Przetrwanie!

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Przetrwanie!

Postautor: diamond5 » 10 mar 2015, 9:25

Przetrwanie!

Nie jest to zwykła fotorelacja, ta historia ma swój początek i koniec!


Rose Fanning, to młoda dziewczyna, która straciła rodziców jak była jeszcze mała. Wychowywała się w domu dziecka. Niestety przeszłość na nią wpłynęła, przez co nie jest zwykłą dziewczyną cieszącą się z życia, która chce osiągnąć wiele. Imprezy ? O nie, nie, to nie ta droga. Rose jest skromną dziewczyną, szukającą spokoju wewnętrznego. Losy które przeżyła jako małe dziecko nauczyło ją jednego, że życie nie jest bajką.

Uwielbia czytać książki, uwielbia zasiadać w fotelu i zagłębiać się w myślach. Jest samotniczką, nie potrafi zaprzyjaźnić się...hmm, a może bardziej, że nie chce się zaprzyjaźnić z kimkolwiek. Nie ufa ludziom, w domu dziecka nie dbano o nią, za byle co była karana .Nieśmiałość, tak, to też dotknęło Rose. Ma też i inne cechy, jak dobroć i ambitność. Wie jak potrafi boleć, gdy inni się znęcają, nie pomagają, są okrutni wobec ciebie! Dziewczyna, pomimo tego, że tak była traktowana ma dobre serce. Ambitna, tak bardzo mądra z niej dziewczyna, uwielbiała się uczyć.

Wyjechała do Bridgeport, hmm, pytanie, co robi tak nieśmiała, samotna dziewczyna w takim dużym mieście? No właśnie, postanowiła oderwać się od przeszłość...to, co było zawsze już z nią będzie, ale też może zaświecić słoneczko !I tego Rose chce poszukać...jak nie teraz, to kiedy ?

Zapraszam na relacje z Rose.Czy odnajdzie szczęście?



Relacja będzie dawana tak raz na tydzień.



Rose Fanning


Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 lut 2016, 10:42 przez diamond5, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: Przetrwanie!

Postautor: PoProstuAnia » 10 mar 2015, 18:24

diamond5 pisze: Nie jest to zwykła recenzja,ta historia ma swój początek i koniec!
Co?

Sama historia zapowiada się ciekawie, Simka nie jest zła, nawet interesująca, z wyglądu też mi się podoba. Jednak nad pisaniem mogłabyś popracować. Ten kawałek tekstu wręcz ciężko się czytało.
Obrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Przetrwanie!

Postautor: diamond5 » 10 mar 2015, 21:02

Dziękują za komentarz :)

Sorki hehe sama nie wiem dlaczego to napisałam :D myślałam o czym innym i pisałam co innego :D haha sama się z siebie teraz śmieję :D

Nie pisałam i nie pisze opowiadań itp. dlatego prosiłabym chociaż o małe przymknięcie oka na błędy.Wiem że je popełniam ale staram się aby chociaż trochę miło się czytało :)

Co do simki to nie miała być nie wiadomo jak ładna ani brzydka...taka nie rzucająca się w oczy dziewczyna ;)
Ostatnio zmieniony 13 mar 2015, 12:37 przez diamond5, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Przetrwanie!

Postautor: diamond5 » 11 mar 2015, 11:55

Rose zaczęła życie na własną rękę, a w tak dużym mieście nie jest ono łatwe. Mowa tutaj też o simoleonach, niestety dziewczyna nie ma ich zbyt wiele, ale starczyły na tyle, aby wynająć domek. Nie jest gotowa, żeby od razu tak podjąć pracę, musi się najpierw zapoznać z tym miastem, oswoić się z tutejszym życiem.

Dom Rose


Obrazek


Obrazek


Po wstaniu Rose zabrała się za czytanie książki, no tak, co może być innego ważniejszego? Śniadanie może poczekać...dziewczyna nie przykładała uwagi do zdrowego żywienia się, do regularności zjadanych posiłków.


Obrazek


Obrazek


No dobrze, może i Rose nie potrzebowała teraz w tym momencie posiłku, ale żołądek sam się upomniał. Musiała się zmusić aby wstać i coś przyszykować...


Obrazek


Hmm, niby w lodówce coś by się znalazło, ale nic na co by miała dziewczyna ochotę...nic dziwnego, że są braki, dopiero co się wprowadziła...


Obrazek


Postanowiła pójść na zakupy. Stres był, gdyż jak wiemy, Rose nie jest zbytnio otwartą osobą, ale musiała zmierzyć się z strachem i czas wybrać się na to duże miasto.


Obrazek


*R* Witaj wielki mieście, mam nadzieję, że będzie mi się tutaj dobrze żyło.


Obrazek


Dosyć szybko odnalazła sklepik, więc szybkim krokiem poszła zakupić co trzeba... Zakupy były ciężkie, ale na szczęście zaproponowano jej o dostarczenie tych rzeczy do domu. Rose skorzystała z tego udogodnienia i wybrała się pospacerować. Czas pozwiedzać Bridgeport!


Obrazek


Zauważyła Food Truck. No ta,k przecież Rose tak na prawdę szła zakupić jedzenie i będąc głodna skorzystała, i zakupiła sobie coś do jedzenia.


Obrazek


Obrazek


Spokojnie Rose zajadała się hod dogiem, a tu nagle jakiś cień z tyłu dziewczyny się pojawił. Niby co to może być?


Obrazek


*R* O nie, tylko proszę nie to!


Obrazek


Niestety tak szybko się działo, że Rose nie miała czasu, aby uciec...i nagle, BOOM!!


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Tak się wystraszyła, że dłużej nie czekając biegła jak najszybciej, jak najdalej od tego miejsca!


Obrazek


Gdy otrząsnęła się z szoku, przystanęła, popatrzyła na siebie i, uff. Wszystko w porządku, nic jej się nie stało.

*R* Dziękuję Boże, że nade mną czuwasz.


Obrazek


Zaczęła się rozglądać, gdzie jest? I zauważyła mały park z fontanną. Nie czekając dłużej podeszła przyjrzeć się jej.


Obrazek


Zauważyła również jak jakiś mężczyzna gra na gitarze. Pięknie grał, melodia, która rozbrzmiewała z strun na pewien moment "zahipnotyzowała" Rose.


Obrazek


Obrazek


Czas tak szybko zleciał, zaczęli różni ludzie się zjawiać w tym parku. Rose nie czuła się z byt dobrze, dlatego postanowiła wymknąć się z tego miejsca i ruszyć do domu. Czuła spojrzenia innych na sobie. Czuła się nieswojo.


Obrazek


Nie ma jak w domu!


Obrazek


Dzień był pełen wrażeń, dlatego Rose postanowiła czym prędzej się położyć spać.


Obrazek



*R* Rose wypowiada dany tekst...
Ostatnio zmieniony 22 lut 2016, 10:50 przez diamond5, łącznie zmieniany 1 raz.

Online
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Przetrwanie!

Postautor: Lenna » 11 mar 2015, 13:34

Rose z charakteru jest moim klonem :wat: Normalnie jakbym siebie widziała xD
Pierwszy dzień i już meteoryt? soft9 Nieźle.
Ciekawe, ciekawe, będę zaglądać i śledzić losy dziewczyny, która zachowuje się jak ja :wat: XD
Obrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Przetrwanie!

Postautor: diamond5 » 13 mar 2015, 12:37

Dziękuję za komentarz :)

Meteor jak meteor :P

Przed Rose ciężkie losy,warto zaglądać :)


Fotorelację będę wklejać raz na tydzień i stwierdziłam ze to będzie środa.Także zapraszam w każda środę :) Godzina nie wiem różna może być ale na pewno będzie to środa...

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: Przetrwanie!

Postautor: PoProstuAnia » 14 mar 2015, 15:37

Nie no, to zdecydowanie jedna z ciekawszych pierwszych relacji w historii tego forum :D czyżby Rose była osobą przyciągającą do siebie problemy? :P
Spadające meteoryty zawsze mnie zawstydzają - takie miałam skojarzenie na widok tego zdjęcia, sorry :D

Jedyne do czego mogę się przyczepić to nadal ten styl pisania... Jest sporo różnego rodzaju gaf, mimo iż są to raczej opisy zdjęć niż zdania powiązane ze sobą w opowiadanie. Przynajmniej z ortografią nie ma problemu :P
Obrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Przetrwanie!

Postautor: diamond5 » 15 mar 2015, 18:03

Dziękuję za komentarz. :)

Też się zdziwiłam co to za poza haha myślałam ze się wystraszy bardziej czy coś?No cóż nie wnikam :)

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Przetrwanie!

Postautor: diamond5 » 18 mar 2015, 10:05

Nastał poranek. Rose zrobiła sobie szybkie śniadanie, czyli płatki.


Obrazek


Gdy zjadła, nie ubierając się zasiadła na kanapę, żeby pooglądać TV.


Obrazek


Nagle pojawił się uśmiech na twarzy Rose. Zauważyła ogłoszenie, a dokładnie zaproszenie do nowo otwartej biblioteki. Dziewczyna kocha książki, dlatego nie mogła sobie odmówić wypożyczenia jakiegoś romansidła.


Obrazek


Nie traciła czasu, więc szybko się przebrała i poszła do tej biblioteki. Nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie ten przerażający mężczyzna. Rose go zauważyła, ale nie chciała skupiać na nim wzroku, jeszcze by to zauważył. Dziewczyna nie szuka tutaj przygód, woli być niezauważona. Szybkim krokiem zmierzała do budynku.


Obrazek


Trafione, zauważyła bardzo ciekawą książkę do przeczytania. Nie czekając dłużej wyszła z biblioteki, aby jak najszybciej iść do domu i ją przeczytać.Tak jak Rose miała uśmiech na twarzy tak szybko znikł. Ten mężczyzna dalej stał i patrzył się na nią, aż dostała gęsią skórkę.


Obrazek


Bez oglądania się za siebie, dziewczyna pomykała do domu. Mężczyzna niestety szedł za nią.


Obrazek


Rose będąc już w domu zauważyła gazetę.


Obrazek


*R* Hmm, co my tutaj mamy ciekawego...?


Obrazek


Zauważyła notkę na pierwszej stronie o zbiegu. Nie czekając dłużej przeniosła wzrok na szczegółowy opis o tym człowieku.


Obrazek


Dziewczyna doczytała, że ten zbieg, to nie tylko zbieg a psychopata! Bardzo się przestraszyła, gdyż już podobnego z opisu mężczyznę widziała przed biblioteką!


Obrazek


Różne myśli miała Rose w głowie, nie potrafiła się na niczym skupić. Zrobiła szybkie danie z paczuszki, aby się posilić, a potem wzięła się za porządki, żeby już tak o tym nie myśleć.


Obrazek


Obrazek


Przypomniała sobie o wypożyczonej książce. Wzięła ją do ręki i zaczynała czytać.


Obrazek


Tak się dziewczyna zaczytała, że nawet nie zauważyła późnej godziny...


Obrazek


Nie miała na nic już ochoty. Wykapała się i poszła spać.


Obrazek


Obrazek


Niestety, nie była sama!


Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 lut 2016, 10:55 przez diamond5, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cue
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2013, 8:18

Re: Przetrwanie!

Postautor: cue » 18 mar 2015, 12:42

biedna Rose. Współczuję jej. Jakiś metal-perw ją podgląda :c
Obrazek
last.fmksiążkowa przystań

I can't help it, I don't know how,
I guess I'll always be hanging round with the wrong crowd

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Przetrwanie!

Postautor: diamond5 » 18 mar 2015, 18:57

Dziękuję za komentarz :)

Online
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Przetrwanie!

Postautor: Lenna » 21 mar 2015, 19:20

Oho, będzie się działo :wat: Same nieszczęścia jej się przytrafiają, najpierw meteoryt, a teraz jakiś psychopata się do niej przyczepił xD
Obrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Przetrwanie!

Postautor: diamond5 » 21 mar 2015, 19:40

Dziękuję za komentarz :)

Szczęścia to Rose nie ma...

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Przetrwanie!

Postautor: diamond5 » 25 mar 2015, 8:29

Rose miała spokojny sen. Poczuła pragnienie, więc pierwsze co zrobiła po wstaniu z łóżka, to poszła się napić...


Obrazek


Obrazek


Dziewczyna nagle poczuła lekki powiew chłodu na nogach. Spojrzała na okno i zauważyła, że jest otwarte...?


Obrazek


Zdziwiona zaczęła się rozglądać po pomieszczeniu...

*R* Nie przypominam sobie, abym zostawiła je otwarte?


Obrazek


Lecz to nie wszystko, Rose zauważyła jakąś karteczkę przyklejoną koło okna. Nie czekając dłużej, podeszła do niej i zaczęła czytać...

Nie jesteś sama, skarbie!


Obrazek


*R* Że co????


Obrazek


Po chwili zamyślenia, Rose zamknęła okno, a kartkę podarła i wyrzuciła od razu do kosza! Usiadła na podłogę i zaczęła myśleć...


Obrazek


Obrazek


Gdy tak siedziała i myślała, przyszło jej do głowy tylko jedno...POLICJA!
Szybko wstała i podeszła do telefonu. Była cała roztrzęsiona, ledwo co naciskała na klawisze wybijając numer!


Obrazek


W tym samym momencie komórka Rose dawała sygnał, że przyszedł sms...nic by nie było w tym dziwnego, gdyby nie to, że nikt nie zna jej numeru! Odłożyła telefon stacjonarny i zaczęła czytać tego sms'a...


Obrazek


Nie radzę, skarbie!

Bardzo się zdenerwowała czytając tą wiadomość !Ktoś naruszył jej prywatność! Włamanie, liściki, a teraz sms'y!


Obrazek


Po kilku sekundach ocknęła się ze złości, doszło do niej, że ktoś ją obserwuje! Wie, co w danej chwili robi...bardzo się wystraszyła!


Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 lut 2016, 10:58 przez diamond5, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: Przetrwanie!

Postautor: PoProstuAnia » 25 mar 2015, 17:49

O MY GY... :O
Te emocje, ta akcja! Fabuła pięknie ruszyła z kopyta, lubię to :sweet:
Muszę Cię też pochwalić za zdjęcia, dobrze dopasowane do sytuacji.

Tylko ten język...
Poczuła pragnienie,więc pierwsze co zrobiła po stanięciu z łóżka poszła się napić
Ja wiem, że się powtarzam, że marudzę i że żyć nie daję...
Nie wiem też, ile masz lat, żeby tak oceniać. Wiem za to, że da się nad tym popracować i gdybyś włożyła w to odrobinę trudu to Twoje opowiadanie dużo przyjemniej by się czytało :)

A tak w ogóle to współczuję Rose i trzymam za nią kciuki :) Dobrze, że niedługo nowy dodatek wychodzi, ten psychol będzie mógł trafić do więzienia :D
Obrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Przetrwanie!

Postautor: diamond5 » 25 mar 2015, 18:38

Dziękuję za komentarz i uwagi :)

Trochę latek się ma :D

Podpowiesz mi co w tym zdaniu nie pasuje?Lepiej bym zrozumiala Twoje uwagi :)

Ps.To TS3 także nici z dodatku :D

EDIT: podejrzewam ,że chodzi o to "po stanięciu z łóżka"...wiem, że powinnam napisać "po wstaniu z łóżka" i chciałam tak napisać,ale hmm napisałam jak napisałam...

Chyba ,że to nie o to chodzi?

Ja jestem otwarta na uwagi,także jak jest coś nie tak to pisać :) Poprawię się...

Online
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Przetrwanie!

Postautor: Lenna » 25 mar 2015, 19:17

O MY GY... :O [2]
Ja bym chyba nie wytrzymała, jakby mnie jakiś psychol obserwował :O
Coraz ciekawiej się dzieje ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Przetrwanie!

Postautor: diamond5 » 26 mar 2015, 7:49

Dziękuję za komentarz :)

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: Przetrwanie!

Postautor: PoProstuAnia » 27 mar 2015, 15:35

diamond5 pisze:
Ps.To TS3 także nici z dodatku :D
Hahaha, no nie wierzę, że taką gafę walnęłam :D dawno nie miałam okazji pograć w jakiekolwiek Simsy i chyba już mi się miesza :)

Tak, "po wstaniu z łóżka" byłoby już ładnie ;) ale druga część zdania też dziwnie brzmi. Poprawniej by było pewnie "Poczuła pragnienie, więc pierwsze co zrobiła po wstaniu z łóżka to pójście się napić". Nie chcę się w to zagłębiać, żeby nie zgrywać specjalistki od poprawnej polszczyzny, bo nią nie jestem :P
Lubię za to wytykać błędy innym, taka ze mnie wredna bestia :devil:
Obrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Przetrwanie!

Postautor: diamond5 » 01 kwie 2015, 13:16

PoProstuAnia nie wredna, a pomocna. Bynajmniej mi pomagają Twoje uwagi abym poprawiła się w pisowni.


Załamana Rose położyła się na łóżku i tak leżała do popołudniowej godziny.


Obrazek


W końcu przebudziła się i postanowiła zrobić coś do jedzenia. Przecież nic nie jadła od rana oprócz wypitego soku.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Nie da się ukryć bałaganu, jaki tutaj panował. Przez ostatnią chwile nie miała dziewczyna ochoty sprzątać.Za dużo ostatnio się działo. Nie potrafi o niczym innym myśleć a o tym, kto jej się włamał do domu i kto do niej pisze. Niestety trzeba się wziąć w garść i ogarnąć trochę tutaj.


Obrazek


Obrazek


Siedzenie w domu również na nią dobrze nie wpływa. Dlatego postanowiła ubrać się i wybrać na spacer. Musi pozbierać myśli, co robić dalej.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


*R* Jak tu jest pięknie!


Obrazek


Rose była tak zamyślona, że nawet nie zauważyła jak się ściemniło.


Obrazek


*R* Dlaczego życie tak kopie mnie po tyłku?


Obrazek


W końcu Rose postanowiła iść do domu. Niebezpiecznie tak chodzić samej nocą.


Obrazek


Obrazek


Gdy Rose już miała się kłaść spać nagle dostała sms ‘a.

Nie powinnaś chodzić sama nocą, skarbie.


Obrazek


*R* Boże on nie daje mi spokoju. Musze coś z tym zrobić.


Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości