38

Już miesiąc nie ma odc. BIG MUMMY ;( . Wiem że nie lubisz tego pytanua ale kiedy można sie spodziewać odcinka?

Awatar użytkownika
Verion
Posty: 170
Rejestracja: 15 gru 2013, 22:58

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Verion » 06 maja 2015, 21:32

O matko, to już 3 miesiące :O! Jestem przerażony że tak długo nie było relacji o.O! Oczywiście mówiłem że mogą zdarzyć się takie przerwy ale nie aż takie :O! Studia, inne przyziemne sprawy, problemy z grą i przede wszystkim leń (przyznaje się xD) Naprawdę przepraszam was wszystkich za coś takiego :(. Na studiach (w tym semestrze) czas też strasznie szybko leci. Odcinka całego nie mam, więc podzielę go na 2 części, pierwsza część już jest zrobiona, więc oto ona :) :

Odcinek 2 część 1
Dzień 2, godzina 9:18

Nadszedł drugi dzień w Domu Wielkiej Mumii. Lenna przygotowuje dla mieszkańców coś z włoskich specjałów - calzone śniadaniowe ;)
L: Abbie, twoja twarz mnie trochę przeraża. Wyglądasz trochę jak wiedźma!
Ab: Przecież nie śpię z makijażem na twarzy to jak mam wyglądać z rana?
Obrazek
Obrazek

Fi: Och usłyszałam głosy z kuchni więc chyba czas na śniadanie!
L: Albo te głosy to w twojej głowie i jesteś nienormalna! A śniadanie dopiero się robi.
Obrazek

Do dziewczyn dołączył też Roman, który poprzedniej nocy spał w śpiworze.
Ro: Jest już coś na śniadanie, umieram z głodu!
L: Idzie, idzie! Jeszcze trochę i byś mi pewnie krew wypił żeby tylko się najeść!
Obrazek

Abb: Roman, jest jedna sprawa, którą chciałabym z tobą dzisiaj przedyskutować...
Ro: Wybacz, ale ten cudowny aromat zagłuszą to cokolwiek teraz gadasz...
Obrazek

Cała czwórką jadła w spokoju śniadanie, gdy nagle coś przykuło wzrok Abbie.
Ab: ROMAN!! ZA TOBĄ!!!
Obrazek

Gnom: Niespodzianka, moja ofiaro... to znaczy uczestniku!
Obrazek

Rom: Ech... to calzone jest okropne! Za mało krrwwwiiistego mięsa!
Obrazek

Fi: No proszę, czyli to miały na myśli gnomy mówiąc o wcieleniu się w nie...
Abb: Ee... Fiora...
Obrazek

Gnom: Witaj śmiertelniczko, wsiadaj na miotłę, przeżyjemy magiiczną przygodę!
Obrazek

Ab: AAAAA!! Jestę wiedźmą!!! (celowy błąd stylistyczny)
Obrazek

________________________________________________________________________________________
Godzina 10:01

Wielka Mumia wezwała wszystkich mieszkańców by ogłosić pewną nowinę
WM: Tu Wielka Mumia. Przede wszystkim Wielka Mumia chciałaby powitać wszystkich serdecznie w Domu Wielkiej Mumii.
Sev: Ach, świetne ujęcie, muszę to później namalować...
Obrazek

WM: Abbie oraz Roman zostali już zamienieni w swoje gnomie odpowiedniki.
Rom: Musiałaś mnie w wampira zamieniać Wielka Mumio?! Te kły mnie wkurzają!
WM: Wielka Mumia ma również dla was pewną wiadomość:
Obrazek

WM: W waszej sypialni zostały właśnie otworzone drzwi do Schowka Zwierzeń - miejsca gdzie będziecie mogli porozmawiać z Wielką Mumią, gdzie będziecie otrzymywać zadania i odbierać zakupy.
Obrazek

WM: Pierwszą osobą która wejdzie do Schowka Zwierzeń będzie - Guuki.
Gu: Ja?!
WM: Guuki, Wielka Mumia zaprasza cię do Schowka Zwierzeń.
Obrazek

Guuki po przejściu przez drzwi odkrył schody prowadzące na dół. Tam znalazł drzwi do Schowka Zwierzeń...
Obrazek

...nie wiedział jednak, że cała jego rozmowa z Wielką Mumią jest obserwowana przez mieszkańców z ekranu telewizora!
Ba: Przegapiłem coś?
Le: Bartek! Gdzie ty się podziewałeś jak Wielka Mumia dawała nam instrukcje!?
Ba: A wiesz, musiałem coś załatwić... ale słyszałem wszystko co mówiła...
Obrazek

WM: Witaj Guuki, jak ci się mieszka w Domu Wielkiej Mumii?
Gu: Ach dziękuje Wielka Mumio, nawet dobrze. Jak na pierwszy dzień było bardzo znośnie. Kto wie co nas jeszcze czeka w następnych dniach!
Obrazek

WM: Gdybyś mógł wybierać, kogo aktualnie chciałbyś się pozbyć z Domu Wielkiej Mumii i dlaczego?
Mieszkańcy: WIELKA MUMIO!!!
Obrazek

Gu: Wiesz, Wielka Mumio. Ciężko jest mi teraz zdecydować, zwłaszcza że ich znam ledwie dzień. Trochę ich poobserwowałem co prawda i mógłbym wyciągnąć kilka wniosków, jeśli chciałabyś je usłyszeć? Tylko nie mów o tym nikomu, wolę raczej pozostawać w cieniu...
Obrazek

Gu: Przede wszystkim - Jackob zachowuje się jak Don Lothario, traktuje kobiety jak na takiego lowelasa przystało. Jest też trochę arogancki w stosunku do innych, tak samo jak Roman. Nie przepadam za bardzo za takimi ludźmi, no ale - to jest twój program...
Jack: Hahaha! Jaki on jest śmieszny!
Obrazek

Ro: Czy ktoś już ci mówił, że twoja szyja wygląda bardzo smakowicie? Taka ogolona i gładziutka, mniam!
Jack: Ja cie priszę, Roman!
Obrazek

Gu: Z kolei Francis jest tutaj tym najbardziej dżentelmeńskim, ułożonym. Nie mam nic przeciwko niemu, chociaż fajnie by było, gdyby w programie się nieco rozluźnił. Dziwi mnie też zachowanie Bartka, które od samego początku jest podejrzane, jakby coś ukrywał...
Obrazek

Gu: Natomiast Severuska... prawie nas zabiła tym jej gulaszem! Wciąż mam poparzenia w jamie ustnej! Wydaje mi się że od pierwszego dnia za bardzo się stara, żeby się wszystkim przypodobać. Albo to jej strategia lub maska przy przetrwać ten program, nie mam pojęcia...
Sev: Co?!
Ro: Ech, te kły!! Strasznie piłują mnie w szczękę!
Obrazek

Gu: Nie chcę, żeby ktoś się poczuł urażony, broń Wszechwidzącego! To moje pierwsze wrażenia po pierwszym dniu programu, mam nadzieję, że wszyscy mnie mile zaskoczą i wszyscy się jakoś zakolegujemy!
Obrazek

Gnom: Witaj *bip* kolego! Jestem Gnom Lammer *bip* Rangers! Jestem na zastępstwie za *bip* gnoma Blingabu. Czas na *bip* transformacje!
Obrazek

WM: Guuki, Wielka Mumia ma dla ciebie sekretne zadanie.
Przez cały ten tydzień twoim zadaniem będzie obserwowanie wszystkich mieszkańców Wielkiej Mumii. Jako gnom-robot, będziesz pojawiać się znienacka, monitorować wszystkie ruchy mieszkańców i alarmować, gdy ktoś zrobi coś wbrew zasadom tego tygodnia.
Gu: Wspaniale *bip*! Będę najlepszym *bip* robotem tego *bip* programu!
Obrazek

Guuki po chwili wrócił do swoich współmieszkańców.
Gu: Hej *bip*! Nie uwierzycie co mi się *bip* przytrafiło! Ej, dlaczego *bip* patrzycie się na mnie takim *bip* wzrokiem? Coś *bip* jest za mną?
Obrazek

________________________________________________________________________________________
Godzina 15:23

Jackob został przydzielony tego dnia do zrobienia obiadu. Jako że nie zna się zbytnio na gotowaniu postanowił zrobić coś każdy Sim z AP potrafi zrobić - hot-dogi z psa! ...to znaczy z mięsa ;)
Obrazek

Jack: Khy... khy! Zapach spalenizny... ach, prawie jak w przepisie dziadka!
Obrazek

Tymczasem Francis próbuje dowiedzieć się, dlaczego Bartek nie pojawił się rano w salonie.
Fr: Bartku, wyglądasz na troszkę bladolico. Nie zaszkodziła ci przypadkiem ta surówka grzybowa, która była na bankiecie? Dlaczego cię nie było rano przy omówieniu zadania?
Obrazek

Bar: Czuje się dobrze, nic mi nie zaszkodziło. Oraz - sorry że to powiem - ale to nie twoja sprawa, dlaczego mnie nie było. Mam swoje własne sprawy...
Fr: W Domu Wielkiej Mumii? Jakie znowuż?
Ba: nieważne... idę pogadać z Lenną...
Obrazek

Fr: Martwię się trochę. Dżentelmen powinien nie tylko dbać o niewiasty, ale i o swoich współmieszkańców. Zastanawiam się co zakrząta myśli mojego towarzysza...
Obrazek

Ba: Głupio mi było trochę odtrącać Francisa, ale... nikt nie może wiedzieć o tym, co robię. I oby Mumia nie zdradziła przypadkiem mojego sekretu...
Obrazek

Ba: Przy okazji - te małe czarne łuskowate z nóżkami to nie były grzybki, prawda Wielka Mumio ;>?
Obrazek

________________________________________________________________________________________
Godzina 16:03

Po kilku(dziesięciu) spalonych parówkach, Jackob w końcu ugotował obiad dla mieszkańców.
Jac:Wszystkich zapriszam do stołu!!
Obrazek

Sev: No idziemy, idziemy nie musisz się tak krzyczeć! Masakra!
Fr: Oj nie przejmuj się moja droga, zaraz dotrzemy i będzie rozkoszować się posiłkiem.
Sev: Moich obiadów i tak nic nie pobije!
Obrazek

Gnom-Śpiewak: Ani kroku dalej moi wierni fani! Czas na odrobinę bluesa!
Gnom-Magik: Po pierwsze, to są moi wierni fani, a po drugie oni mają ochotę na pokaz PRAWDZIWEJ magii!
Gnom-Śpiewak: nieważne! Ważne, że czas na zamianę! PS. To ja jestem najlepszy ;)
Obrazek

Fr: Oto przed wami niesamowity duet! Czyli Salberg Magiczny...
Sev: ~♪ I roooozśpieeeewaaanaaaa Severuskaaaaaa ♪~
Obrazek

Podczas gdy Severuska "śpiewała", Magiczny Salberg popisał się sztuczką z lataniem dla dodania dramaturgi (i by odciągnąć widzów od wycia xD)
Obrazek

Fr: Wznoszę się do chmuuuuurrrr! Auu!
Sev: ~♪ On wznosi się do chmuuuuurrrrrr ♪~
Jack: JA WAS PRISZĘ!!
Obrazek

Po chwili wszyscy już siedzieli przy stole i jedli (przypalone) hot-dogi a'l(a)Paka
Obrazek

Fr: Hej, skarbie! Nie lubię się przechwalać, ale jeśli tylko chcesz się spotkać... to możesz zobaczyć moją przystojną buźkę w ekranie laptopa! Mój ostatni singiel jest w TOP 10-tce!
Obrazek

Fr: CO?! Co ja przed chwilą powiedziałem?
Ab(skrzeczącym głosem): Żeby ci żabko nie skłamać, zabrzmiałeś jak troll, którego spotkałam na moście, dał mi kiedyś smocze łuski, które wykorzystałam...
Obrazek

Ba: WIEDŹMA!!
Gu: Witajcie *bip* kochani! Czy wszyscy przestrzegają *bip* regulaminu?
Obrazek

Gu: I w ogóle gdzie *bip* obiad *bip* dla mnie?!
Obrazek

________________________________________________________________________________________
Godzina 23:31

Wszyscy mieszkańcy już śpią oprócz Abbie i Romana, którzy nie mogą zasnąć. Dlatego wspólnie grają w szachy.
Ab: A właśnie Roman, co do tej sprawy, którą miałam rano...
Ro: Ugh! No dobra, nie mam żadnej wymówki by cię nie słuchać, czego chcesz?
Obrazek

Ab: No wiesz... zauważyłam, że nie jesteś zbyt przyjaźnie nastawiony do innych mieszkańców i tak sobie pomyślałam... może bym ci pomogła jakoś wdrożyć do nich, otworzyć się na nich?
Obrazek

Ro: Ta kobieta mnie po prostu rozbroiła! Nikt inny by nie pomyślał o czymś takim, tylko ona musiała... nie powiem Wielkiej Mumii co o niej myślę bo to by wykraczało poza mój intelektualistyczny zakres słownictwa.
Obrazek

Ro: Ech, dziewczyno... ty nic nie rozumiesz! Ja nie jestem tutaj po to aby się z kimkolwiek zaprzyjaźniać, ja tu jestem żeby wygrać! Nie obchodzą mnie moi "konkurenci". Co z tego że mają przepyszną kreww ahh!. Ekhm... przesiądźmy się, tutaj mam jakieś słabe szachy!
Obrazek

Ro: Już lepiej. Nie obchodzą mnie oni, nie obchodzisz mnie ty. Chcę tylko wygrać, bo nagroda mi się należy!
Ab: Nie wierzę ci! Mówisz tak tylko po to, żeby cię zostawić w spokoju!
Ro: Dokładnie! Zostaw mnie w spokoju!
Ab: A właśnie że nie zostawię! Mogę z twoich kłów ugotować eliksir nienawiści i wtedy każdy cię będzie nienawidził mwhihihihi.... Ekhm... o czym to ja mówiłam?
Obrazek

WM: Abbie, Roman - tu Wielka Mumią. Tą wiadomość słyszycie tylko wy. Wielka Mumia zaprasza was do Schowka Zwierzeń...
Ro: O co chodzi Wielka Mumio?
Ab: Chodźmy lepiej sprawdzić...
Obrazek

W drodze do Schowka Zwierzeń poczuli małe trzęsienie ziemi. Gdy spojrzeli w prawo, zauważyli tajemnicze drzwi, które się przed nimi otworzyły!
Obrazek

Ab: Na wyciąg z korzenia mandragory! To jest tajemna komnata!
WM: Wielka Mumia ma dla was sekretną misję:
Obrazek

WM:Jutro do Domu Wielkiej Mumii zawitają goście specjalni. Waszym zadaniem będzie sprowadzenie odrobiny zamieszania do tej wizytacji. Macie do dyspozycji magiczny kocioł, dzięki któremu będziecie mogli wpływać na cały Dom Wielkiej Mumii. Dzięki stacji alchemicznej będziecie mogli tworzyć eliksiry, które potem użyjecie by skołować mieszkańcom niemały chaos. Dla Romana Wielka Mumia przygotowała ołtarz, gdzie będzie mógł wypocząć. Oboje zostaniecie tutaj na noc, by obmyślić plan działania. Jeśli uda wam się spełnić żądania Wielkiej Mumii, wasze zadanie zostanie zaliczone.
Obrazek

Ro: Dobra, to ty pomyśl nad planem a ja się trochę prześpię...
Ab: Wiesz, że łatwo nie odpuszczę Roman...
Ro: Ta, ta... dobranoc, nietoperze na noc!
Obrazek

Ab(skrzeczącym głosem):O mój Plumbobie! Ale się podnieciłam!!
Obrazek

Koniec części pierwszej


EDIT: Niektórzy byli ciekawi jak wygląda Dom Wielkiej Mumii. Oto rzut całego Domu (bez komnaty, bo zdjęcia robiłem przed jej zbudowaniem :) )

"Parter"
Obrazek

"-1 Piętro"
Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 maja 2015, 0:35 przez Verion, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: ollie » 06 maja 2015, 23:33

Co wy ode mnie chcecie, jestem normalny :doge:

Wielka Mumia mnie rozwaliła XDDDDDDD

Liczę na więcej bo nie mogę oceniać po połowie spektaklu :>

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Guuki » 06 maja 2015, 23:51

No ładnie, mój Sim podpadł paru mieszkańcom i to już drugiego dnia. ;)
Ale za to fajne zadanie otrzymał. Genialnie wygląda w tym kostiumie!
Bardzo podoba mi się schowek zwierzeń. :yes:
I ten pomysł z gnomami - genialny!

Warto było czekać, świetna relacja!

Dzięki, że dałeś przy okazji zdjęcia domu. Teraz można się zorientować w terenie, sprawdzić co, gdzie i jak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Galcia » 07 maja 2015, 11:56

Codziennie rano sprawdzam ten wątek i powoli zaczynałam tracić nadzieję na ciąg dalszy, ale oto jest! :D Zdążyłam już zapomnieć, jak bardzo włochatego sima stworzyłam. xD Nie podoba mi się, że Bartek coś kombinuje. -.- Czekam na część drugą (a jeszcze bardziej czekam na kolejny dzień, ciekawi mnie, co to za tajemniczy goście ;)).
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Lenna » 07 maja 2015, 19:54

A więc zgadłam, że wiedźma to Abbie, ale pomyliłam się co do Fiory, bo myślałam, że to jest wampirzyca, a to śpiewaczka :D
Bardzo zabawna relacja :D Czekam na część drugą ^^
Obrazek

Misiek
Posty: 411
Rejestracja: 07 mar 2014, 19:58

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Misiek » 08 maja 2015, 23:35

Całkiem zabawny odcinek. Po tak długim okresie braku odcinka zwątpiłem czy wogóle bedzie no ale jest. Haha nie mogę z min Abbie na niektórych zdjęciach Ha ha. Widzę że Guuki jest tym "bezpiecznym". Pozostaje jeszcze Bartek który jest chyba wilkolakiem. Sądzę tak po jego nazwisku. To czekamy oby krótko na kolejna relację.

Awatar użytkownika
Verion
Posty: 170
Rejestracja: 15 gru 2013, 22:58

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Verion » 17 maja 2015, 22:40

Dziękuje bardzo za komentarze :). Ogólnie chciałem robić relacje z dwóch dni w jednym odcinku, ale po pewnym namyśle jednak każdy odcinek będzie relacją z jednego dnia - żeby nie wydłużać odcinków (choć ten akurat odcinek będzie dość długi ^^)

Czas na BM :D!

Odcinek 2 część 2
Dzień 3, godzina 9:37

Nadszedł kolejny dzień w Domu Wielkiej Mumii. Podczas gdy reszta dopiero się budzi, Fiora jest już w trakcie porannej rozgrzewki w Pokoju Rekreacyjnym.
Obrazek

Głos: Pssst, Fiora!
Fi: Hę? Ktoś tutaj jest? Halo?
Głos: Fiora! Na dole!
Obrazek

Fi: AAa!!! Gnom!
Gnom: Ciszej! Kogoś ty się spodziewałaś dziewczyno?! Jestem tutaj incognito! Chcę ci przekazać że w tym tygodniu wcielisz się we mnie, a to oznacza że otrzymujesz immunitet!
Obrazek

Fi: Ja?! Immunitet?! Ale jak to?!
Gnom: No prosto, zostałaś wylosowana przez Wielką Mumię by dostać immunitet!
Jako Gnom Chrapacz będziesz wspierać mieszkańców podczas wykonywania zadań radosnymi podrygami i okrzykami! Twoją misją będzie zagrzewanie do wykonywania zadań wszystkie pozostałe gnomy.
Czas na małą podmiankę!
Obrazek

Fi: Czuje się taka pełna energii... i taka gruba!
Obrazek

Podczas gdy Fiora próbuje się oswoić z byciem gnomem, Bartek właśnie wstał aby przygotować śniadanie dla mieszkańców.
Obrazek
Obrazek

Nagle poczuł, że ktoś go obserwuje...
Gu: Uszanowanko *bip*! Czy przestrzega się tutaj *bip* regulaminu?
Obrazek

Ba: Guuki, no wiesz co?! Jeśli to miało mnie wystraszyć to wiedz, że mnie mało co może wystraszyć! To ja tutaj jestem postrachem innych!
TC: Przepraszam bardzo...
Obrazek

Ba: Aaaa!! Duch!!
TC: Nie duch, tylko klaun! Czy mógłbyś z łaski swojej mnie uwolnić z tego zlewu? I gdzie mój asystent?! ERDRICK!
Obrazek

Er: Hej-ho, hej-ho! Do Wielkiej Mumii by się szło! Ugh! Zdyszałem się, już lecę Tragiczny!
Obrazek
Obrazek

________________________________________________________________________________________
Godzina 10:02

Podczas gdy Wielka Mumia wzywa wszystkich mieszkańców do salonu, Abbie i Roman wciąż siedzą w tajemnej komnacie obmyślając jak sprawić psikusa swoim rywalom... no właściwie tylko Abbie xD
Ro: Ahh! Spałem jak martwy! Wymyśliłaś coś?
Ab: Ach, dobrze że wstałeś! Mam kilka świetnych pomysłów...
Obrazek

Ro: Poczekaj, zanim cię zacznę słuchać... muszę się przejrzeć w lustrze...
Lustro: Ach!! Kogóż ja to widzę? Wszechmocny wampir! I do tego jaki przystojny!
Obrazek

Ro: Wiesz co Abbie? Jednak teraz powiedz jaki masz plan, zanim to homo-lustro mnie obmaca wzrokiem...
Lustro: Ach, ranisz mnie wampirku!
Obrazek

Ab: Dobra a więc potrzebujemy żabi skrzek, krew wilkołaka i kilka garści łupieżu trolla... ekhm, to znaczy choć tu bliżej to ci pokaże co zrobimy. A więc tak...
Obrazek

___________________________________________

Er: Witajcie mieszkańcy! Jak już pewnie się domyślacie jesteśmy waszymi pierwszymi tygodniowymi gośćmi! Ja jestem Erdrick Gnomeheim, odkrywca Magicznych Gnomów i wielki fan wszystkiego co gnomowe, a to mój nie-gnomi mistrz i najlepszy przyjaciel - Tragiczny!
Obrazek

TC: Tragiczny Klaun gwoli ścisłości... *chlip!*. Pewnie mnie niektórzy *chlip!* kojarzą jako Klauna Sunny... *smark!*. To bardzo smutna historia co się ze mną stało... pewnie nie chcecie jej słyszeć ale wam opowiem *chlip!*!
Obrazek
___________________________________________

Ab: Wow! Z tego kociołka widać cały Dom Wielkiej Mumii! Ciekawe czy odbiera też kablówkę...
Ro: Nie paplaj tyle tylko mi pomóż podnieść stronę w tej książce! Z czego oni robili te kartki, z betonu?!
Obrazek

Ab: Eee... ale wiesz że to ja powinnam robić eliksiry, a ty powinieneś być moim sługą...
Ro: Ja? SŁUGĄ?! Wolne żarty! Przecież robienie eliksirów jest tak proste jak wyssanie krwi z komara! Po prostu dodaje to maziste coś i mieszam dokładnie aż...
Obrazek
Obrazek

Ro: Khe...khe! O fuuuu! To śmierdzi gorzej niż mokry kot!!
Ab: Nie obrażaj mi tu kotów bo wykorzystam twoje gałki oczne do trutki na wróżki! Musimy wykorzystać ten eliksir mimo wszystko, cokolwiek robi...
Obrazek

Ab: Roman potrafi działać na moje wiedźmie nerwy, uważa że wie najlepiej i robi wszystko po swojemu, ignoruje każdą przyjazną wobec niego osobę bo chce wygrać ten program bez niczyjej pomocy... ale ja wciąż wierzę że kryje się w nim dobroć!! I ja to udowodnię!
Obrazek

Ab: Dobra, wszystko gotowe - czas zacząć show!
Obrazek

___________________________________________

TC: I to by było na tyle... gdyby nie Wielka Mumia, wciąż bym się błąkał po domach Simów, wyskakując z obrazów i dręcząc każdego członka rodziny moimi *chlip!* łzami...
Jack: Buuu!! Chlip, to było takie... wzruszające, aż muszę się wysmarkać, buuuu!
Obrazek

Gu: Moje metalowe *bip* serce wyczuwa *bip* smutek i mam *bip* ochotę płakać, ale moje czujniki wykryły brak obecności kilku *bip* Simów...
Jack: Auu!! Moja noga!!
Obrazek

WM: Severusko, Francis - tutaj Wielka Mumia. Tą wiadomość słyszycie tylko wy. Wielka Mumia dla was zadanie.
Macie dać niezwykły pokaz gościom specjalnym Wielkiej Mumii. Niech poczują się jak na koncercie połączonym z pokazem magii!
Obrazek
Obrazek

Sev: A teraz czas na boską SeeeeEEeEeEveruskęĘęĘęĘ!
Fr: I magicznego Salberga Wszechmogącego!
Obrazek

Fr: Kurcze, ta różdżka coś nie działa, tani kawałek drewna!!
Obrazek

Fr: Sever! Przestań śpiewać, muszę się skoncentrować na kolejnej sztuczce
Obrazek

Fr: Powiedziałem, PRZESTAŃ!!
Sev: Nie zatrzymasz mnieee
Obrazek

Len: Ludzie, przestańcie! Zachowujecie się jak jakieś dzikusy!
Obrazek

Gnom: Troglodyta... chcieć... nieco... UWAGI!! Troglodyta chcieć zmienić Lenna!!
Obrazek

Fi: Dalej Sevcia,
Dalej Magik
By zadowolony
Był nasz Tragik!
Fr: Aaaa! Moja ręka!!
Sev: But I set fire to the rain!
Obrazek

Len: Hihihihi, Lenna lubić ogień!
Obrazek

Fr: O nie!! Gdzie gołębie? Zostały tylko same pióra!
Sev: Two birds on a wire!
Obrazek

Ab: Dobra, na razie proste żarciki działają. Roman, daj ten eliksir co zrobiłeś, sprawdzimy co się stanie jak go użyjemy...
Obrazek

Abbie miała się szybko przekonać o działaniu tego eliksiru...
TC: Aaa!! To tragiczne! Moja własna ręka chce mnie zabić!!
Obrazek

Sev: O nie!! Zesikałam się!
Obrazek

Ab: Co to miało być?!
Ro: To za to, że przez nią się posikałem pierwszego dnia!
Obrazek

Len: To być za dużo dla Lenna! Mdleć!
Obrazek

Er: Do jasnego gnoma! Nie chcę was niepokoić, ale coś się dzieję za wami!
Obrazek

Jack: Aaa! Coś mnie ciągnie za nogi!
Obrazek

Jack: To było straszne... nagle coś mnie złapało od tyłu i zaczęło szamotać w górę i w dół. Po chwili przestało, ale stracha miałem... ja was priszę, niech ktoś zatrzyma tę karuzelę bólu!
Obrazek

Ab: Eee... ten eliksir był chyba przeterminowany...
Obrazek

WM: Tu Wielka Mumia. Abbie, Roman - Wielka Mumia jest zadowolona z rezultatów waszej pracy. Wasze zadanie zostało zaliczone!
Ab: Dziękujemy Wielka Mumio... ale nasi koledzy nas za to zabiją...
Obrazek

Ro: Wiesz co Abbie? Nawet fajnie nam się razem pracowało... i nie musiałem z ciebie wysysać krwi!. Może jednak...
Ab: Coś mówiłeś Roman? Nie słuchałam cię bo próbuje wyjąć mój włos z kotła!
Obrazek

________________________________________________________________________________________
Godzina 15:03

Uczestnicy (oprócz brakującej dwójki ;) ) razem z gośćmi specjalnymi są już po obiedzie. Guuki rozmiawia z Tragicznym Klaunem.
TC: No i kupowałem te akcje KlaunCenter sp. z.o.o, ale potem się przekonałem że to była zła inwestycja. Moje akcje się utopiły, jak ja w basenie *chlip!*
Obrazek

Jackob natomiast zażywa popołudniowej kąpieli.
Jack: Muszę zmyć z siebie tą wykładzinę w którą mnie wtarto...
Gnom: A ku ku! Pora na podmorską przygodę!
Obrazek

Jack: I jak ja mam się kąpać w kombinezonie?! Dzięki Wielka Mumio!
Obrazek

Tymczasem Lenna... załapała się na przegryzkę.
Len: Tłusta rybka! Lenna kochać tłuste rybki!
Obrazek

Ba: Lencia! Spokojnie! Dobierasz się do tej ryby jak jakiś dzikus! Ach, no tak... jesteś Troglodytką...
Obrazek

Len: O pfu! Czy ja właśnie zjadłam całą rybę?!
Ba: Nie, zjadłaś całą wielką rybę! Ale nie martw się, jeszcze tylko 3 dni i będziesz w końcu normalna. Musisz się do tego przyzwyczaić, to nie jest takie trudne na jakie się wydaje
Len: A ty skąd o tym wiesz?
Ba: A wiesz... jakoś tak wiem. Jakby co, jestem przy tobie i będę cię pilnować byś nie zaczęła bujać się na żyrandolu!
Len: Ach... dzięki Bartek!
Obrazek

Gnom: Ach! Jakie to słodkie. Aż szkoda mi was rozdzielać, ale pora trochę pohopsać.
Obrazek

Ba: Że co proszę? O nie... zostałem zającem!!
Obrazek

Len: Hahah! Wyglądasz teraz jak taki tęczowy zajączek kicający na łące, hahah!
Obrazek

Er: Ktoś tu powiedział - zajączek? Gnomi zajączek!!
Obrazek

Sev: ZAJĄCZEK?! O matko Simowa! Moje gwiazdorskie serce nie może się powstrzymać by go nie wyściskać, wytarmosić za uszka i podotykać jego cudownego futerka!! Muszę go mieć!
Obrazek

Ba: Miło mi się gadało Lencia, ale MUSZĘ KICAĆ! Allons-y, allons-y!!
Obrazek

Sev: Zaczekaj! Nie zdążyłam ci jeszcze zaśpiewać mojego debiutanckiego singla "Miętoś, miętoś mój zajęcu"!!
Obrazek

Er: Już ja ci dam miętoszenie króliczka, ty podróbko śpiewaczki!
Obrazek

Gu: No i to jest mój *bip* przepis na *bip* naleśniki z nanitami!
TC: To było takie *chlip!* wzruszające...
Obrazek

Lenna: Ach... kochane prymitywy
Obrazek
________________________________________________________________________________________
Godzina 19:09

Wielka Mumia wypuściła z tajemnej komnaty Abbie i Romana, którzy teraz opowiadają o swoim zadaniu przy kolacji.
Ab: No i wtedy ten eliksir zaczął cuchnąć okropnie...
Ro: Lenna! Niech Kosiarz skróci moje męki bym nie musiał patrzeć na twoją kulturę przy stole!
Obrazek
Obrazek

Sev: Roman, a ty znowu swoje. Chociaż raz jedzmy w spokoju. Smakuje wam moja sałatka z rybką na parze? Idealnie działa na moje błogosławione struny głosowe!
Obrazek

Ro: Jej aż za bardzo smakuje ta sałatka...
Obrazek

Len: Blady Sim mieć coś przeciwko mój styl jedzenia!?
Ro: Ależ skąd TrogloLeno, jedz w spokoju...
Obrazek

Fi: Słyszałam, że jogging redukuje zrzędliwość i pomaga w utrzymaniu zdrowej sylwetki. Może byś spróbował kiedyś po programie poćwiczyć trochę?
Ro: Będę zbyt zajęty wydawaniem pieniędzy za pierwsze miejsce w BM...
Obrazek

Ba: Ty weź się nie nabijaj z Leny! To ja tutaj jestem wielkim pluszowym zajączkiem i ktoś - nie powiem kto - próbował mnie zagłaskać na śmierć!
Obrazek

Fi: No ale trzeba przyznać że Sevcia potrafi opiekować się zwierzakami, nie myślałaś może o zostaniu weterynarzem?
Obrazek

TC: Kochani! Nie poczęstowalibyście *chlip!* biednego smutnego klauna tą sałatką? Jest mi tak tragicznie smutno...
Obrazek

Gu: Wracaj do tej *bip* pralki! Ta sałatka jest *bip* moja!
Obrazek

________________________________________________________________________________________
Godzina 23:11

Mieszkańcy powoli zasypiają. Lena udostępniła łóżko Romanowi, a sama postanowiła przespać się w śpiworze (by być bliżej ziemi, jak to jaskiniowcy ;) )
Obrazek

TC: Śpijcie drodzy uczestnicy, śpijcie. Jutro czeka was szalony dzień...
Obrazek

Er: Tragiczny! Czy aby to na pewno dobry pomysł? Ten kocioł jest dość niebezpieczny.
TC: Słyszałeś Wielką Mumię *chlip*. Musimy spełnić jej prośbę. A teraz pomyślmy jakie psikusy im jutro zmalować...
Obrazek


Kochani Mumiowcy! Zaczynając od teraz, możecie zagłosować w TEJ ankiecie która drużyna według was powinna wygrać to zadanie tygodniowe. Za dwa odcinki odbędą się pierwsze nominacje... z pewną niespodzianka ;). Lecz zanim to nastąpi, czeka was jeszcze relacja z dnia 4.
Na razie to wszystko na dzisiaj. Do zobaczenia :D!
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: ollie » 17 maja 2015, 23:26

Bosh, jestem taki ruszoffy soft9

Lenin traci nad sobą panowanie XDDD

Ze współpracy wiedźmy i wampira raczej nic dobrego nie wyniknie - to było pewne, ale nie nic nie zrobili :doge:

Ale co wyniknie ze współpracy gnoma i klauna, nie mam pojęcia :O

Fiory wsparcie się przyda, zwłaszcza, że Severuska chce mnie zabić ;/

Guuki mnie przeraża O.o

Alpacz nurek rozwalił mnie dzisiaj XDDDDDDD

Salberga było za to jakoś mało :(

Ej, miała tam w tym kotle kablówkę w końcu, czy nie? :O

#teamavki :*

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Galcia » 18 maja 2015, 10:16

Hahaha, Roman i TrogloLena! :haha:
Tragiczny i Erdrick na przedostatnim zdjęciu wyglądają przerażająco. :wat: Boję, się jakie figle mogą spłatać mieszkańcom Domu Wielkiej Mumii.
Ogółem świetna relacja, czekam niecierpliwie na następną! :D
Obrazek

Misiek
Posty: 411
Rejestracja: 07 mar 2014, 19:58

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Misiek » 18 maja 2015, 15:42

Fajnie że jest już kolejny odcinek.

Głosuję na drużynę tą drugą. Chyba coś bedzie z Lenny i Bartka..jestem prawie pewny że bartek jest Wilkołakiem. No nic czekam na kolejny epizod :-)

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Lenna » 18 maja 2015, 16:41

Dopiero zauważyłam, że w poprzednim moim komentarzu pomyliłam imiona, miałam na myśli Severuskę zamiast Fiory XD Nigdy nie wpadłabym na to, że Fiora będzie Gnomem Chrapaczem :D Zabawnie wygląda XD
Bartek jako królik :haha:
TrogloLena XDDDD Zaczynam wariować
Erdrick Gnomeheim? To ten zmarły Sim z cmentarza Sunset Valley :D Fajny pomysł ;)
Klaun wyskakujący z pralki XDDDDDDD
Ciekawe, co zmalują w następnej relacji :O
Obrazek

Misiek
Posty: 411
Rejestracja: 07 mar 2014, 19:58

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Misiek » 18 maja 2015, 22:23

Verion a może będziesz wysyłał powiadomenia jak bedzie odcinek :-)

Poza tym jak ci idzie i kiedy mozna sie spodziewać odcinka?

Awatar użytkownika
Verion
Posty: 170
Rejestracja: 15 gru 2013, 22:58

Re: Big Mummy: Origins (CS Edition)

Postautor: Verion » 02 cze 2015, 19:15

Kochani! Ze względu na zaliczenia na studiach nie miałem okazji porobić zdjęć, ale wszystko to skończy się 9 czerwca i najprawdopodobniej po tej dacie pojawi się odcinek.

Będę mieć też dłuuugą przerwę (4 miesiące xD) więc odcinki zaczną pojawiać
się coraz częściej (wystarczy tego czekania 3 miesięcy na odcinek xD).


Jako że nie mam zdjęcia zapowiadającego mam dla was pytanie:

Jaki tematyczny tydzień chcielibyście zobaczyć w programie Big Mummy ;D?[/center]
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość