The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 16 gru 2019, 16:15

Mikowey pisze:
16 gru 2019, 13:27
Zupełnie szczerze przyznam, że mam jakiś problem z Czwórką. Co prawda seria The Sims miała największy udział w moim życiu w czasie dzieciństwa, ale wracam do poszczególnych części co jakiś czas...za to z tą serią jakoś nie mogę się zaprzyjaźnić. Trójka, Dwójka, mimo, że czasem nieco "kanciate" w różnych tego słowa znaczeniach jakoś bardziej są dla mnie przyjazne.
Czwórka jakby trąci... albo i nie trąci niczym, brak mi w niej jakiejś duszy, klimatu. Ktoś też myśli w ten sposób, czy to tylko ja? A może też tak kiedyś mieliście i w końcu się jakoś przekonaliście? :o
Hmm ciekawe.. bo ja wlasnie mam obecnie takie odczucie przy 2 i 3... nie jestem w stanie do nich usiasc. Moim zdaniem pomimo ulatwien ktore sa w 4, to zachowanie simow i gra nimi jest znaczne przyjemniejsza od poprzednich czesci.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Mikowey
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:03

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikowey » 16 gru 2019, 19:10

Lenna pisze:
16 gru 2019, 16:00
No ja cały czas uważam, że czwórka to absolutnie najgorsza część i nie da się w nią grać na dłużej, sama gram tyle co tydzień-dwa z nowym dodatkiem żeby odkryć wszystko i papa. Fajna zabawa na chwilę ale na dłuższą metę ta gra jest zwyczajnie nudna xD Co do klimatu, hmm, wydaje mi się że czwórka jednak ma jakiś tam swój własny klimat, problem w tym że brak w niej zawartości i jest strasznie ograniczona.
No właśnie, brak zawartości. Jeśli już dłużej grałem w 4, to w samą "podstawkę" krótko po premierze - po kilku godzinach rozgrywki szczerze zaczynało się robić nudno. Inaczej było w przypadku Dwójki i Trójki. Wiem, że dochodzą tutaj kwestie wrażeń, np. Dwójka zaproponowała nam wiele nowych rzeczy przez co mogła wydawać się bardziej ekscytująca itd... Ale generalnie i tak pomijając wszystkie czynniki dodatkowe, contentu było chyba więcej w podstawowych 2 i 3 niż w samej 4. Przynajmniej ja mam takie przemyślenia, wspominając sobie pierwsze godziny grania w każdą z tych części jeszcze bez dodatków. :mysli:

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 24 gru 2019, 11:00

To co mnie teraz wkurza, to w karierze naukowej, nie da sie korzystac z tego ogrodu, przez wprowadzenie por roku zadne rosliny mi nie rosna w tym ogrodku w laboratorium.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 15 lut 2020, 14:18

Nie pamiętam kiedy grałam dłużej niż 10 minut. Włączam grę i mimo tylu dodatków i pakietów jest nudno, pusto i nie ma nic zachęcającego do gry.
Wszystko uproszczone, brak jakiegoś sensu bo na co robić wielopokoleniową rodzinę skoro gra usuwa simów z drzewa.
Niemowalaki jako obiekty odbierają mi ochotę rozmnażania.
Jak dla mnie czwórka mogłaby już się zakończyć. Nie widzę już żadnego sensownego dodatku czy pakietu..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Ryjanka
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2016, 20:43

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Ryjanka » 20 lut 2020, 9:32

Shattered pisze:
15 lut 2020, 14:18
Jak dla mnie czwórka mogłaby już się zakończyć. Nie widzę już żadnego sensownego dodatku czy pakietu..
Dokładnie tak samo to widzę. Mnie już samo uruchamianie czwórki irytuje, jak ją włączam, czuję się jak masochistka i nie wiem dlaczego jeszcze inwestuje pieniądze w wychodzące nowości... w sumie to chyba tylko ciekawość, bo nadziei już nie mam.
Ma wyjść piątka... Nie wiem czego się spodziewać, ale tli się we mnie nadzieja, że nie będzie to nic gorszego niż czwórka. Chociaż są doniesienia, że piątka może być w wersji multiplayer, więc byłaby lipa zupełna (przynajmniej na mój gust). Czas pokaże, ale od wydania czwórki zdaje się im dalej w las, tym gorzej z serią the sims.

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 25 lut 2020, 21:24

Multiplayer to nie znaczy że to będzie jakieś Second Life. Ma być tryb i offline i online, i podejrzewam że tryb online po prostu będzie taki jak np. Sims Online czy takie gry co-op jak Don't Starve Together, że musisz zaprosić kogoś na serwer i dopiero możesz z nim grać, a nie że grasz z randomami. I zawsze jak ktoś nie chce grać online to offline też będzie opcją.
Ja tam dalej gram w 4, nigdy nie miałem jakichś wielkich wymagań co do gameplayu, o ile mogę robić ładnych simów to jestem zadowolony, ale w sumie mnie też ta odsłona już nudzi powoli. Jestem ciekawy jak 5 będzie wyglądała.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Ryjanka
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2016, 20:43

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Ryjanka » 14 mar 2020, 10:16

Jhud pisze:
25 lut 2020, 21:24
Multiplayer to nie znaczy że to będzie jakieś Second Life. Ma być tryb i offline i online, i podejrzewam że tryb online po prostu będzie taki jak np. Sims Online czy takie gry co-op jak Don't Starve Together, że musisz zaprosić kogoś na serwer i dopiero możesz z nim grać, a nie że grasz z randomami. I zawsze jak ktoś nie chce grać online to offline też będzie opcją.
Oby było tak, jak mówisz ;)
Jhud pisze:
25 lut 2020, 21:24
Ja tam dalej gram w 4, nigdy nie miałem jakichś wielkich wymagań co do gameplayu, o ile mogę robić ładnych simów to jestem zadowolony
Wszystko to rzecz gustu i własnych potrzeb. Ja na przykład choć nie mam jakichś wygórowanych potrzeb odnośnie samego gameplaya, ale że miałam i mam przyjemność grać też w TS2, moje wymagania sięgają przynajmniej tego, aby było chociaż tak samo lub chociaż bardzo podobnie odnośnie rozgrywki/interakcji jak w poprzednich odsłonach gry. Oczywiście najlepiej byłoby, aby było coś nowego z efektem "wow", podobnie jak to było w przejściu z TS1 do TS2 i potem TS3, że każda kolejna odsłona miała coś fajnego i nie nudziła się. TS4 to jak pookrajana wersja TS2 i TS3, możliwości rozgrywki tudzież interakcji są po prostu na żenująco niskim poziomie. Gra szybko się nudzi.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 07 kwie 2020, 22:38

Jest nowa aktualizacja, właśnie się u mnie zainstalowała. Naprawia rozmaite błędy i odświeża (podobno) wygląd menu głównego, ale, niestety, nie wprowadza żadnych nowych obiektów.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 08 kwie 2020, 9:27

Mam nadzieję, że naprawia błąd, przez który moi simowie ciągle idą się nawzajem masować. :D Chyba są zestresowani...
Obrazek

Awatar użytkownika
Ryjanka
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2016, 20:43

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Ryjanka » 28 kwie 2020, 23:10

Kapitan Indra pisze:
07 kwie 2020, 22:38
Jest nowa aktualizacja, właśnie się u mnie zainstalowała. Naprawia rozmaite błędy i odświeża (podobno) wygląd menu głównego, ale, niestety, nie wprowadza żadnych nowych obiektów.
Tak aktualizacja naprawiła błędy, że powstał kolejny... Simy z karierą aktorską przestały chodzić do pracy na plan i nie można wysłać ich w żaden sposób. Chodzą na przesłuchania, ale na plan już nie. A jak mają bonus do sławy, że mogą pominąć przesłuchania, to po prostu nie chodzą na plan, tak jakby nigdzie nie musiały iść. Mnóstwo ludzi ma ten problem, w tym ja. Na forumie EA jest nawet topik. Nie wiem co naprawili tą aktualizacją, ale wiem na pewno co zrypali. Szlag mnie trafia...
Nie wiem ile jeszcze będą ludzi męczyć tym badziewiem, ale mam nadzieję, że góra 3 lata (na wcześniej nie liczę) i zakończą rozwijanie tego badziewia ;)

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 05 maja 2020, 23:26

Wygląda na to, że jutro pojawi się zwiastun nowego dodatku - Życie eko... cóż, poczekamy, zobaczymy... :D
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 06 maja 2020, 5:45

Aj, kolejna rzecz o którą nikt nie prosił i która praktycznie nic nie wniesie do gry na dłuższą metę. No ale gracze już podekscytowani bo widzą wiatrak..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 06 maja 2020, 9:13

Mam nadzieję, że zwiastun mnie zaskoczy. Bo po samym tytule nie spodziewam się niczego interesującego. W TS3 rzeczy typu wiatraki czy panele słoneczne doszły za darmo w Store. Teraz pewnie to dostaniemy w płatnym dodatku. Tematyka, swoją drogą, spokojnie pasowałaby na pakiet rozgrywki, a nie duże rozszerzenie. Obawiam się, "Eko życie" będzie kolejną bidą z nędzą, gdzie po 2 dniach już nie będzie co robić.
Wszyscy czekają na farmę, a oni z ekologicznym życiem wyjeżdżają, hah.
No nic, czekam na ten zwiastun dzisiaj.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 06 maja 2020, 17:51

Totalne dno i wodorosty...
Znów gra "na chwile" bez zadnego głębszego wplywu na rozgrywkę...


youtu.be/Q2ce9VSNsjE

I oczywiście ogromne obiekty, jeszcze większy ten domek dla lalek powinni zrobić :grumpy:

Obrazek


Wow, nowe tablety.. :brawo2: I drabina..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Smustle » 06 maja 2020, 18:42

Ten "dodatek" wygląda jak zlepek elementów które z powodzeniem mogłyby się pojawić w innych rozszerzeniach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 30 maja 2020, 11:52

Wraz z nową aktualizacją ma dojść opcja swobodnego umieszczania okien i drzwi, tak samo jak możemy ustawiać obrazy wciskając ALT.. Super, ciekawe tylko jak bedzie reagować światło, które i tak kuleje w czwórce.. Zapewne zrobili to bo Paralives ma mieć taką opcję..

Dojdą też strażacy chociaż wg mnie kompletnie bez sensu, strażak magicznie pojawia się pod domem i leci gasić.. Można 10 razy samemu zgasić..

I wreszcie jakieś dobre zmiany.. To ile używamy prądu czy wody ma wpływać na rachunki :brawo2: Wreszcie jakieś utrudnienie. Nigdy nie podobał mi się ten system rachunków na podstawie wartości domu.. Byłam nawet przekonana, że był taki system na podstawie zużycia w dwójce, bo kolega który wprowadził mnie w simsy zawsze mi mówił, żeby wyłaczać TV bo dużo za rachunki będzie :D
No nic, zobaczymy jak to będzie..

Chodzą też ploty jakby mieli w końcu zrobić coś z niemowlakami.. No cóż, tyle lat minęło, czas najwyższy..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Smustle » 11 cze 2020, 20:12

W sumie nawet nie taki zły ten eko dodatek, fajne rzeczy do domu, ubranka i włoski.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 19 cze 2020, 22:13

Wraz z nowymi akcesoriami mają dojść ubranka dla niemowląt także wygląda na to, że może jednak doczekamy się jakieś aktualizacji która da im trochę więcej życia..
No chyba, że tylko dekoracyjnie aby w kołysce ładnie wyglądały. No w sumie nie zdziwiła bym się...
Edit: potwierdzone! Jedyną zmianą dla niemowląt będzie wybór ubranka..

Obiekty wyglądają naprawdę fajnie, tak samo ubrania. W ogóle wraz z nowymi opcjami budowania można tworzyć fajne domy. Szkoda, że gameplay wciąż trochę kuleje..

Czy wie ktoś czy gra dalej usuwa simów z drzewa?
Gram na tym samym zapisie od 2016 i tak sobie myślę, że może by tak zacząć grę od nowa. Może jakoś po tych aktualizacjach nie będą ci Simowie tak się usuwać..


Dodatkowo serię można zakupić na Steamie.. Nie wiem po co to komu skoro i tak musisz mieć Origin włączony w tle.. Fajnie by było jednak gdyby z grą działał warsztat z modami, które by same się uaktualniały po nowych aktualizacjach.. Mam pełno modów, których nie aktulizowałam od dawna i odechciewa mi się od tego też grania, szukania nowych wersji, ściągania itp. A bez niektórych modów naprawdę nie wyobrażam sobie gry
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 19 paź 2020, 23:03

Nowy dodatek będzie nosił tytuł „Snowy Escape” i jak zapowiada tytuł będzie uzupełnieniem „Pór roku”. Ja jestem bardzo na tak, mam nadzieję, że dostaniemy w końcu prawdziwe urlopy! Liczę na remaster Trzech Jezior :D

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 24 paź 2020, 9:17

Kolejne wyprzedaże w Origin. Przecena objęła również najnowszy pakiet "Gwiezdne Wojny".

Obrazek
https://www.origin.com/pol/pl-pl/store/deals/simssale
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości