Dzieje rodziny Urban

Awatar użytkownika
MalaMi95
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 221
Rejestracja: 20 paź 2015, 20:19

Re: Walka pokoleń

Postautor: MalaMi95 » 04 kwie 2016, 20:06

Niespodzianka była świetna xD (I Nie, wcale nie przejechałam od razu na dół strony żeby zobaczyć co to :curious: )
Biedna cukiernia! Teraz jestem pod jeszcze większym wrażeniem tego, że Kinga i Krystian jednak wygrali tą wycieczkę dookoła świata ^^

Co do rozdziału.

Cieszę się, że Marcin znalazł sobie lepszą opiekunkę niż Wanda.
Jest troszkę szalona i chyba naoglądała się za dużo Niekrytego Krytyka, ale jest fajna :D
Chociaż liczyłam, że pojawi się Roman.
W połączeniu z tym czyszczeniem kibla, gdyby jeszcze on się przypałętał, to Wanda miałaby za swoje za to, że jest taką wspaniałą „babcią roku” dla Marcina :D

Właściwie to kto by się spodziewał, że Vita będzie taką fajną babcią?
Chociaż szukanie skarbu po nocy, to może faktycznie nie był najlepszy pomysł xD

Adelka xD
Co ona robi w Wierzbowej Zatoczce?

Pewnie nie muszę tego mówić, ale moją ulubioną postacią jest Magda Gessler :D


Czekam na kolejne ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Argonek
Posty: 99
Rejestracja: 01 wrz 2015, 14:03

Re: Walka pokoleń

Postautor: Argonek » 04 kwie 2016, 20:53

Biedny Marcinek ;(
Dobrze, że poszedł na noc do Altów :D
Nick i Vita powinni dostać nagrodę dziadków roku XDDDD
Adelka XDDDD
W Zabawie wybieram Madzię :P
and he's blueeee

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Walka pokoleń

Postautor: Galcia » 05 kwie 2016, 12:32

Ja tam uważam, że pokój Marcina jest całkiem spoko. Chciałabym mieć tyle miejsca tylko dla siebie. :P Szczerze mówiąc, spodziewałam się, że Wanda wciśnie go do jakiegoś składzika na miotły z polowym łóżkiem i gołą żarówką pod sufitem. :D
Mateusz naprawdę wygląda jak James Dean, no spójrz tylko. :D
- Marcin, zapisz w swoich notatkach, że ja, Mateusz, prezydent Simpaństwa, nakazuję by wszystkich nauczycieli wsadzić do pociągu i wywieźć na księżyc!
Dobrze, że nie do łagru. :swelol:
Gratulacje dla Vity i Nicka, któreś z nich mogłoby iść z chłopcami, przypilnować, żeby się nie zgubili czy coś. soft1 Najwyraźniej Vita troszczy się o wnuka tak samo, jak o swoich obywateli. :D
Adele? No ładnie. :D
W zabawie głosuję mimo wszystko na Magdę Gessler. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lion
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 456
Rejestracja: 15 lut 2015, 23:00

Re: Walka pokoleń

Postautor: Lion » 05 kwie 2016, 20:29

Padłem przy prezentacji pokoi dla Patrycji i Marcina :haha: Dobrze, że Gabi zajęła się chłopakiem ;)
Miło też, że Vita i Nick wzięli go do siebie (tak, cieszę się, że Altowie się pojawili :D). Coś czuję, że kuzyni zostaną przyjaciółmi na długie lata. Jestem ciekawy rozmowy Adelki z Vitą soft9

Co do zabawy, dla mnie wygrywa Marysia :D

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Walka pokoleń

Postautor: Lenna » 06 kwie 2016, 12:00

Hahahah, to przedstawianie pokojów XD Biedny Marcinek, wkurza mnie że Wanda tak się zachowuje :/
Patrycja też wcale nie lepsza -.-
Gabi XDDDDDDDDDDD Naleśniki XDDDDDD Już ją lubię B)
Simwood pisze:- Słuchaj, Vitko, jestem cała w nerwach i w gó#nie! Nie jestem w nastroju do rozmowy.
Padłam :haha:

Cieszę się, że Altowie zajęli się Marcinem :P
Zabawa w prezydenta, szukanie skarbów po nocy i Adele w krzakach XDDDDDDDDDD
Bonusy oczywiście genialne <3 :haha:
Ja tam najbardziej lubię Marysię :curious:
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Walka pokoleń

Postautor: Simwood » 08 kwie 2016, 14:35

Kolejna relacja w poniedziałek, a ja chciałbym dzisiaj przedstawić wam coś, nad czym pracowałem intensywnie cały tydzień. Oto krótki filmik poświęcony Wandzie, Romanowi i reszcie idiotów ;)
Dedykuję go Galcii, która chyba domyśli się dlaczego :P
Tutaj LINK. Musiałem go wrzucić do innego serwisu, bo YT blokuje ze względu na prawa autorskie.


Wybaczcie z góry za jakość, ale na wyższej simsy strasznie się tną :(

UWAGA: Przed oglądnięciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, bo co się zobaczyło, już się nie odzobaczy :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Walka pokoleń

Postautor: Lenna » 09 kwie 2016, 10:35

Genialny pomysł! :D Wykonanie też super, uśmiałam się XD
Szkoda tylko, że film tak się zacina :/ Ale i tak mega mi się podoba <3
Czekam na poniedziałkową relację! :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Walka pokoleń

Postautor: Galcia » 09 kwie 2016, 14:09

Hahahaha! :haha: To jest GENIALNE! Lepsze niż teledysk Meghan. :swelol: Idealnie dobrałeś miny do sytuacji i w ogóle WOW. Najbardziej podobało mi się zbliżenie na schaby Magdy Gessler i smutna mina Romana, stojącego za oknem, gdy panie zażywają kąpieli w jacuzzi. :D Wandzia nieźle wywija na parkiecie. :dotatusia: Super, super i jeszcze raz super. Powinieneś zabrać się za kręcenie teledysków. ;)

PS. Dziękuję za dedykację, już ja wiem, o co chodzi. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Walka pokoleń

Postautor: Simwood » 11 kwie 2016, 14:43

Od razu przepraszam za dłuższą przerwę, ale byłem zajęty kręceniem urbanowego teledysku :P, który jak widzę się spodobał, za co bardzo wam dziękuję :)

Galcia - no wiesz, gdy nie marnuję czasu na Centrum Szatana zajmuję się (a raczej zajmowałem się, bo już nie mam czasu :P) kręceniem teledysków. Jeśli będziesz zainteresowana, mogę jakoś pokazać, ale nie jest to jakiś specjalnie wysoki poziom ;)

Tą relację chciałbym zadedykować Lennie z uwagi na to, że miała urodziny w ubiegłą sobotę, a ja nie dałem jej żadnego prezentu :facepalm:
Relacja 24
- To wasz dom?
- Można powiedzieć, że tak.
- To śpijcie dobrze i nie bawcie się więcej w Indianę Jonesa w środku nocy.
Obrazek

A że dzieciaki chciały zaszpanować znajomościami w szkole, to jeszcze wspólne zdjęcie.
Obrazek

Adelka chciała jeszcze wejść na górę, by przemówić Altom do rozumu, ale oni chyba zapomnieli o dzieciach. Albo po prostu chcieli się ich pozbyć
Obrazek

Albo tylko udawali... Gdy nie ma dzieci w domu, jesteśmy niegrzeczni
Obrazek

***


Wanda wstała wcześnie by przeglądnąć niusy na tablecie, który dostała od Kingi na ostatnie urodziny.
Obrazek

- To chyba jaja pańskie!
Obrazek

Szybko wykręciła numer do swojego doradcy finansowego i rozpoczęła litanię:
- Franek! Jakim cudem spadłam w rankingu najbogatszych obywateli Simpaństwa?! ... Mam gdzieś, że dużo wydaję! Gdzie się podziały zyski z SJN?! ... Jak to, że nie mam tyle pieniędzy?!
Obrazek

- Jesteś zwolniony! Mam cię dosyć!
Obrazek

Wszystkiemu winny był ranking najbogatszych simów. Wanda dziesięć lat temu zajmowała pozycję dziewiątą. Teraz spadła na ...
Obrazek

... miejsce dwudzieste czwarte.
Obrazek

Prawda jest taka, że Wanda od dawna żyje ponad stan. Zarabia dużo, ale jeszcze więcej wydaje. Ostatnio kupiła przecież Kindze wielką willę, cukiernię, a teraz zasypuje Patrycję prezentami.
Obrazek

Wanda jednak nie pomyślała o tym i pierwsze co jej przyszło na myśl - kradzież. Dlatego najpierw postanowiła pozbyć się potencjalnej kradziejki.
- Mam cię wywłoko. Już wiem, że mnie okradasz! Won mi stąd w podskokach!
Obrazek

- Ale pani Wando, ja nigdy bym się nie ośmieliła ...
- Taaak. Jesteś taka jak wszystkie! Wynoś się śmieciu!
Gabi, podziękuj Marysi, która przekonała Wandę, że wszystkie sprzątaczki to złodziejki :P
Obrazek

Oberwało się również Patrycji:
- Młoda damo, od dzisiaj zaczynamy oszczędzać!
- Ale oszczędzają tylko [CENZURA], sama tak mi mówiłaś.
Obrazek

- Idź posprzątać młoda damo, a potem pomożesz mi liczyć rachunki.
Obrazek

- O popatrz ciociu, Marcin wrócił. Widziałam jak wczoraj zakradł się do twojej torebki i podwinął ci kilkadziesiąt simoleonów by kupić sobie nowe zabawki.
Obrazek

- Czego ja się tu dowiaduję?! MARCIN! Do swojego pokoju, nie ma obiadu!
Obrazek

- Ale jak to ciociu, przecież ja nic...
- Zamknij się gnojku i zmykaj do siebie, albo ci tak przetrzepię tyłek, że matka cię nie pozna. Zjeżdżaj!
Obrazek

Marcin znowu dostał depresji. Nic nie zrobił, a ciotka już go pogoniła i dała ma kolejny szlaban.
Obrazek

Ale nagle w głowie zaświtał mu pewien pomysł. Przecież ma trochę pieniędzy, które ukrył przed ciotką. Tak! Wsiądzie w tramwaj, pojedzie na dworzec, kupi bilet do Windenburga, wsiądzie w pociąg i pojedzie. A gdy już tam będzie, pójdzie do cioci Holly i poprosi by pozwoliła mu u niej zostać. Tak! To jest plan!
Obrazek

I gdy ciotka Wanda tłumaczyła Patrycji jak działa oszczędzanie, on cichaczem wymknął się z domu i pobiegł na przystanek tramwajowy.
Obrazek

Tramwaj szybko przyjechał, zabrał Marcina...
Obrazek

... prawie rozjechał Jadźkę (która chyba powinna chyba bardziej uważać na swoje życie, chyba że chce skończyć jak Katrina Kaliente) i pojechał w stronę dworca kolejowego.
Obrazek

Pół godziny później Marcin dojechał i ruszył w kierunku kasy biletowej.
Obrazek

Spojrzał na rozkład jazdy - pociągi do Windenburga i Oazy Zdrój odjeżdżają za dwadzieścia minut.
Obrazek

Jednak był trochę podenerwowany samotną podróżą pociągiem, przez co zamiast na peron 2, poszedł na peron 1.
Obrazek

I zamiast do Windenburga, dostał się do Oazy Zdrój.
Obrazek

Spytał się jakiejś kobiety jak daleko jest stąd do jego rodzinnego miasta. Okazało się, że ponad sto kilometrów.
Obrazek

To już koniec. Nie ma powrotu. To znaczy, za pół godziny odjeżdża pociąg powrotny do Wierzbowej Zatoczki, ale on nie ma już pieniędzy. Utknął w tym pustynnym miasteczko. Nie ma tu nawet nikogo, kto by mu pomógł. Ale zaraz, zaraz...
Obrazek

Przecież w Oazie Zdrój mieszkają państwo Landgraabowie. Pan Landgraab był dla niego bardzo miły, więc może pożyczy mu te kilkanaście simoleonów na bilet do Windenburga.
Obrazek

Niewiele myśląc pobiegł przed siebie w stronę wzniesienia, na którym był dom Landgraabów (w każdym razie, tak zapamiętał).
Obrazek

Gdy się zmęczył, z biegu przeszedł do marszu. Minął jakieś wysypisko,
Obrazek

Przebiegł jakimś mostem,
Obrazek

Minął stację benzynową,
Obrazek

Aż w końcu zaczął wdrapywać się na wzgórze.
Obrazek

Pół godziny po opuszczeniu dworca dotarł przed willę Landgraabów.
Obrazek

Zapukał. I niemiłe zaskoczenie - nikogo nie ma w domu.
Obrazek

I znowu wszystko runęło. Jest sam jak palec. W dodatku nie ma pojęcia jak wrócić na stację. To koniec.
Obrazek

Nie miał żadnego pomysłu - po prostu biegł w stronę miasteczka.
Obrazek

Co chyba było złym pomysłem.
Obrazek

Ponieważ trafił na ślepy zaułek.
Obrazek

Był strasznie zmęczony, powieki same opadały w dół. Nie widział innego wyjścia niż położenie się i nadzieja, że to wszystko to zły sen.
Obrazek

EDIT: Przepraszam za brak kilku zdjęć, zapomniałem wstawić. Już naprawione :P

I jeszcze w ramach ciekawostki. Dziewięciu brakujących, najbogatszych obywateli, których pominąłem na tamtych dwóch zdjęciach
[spoiler]Obrazek[/spoiler]
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2016, 21:14 przez Simwood, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Argonek
Posty: 99
Rejestracja: 01 wrz 2015, 14:03

Re: Walka pokoleń

Postautor: Argonek » 11 kwie 2016, 20:51

Na wstępie:
Wszystkiemu winny był ranking najbogatszych simów. Wanda dziesięć lat temu zajmowała pozycję dziewiątą. Teraz spadła na ...
[Zdjęcie 816]

... miejsce dwudzieste czwarte.
[Zdjęcie 817]

Prawda jest taka, że Wanda od dawna żyje ponad stan. Zarabia dużo, ale jeszcze więcej wydaje. Ostatnio kupiła przecież Kindze wielką willę, cukiernię, a teraz zasypuje Patrycję prezentami.

To tak ma być? :P


Nie sądziłem, że Wanda może mieć problemy finansowe ;/

Biedna Gabi :(

Biedny Marcin:(

Ta jego siostra to chyba musi go nienawidzić :P

Ta samotna wyprawa musiała się źle skończyć :D

Mam nadzieję ,że jednak znajdzie drogę do domu :(
and he's blueeee

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Walka pokoleń

Postautor: Galcia » 12 kwie 2016, 11:36

Haha, nawet Barbara Santana jest wyżej w rankingu od Wandy. :D To faktycznie zniewaga. Panna Galciowicz, no proszę, co za krezus. ;) Ale na przyszłość błagam, Aleksandra, nie Ola. xD
Patrycja to zło wcielone, czy w simowym świecie są w ogóle jakieś normalne dzieci? soft9 Jak mogła tak wrobić brata!
Jej, czadowy dworzec. ^^
Na miejscu Marcina czekałabym pod willą Landgraabów, aż ktoś wróci do domu. Na pewno byłoby to lepszym pomysłem niż samotna wędrówka przez pustynię. soft9

PS. Chętnie zobaczę więcej twoich teledysków. ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
MalaMi95
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 221
Rejestracja: 20 paź 2015, 20:19

Re: Walka pokoleń

Postautor: MalaMi95 » 12 kwie 2016, 16:19

No nie, Galcia mnie przegoniła... Ale z drugiej strony miejsce 19 nie jest złe, wciąż lepiej niż Wanda! :D

Odnośnie relacji
To teraz już wiemy czemu Vita i Nick urządzili tą zabawę w szukanie tak późno w nocy, oj nie ładnie xD

Wanda zaczyna oszczędzanie, ciekawe co z tego wyniknie. Czyżby mała Patrycja miała nie dostawać już tak dużo prezentów? ;)
Nie, tylko nie pani sprzątaczka! Jak Wanda ją zwolni to znowu pojawi się jakaś druga Marysia… A poza tym, to była jedyna przyjazna osoba dla Marcina w tym domu.

Patrycja jest okropna, mam nadzieje, że wkrótce ktoś porządnie spierze jej tyłek, albo co i odechce jej się tak kłamać ;)
Czy Wanda chce zagłodzić tego Marcina? To już chyba drugi raz jak nie dostaje obiadu…

Marcin miał nawet niezły plan ale wykonanie nieco kiepskie…
Nie mógł po prostu znów iść do Altów? Ja na jego miejscu wolałabym to, niż samotną wędrówkę zwłaszcza, gdy nie jestem pewna czy trafię ;)

Ciekawe co go czeka. Choć jakoś nie jestem pewna, czy Landgraabowie tak mu pożyczą pieniądze nawet jeśli ich znajdzie. (ale może to moje własne uprzedzenia)

Czekam na kolejne odcinki ^^


PS. Miałam problemy z włączeniem twojego filmiku dlatego wcześniej nie skomentowałam.
Bardzo mi się podobał. :) (W końcu była w nim Magda Gessler xD)
Powinieneś zrobić więcej ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Walka pokoleń

Postautor: Lenna » 14 kwie 2016, 11:48

Jestem bogatsza nawet od Adelki, buahaha B)
Ola Galciowicz, Janek Argonowicz XDDDDDD
Hahahahaha i te pytajniki przy zawodzie Barbary Santany :rotfl:
Herbata - Dilerka :haha:
Oczywiście, czego innego można się było spodziewać po Wandzie :facepalm: Szkoda, że tak potraktowała Gabi :/
Patrycja już mnie wkurza <_<
Biedny Marcin, nie dziwię się że chciał uciec... szkoda tylko, że był taki nierozważny, no ale to tylko dziecko :/
Samotny dzieciak na pustyni soft9 Straszne, ale podoba mi się ta przygoda soft9
Oby tylko nie wlazł do tej kopalni, bo jeszcze skończy jak siostry Kaliente i Lukas ;_;
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Walka pokoleń

Postautor: Simwood » 14 kwie 2016, 14:39

Argon - niniejszym mianuję cię urbanowym doradcą ds. porządku i czystości w relacji. Naprawdę nie musisz się, aż tak czepiać :P
MalaMi95 - Marcinowi chodziło o to by uciec jak najdalej od Wandy, więc ucieczka do Altów nie byłaby dobrym rozwiązaniem. W dodatku tęsknił za Windenburgiem. A tak BTW - Marcin nie dostał u Wandy obiadu co najmniej sześć razy (na osiem dni :P)


Relacja 25
Gdy tylko Mateusz wrócił do Windenburga, od razu opowiedział mamie, jakie męki przeżywa Marcin u Wandy. Holly zadziała szybko - zadzwoniła do Kingi, załatwiła przeniesienie Marcina do jej domu, wsiadła w samochód i pojechała po niego do Wierzbowej Zatoczki.
Obrazek

- Ciociu Wando, załatwiłam u Kingi przeniesienie Marcina do mojego domu w Windenburgu. Powiedz mu żeby się pakował, dobrze?
Obrazek

- Tak? Chcesz go zabrać? To szukaj go sobie! Tu go nie ma!
Obrazek

- Jak to go nie ma?
Obrazek

- TO PRZEZ TWOJE CHAMSKIE ZACHOWANIE UCIEKŁ, TY DEMONIE PIEKIELNY!
Obrazek

- I wolę nie być w twojej skórze, gdy Kinga się o tym dowie! Możesz się cieszyć! Zadowolona jesteś?!
Obrazek

- I pamiętaj, ty chamska zdziro! Jeśli Marcin się nie znajdzie, to zgłaszam cię do sądu i załatwię ci dożywocie. Zgnijesz w pudle razem ze swoimi chorymi pomysłami!
Obrazek

- Kinga! Ty nie masz pojęcia, co ta stara wariatka zrobiła! Tak gnębiła Marcina, że nie wytrzymał psychicznie i uciekł!
Obrazek

- Tak, tak, znajdziemy go! Sergiusz już obdzwania sąsiadów, a Mati dzwoni do kolegów ze szkoły. Jeśli małemu coś się stanie, to słowo daję, pozwę tą sukę do sądu!
Obrazek

- Przepraszam, nie widziały panie małego chłopca o opalonej skórze i czarnych włosach? Miał ciemne spodnie i szarą koszulę.
- Wie pani co, Majka mówiła mi dzisiaj, że Zośka jej powiedziała, że Jadźka Klop prawie wpadła pod tramwaj. I podobno widziała syna pani Kingi w środku.
Obrazek

Holly migusiem wsiadła w samochód i popędziła na dworzec. Udało jej się jeszcze złapać kasjerkę:
- Przepraszam, czy był tu dzisiaj mały chłopak. Możliwe, że był sam. Ciemna cera, ciemne włosy.
- Tak, tak, był taki.
Obrazek

- Zdziwiłam się, gdy przyszedł. Powiedział mi, że jedzie do cioci do Windenburga.
- I co? Kupił bilet? Wsiadł do pociągu?
- Dużo ludzi było, nie wiem czy wsiadł. Bilet w każdym razie kupił.
Obrazek

- Bardzo dziękuję. Nawet nie wie pani, jak bardzo nam pani pomogła.
Obrazek

- I jeszcze jedno. O tej samej porze odjeżdżał pociąg do Oazy Zdrój. Na dole urwała się tabliczka ze strzałką i mały mógł pomylić sobie pociągi.
Obrazek

Holly wysłała Sergiusza na przeszukiwanie Windenburga, a sama pojechała do Oazy Zdrój. Niestety tutaj trop się urywał. Marcina widziano, ale nikt nie wie dokąd potem poszedł.
Obrazek

Holly bardzo szybko odzyskała dobry nastrój. Oaza nie jest dużym miastem, więc poszukiwania powinny pójść szybko. Policja oczywiście została powiadomiona przez Vitę, ale Altówna postanowiła, że znajdzie Marcina osobiście. Do pomocy zaangażowała Mirandę - koleżankę ze szkoły, która mieszkała w Oazie i znała ją jak własną kieszeń.
Obrazek

***


Marcin tymczasem przeżywał istne piekło. Był głodny, zmęczony i nie miał pojęcia gdzie jest.
Obrazek

Miał nadzieję, że może Landgraabowie szybko wrócą. Do ich domu może dałby radę odnaleźć drogę. Ale gdy tylko wrócił na wzgórze, okazało się, że światła są dalej zgaszone.
Obrazek

Doczołgał się jakoś do pobliskiego osiedla.
Obrazek

I po prostu położył się na ławce. Był zmęczony i miał ochotę odrzucić od siebie do wszystko.
Obrazek

Szczęśliwym trafem okazało się, że zauważyła go wracająca do domu Kasandra.
Obrazek

Razem z mężem przeniosła go do swojego domu, położyła na kanapie i zadzwoniła do Holly.
Obrazek

Która zdyszana przybiegła pięć minut później i od razu uściskała Marcina.
Obrazek

***


Przez kolejne trzy tygodnie młody Urban przeżywał najlepszy okres w swoim życiu. Nie męczyły go siostra z ciotką (którą swoją drogą Holly pozbawiła praw do opieki nad Marcinem).
Obrazek
Obrazek

Altowie korzystali z wakacji i często chodzili na pobliską plażę, gdzie młodzi szaleli w wodzie, a rodziciele opalali się na sierpniowym słoneczku.
Obrazek

Wakacje jednak nie są tylko chwilami radosnymi. Kinga i Krystian wrócili tydzień wcześniej, ponieważ przydarzył się tragiczny wypadek. Marta Urban opuściła ziemski padół i udała się do simowego raju.
Obrazek

Najbardziej ze wszystkich rozpaczała Kinga. Żegnała już matkę po raz drugi i niestety, tym razem po raz ostatni. I na dodatek miała świadomość, że gdy ona bawiła się na wyspie Twikki, jej matka umierała.
Obrazek

Równie fatalnie czuł się Artur. Po zaledwie dziesięciu latach od ślubu, jego żona odeszła. Na zawsze. Dramaturgii dodawał fakt, że Artur założył na pogrzeb żony ten sam garnitur, co na ślub.
Obrazek

Jedyną osobą, która nie rozpaczała, była Patrycja. Babcia Marta zawsze była niesprawiedliwa i często krzyczała na Patrycję, gdy udowadniała, że jest lepsza. Przecież to wiadome wszystkim, że jest lepsza od tępego brata.
Obrazek

Kinga jednak płakała za dwóch:
- Mamo, dlaczego mi to zrobiłaś? Dlaczego?
Obrazek

Marta dostała luksusowe miejsce na cmentarzu, a Kinga i Artur spędzili nad jej grobem mnóstwo czasu, zasypując ją zniczami i kwiatami.
Obrazek

Na pogrzebie spotkali się również Marcin i Wanda.
Obrazek

Ciotka jednak nie wiedziała co powiedzieć, więc po prostu odeszła.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MalaMi95
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 221
Rejestracja: 20 paź 2015, 20:19

Re: Walka pokoleń

Postautor: MalaMi95 » 14 kwie 2016, 19:09

Łał… nie wiedziałam, że Holly potrafi być taka ostra! Myślała, że to taka cicha i spokojna osóbka. Z tego co pamiętam nawet nie potrafiła się postawić rodzicom w kwestii wyboru męża, a tu proszę. Nawrzeszczała na Wandę i zagroziła jej sądem!
Ale w sumie, to bardzo dobrze. :) Należało się starej zrzędliwej babie. Teraz tylko czekać, aż w końcu oberwie się Patrycji. Jak ta Kinga i Krystian ją wychowują?
Nie widzą jaka okropna osoba z niej w przyszłości wyrośnie?
Marcin tymczasem przeżywał istne piekło. Był głodny, zmęczony i nie miał pojęcia gdzie jest
No, po tym co powiedziałeś, to wręcz umierał z głodu. xD
W każdym razie dobrze, że Marcin znalazł się cały i zdrowy. Zdjęcie jak przytula Holly najbardziej mi się podobało ^^

Smutno, że Marta umarła :( (Pomińmy fakt, że na początku myślałam, że chodzi o Marysie, tylko jakoś nazwisko i reakcja ludzi na pogrzebie mi się nie zgadzała xD)

I znów reakcja Patrycji… ech…
Dlaczego Artur założył ten garnitur? To było celowe z jego strony, czy nie miał innego?

Wanda mogła go chociaż przeprosić. Mam nadzieję, że wkrótce to zrobi, bo zachowała się naprawdę nie w porządku w stosunku do niego. :angry:

Jak zawsze czekam na kolejne odcinki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Walka pokoleń

Postautor: Galcia » 14 kwie 2016, 20:09

Holly naskoczyła na Wandę niczym lwica broniąca swojego potomstwa. :D Nie spodziewałam się po niej takiej stanowczości.
To się nazywa porządna akcja poszukiwawcza!
Szkoda, że Marta tak szybko odeszła, za to Patrycja, ooo, ta młoda dama to wcielenie szatana. soft9 Jak ta Kinga i Krystian ją wychowują? [2]
Obrazek

Awatar użytkownika
Lion
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 456
Rejestracja: 15 lut 2015, 23:00

Re: Walka pokoleń

Postautor: Lion » 14 kwie 2016, 22:39

Zacznę od tego, że teledysk Wandy bardzo mi się podobał. Widać, że poświęciłeś mu dużo czasu dopieszczając szczegóły :yes:

A teraz jeśli chodzi o dwie ostatnie relacje...
Strasznie mi szkoda Marcina :( Mimo że to dość nieodpowiedzialne, w pełni popieram jego decyzję o ucieczce! Z drugiej strony nawet nie chcę myśleć, jak bardzo musiał być wystraszony, gdy dotarł do Oazy...
Brawa dla Holly! Bardzo dobrze, że nie zostawiła na Wandzie suchej nitki! Cała jej akcja związana z szukaniem chłopaka też robi wrażenie ;)

Szkoda Marty ;/ A Patrycja mnie przeraża! Na początku podobało mi się, że młoda ma charakterek, jednak im lepiej ją poznajemy, tym bardziej się jej boję soft9

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Walka pokoleń

Postautor: Lenna » 17 kwie 2016, 9:46

Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło! Nie spodziewałam się czegoś takiego po Holly ;) Wandzie się należało, co ona sobie myśli?! Jeszcze nawet nie przeprosiła Marcina...
O nie, Marta :( W sumie znaliśmy ją krótko, ale szkoda Artura i Kingi :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Walka pokoleń

Postautor: Simwood » 17 kwie 2016, 10:25

Lion - bój się, bój. Prawdziwe kłopoty z Patrycją dopiero się zaczną
MalaMi95 - dopiero na cmentarzu zauważyłem, że Artur ma ten sam garnitur. Może chciał pokazać żonie, że kocha ją dalej tak samo, jak w dniu ślubu? ;/

Dzisiejsza relacja jest tylko wprowadzeniem do kilku kolejnych, w której będziemy mieli tyle problemów i kryzysów, ile jeszcze na forum nie było :P


Relacja 26
Od pogrzebu minęło kilka dni. Kinga właśnie szła do miasta na zakupy.
Obrazek

Gdy zaczepiła ją jakaś kobieta
- Dzień dobry, jestem Marysia. Mieszka pani tutaj?
Obrazek

- Zgadza się, mieszkam w tym domu za mną.
- Właśnie z moim mężem się tutaj wprowadziliśmy. Może wpadłaby pani na herbatkę?
Obrazek

A oto spora willa, która ostatnio pojawiła się w sąsiedztwie. Kinga chciała poznać tych ludzi, ale nie miała zamiaru się wpraszać, więc właściwie czekała, aż sąsiadka ją zaprosi.
Obrazek

- Jesteś tak brzydka jak kupa słonia! Ha ha!
- Lilka, przestań!
Obrazek

- Lila, zachowuj się! Mamy gościa!
- Haha, no i co teraz siostrzyczko?
Obrazek

- A ty mamo, wyglądasz jak duża kupa słonia! Ha ha!
- Jak ty się zachowujesz?! Daniel! Pomóż!
Obrazek

Daniel się nie zjawił, a Marysia musiała sama wymierzyć córce sprawiedliwość:
- Na górę! Nie ma dzisiaj deseru! Wstydź się! Pani Kinga patrzy na was!
Obrazek

- Mam gdzieś tą piep###ną Kingę! Nie obchodzi mnie! Nienawidzę was!
Obrazek

Jak się pewnie się zorientowaliście nowi sąsiedzi Urbanów to Przyjemniakowie, którzy właśnie przyjechali tu z Miłowa.
- Przepraszam za moją córkę. Nie wiem, co w nią wstąpiło.
- Nic nie szkodzi. Moja Patrycja też czasem odstawia takie cyrki. Trzeba przywyknąć.
Obrazek

W pewnej chwili ktoś się dosiadł:
- Pani Marysiu, wszystko już posprzątałam.
- Dziękuję ci, Kasiu, możesz już iść. Daniel ci zapłaci, bo nie mam przy sobie portfela.
Obrazek

Pan Przyjemniak miał portfel, ale chyba dla niego zapłata jest ... czymś innym.
Obrazek

Niech się cieszy, że Marysia jest zajęta.
Obrazek

Lilka tymczasem włączyła swojego simbooka i zaczęła pisać do wszystkich znajomych jaka to jej siostra jest głupia i brzydka.
Obrazek

Przeszkodziły jej jakieś odgłosy z tarasu. Gdy tylko wyszła i poprawiła przewrócony wieszak na pranie ujrzała ojca ... z pokojówką.
Obrazek

- Ahh! Tatusiowi się macanka zachciało. Zobaczymy ile mi da, żebym nie mówiła mamie. A ile mama mi da, żebym powiedziała jej sekret taty? A ile kasy będę miała po rozwodzie? Haha, dwa razy więcej prezentów. Muahahaha!
Obrazek

Trzeba przyznać, że Daniel mógł być ... nieco ostrożniejszy podczas igraszek z Kasią.
Obrazek

***

U Wellingerów działo się sporo. Adrian i Robert znowu byli w pracy, Weronika przygotowywała się do narodzin dziecka, a Szymon i Iwona korzystali z daru emerytury. Krzysiek natomiast nie miał co robić, więc wrzucał kolejne filmiki na Simtuba.
Obrazek

Ostatnio często się tam udzielał, zyskując rzesze fanek. Któregoś razu nie miał pomysłu na kolejny filmik, więc poprosił widzów o wybranie jakiegoś wyzwania, którego mógłby się podjąć.
Obrazek

Dzisiaj postanowił sprawdzić, co będzie musiał zrobić w następnym filmie. Okazało się, że najwięcej serduszek zdobył ten pomysł.
Obrazek

Mimo, że był na bieżąco z nowościami w internetach, to o Pillowselfiechallenge nie słyszał. Sprawdził więc i przeżył szok. Wyzwanie to polega na robieniu sobie zdjęcia z osobą w sypialni po bara-bara.
Obrazek

Siedział i myślał. Miał dopiero 16 lat. Poza tym mieszkał z pięcioma innymi osobami, więc zapraszanie dziewczyn mogłoby być trudne. Ale skoro wyzwanie to nie było jeszcze tak popularne, to może udałoby się zdobyć więcej fanów i zyskać większą popularność. A poza tym, byłby to pretekst by wyrwać jakąś niezłą dziewczynę.
Obrazek

Zaryzykował. Zaprosił do siebie Lisę, która od dawna mu się podobała. Na początku nie miał zamiaru robić niczego poza robieniem zdjęcia.
Obrazek

W końcu jednak wylądowali w łóżku, a na koniec uwiecznili ten moment zdjęciem.
Obrazek

Tydzień później na swoim simbooku pochwalił się takim oto zdjęciem. Jak wiadomo - słupki popularności szybko skoczyły do góry.
Obrazek

Gdy wykorzystał wszystkie zakochane w nim koleżanki, rozpoczął poznawanie kobiet przez portal randkowy. Żeby było śmieszniej, jedną z osób, które zaprosił była nasza stara znajoma - Kasia Majewska.
Obrazek

Krzysiek oczywiście nie znał Kasi (która nawiasem mówiąc była od niego ponad dziesięć lat starsza), więc szybko zrobił fotkę. Udało mu się nawet namówić Kasię na coś więcej.
Obrazek

Kasia jednak nie była zbyt zainteresowana Krzyśkiem. Pragnęła teraz tylko zemsty na Kindze i Wandzie. .
Obrazek

Przez te dziesięć lat od czasu ucieczki z Windenburga, Kasia zarobiła grube pieniądze w SimCity. Jednak w końcu zrobiła się zbyt stara na modelkę. Przez długi czas imprezowała więc za zarobione pieniądze, które skończyły się szybciej niż się spodziewała. Dlatego wróciła do Wierzbowej Zatoczki by nieco uszczuplić majątek Wandy. Miała już przygotowany plan i wspólniczkę.
Obrazek

Krzysiek do najbystrzejszych osób nie należał, więc szybko dał się oczarować Kasi, która zrobiła z niego marionetkę i dzięki temu zbliżyła się do Wandy.
Obrazek

I mogła przekazać wspólniczce o sukcesie pierwszej części planu.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2016, 7:13 przez Simwood, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Walka pokoleń

Postautor: Galcia » 17 kwie 2016, 10:49

Wow, niezła chata. :O
Zaraz, zaraz, Lilka? Marysia? Toż to Przyjemniaczkowie, moja ulubiona dwójkowa patologia! :D
Daniel... :facepalm: Dzieci gorszysz.
No to się Krzysiaczek wkopał. :D Dlatego nie prosi się obcych ludzi o wymyślanie wyzwań. soft9 Jedno mnie tylko zastanawia, nikt z rodziny nie zauważył, że co chwilę zaprasza do domu inną laskę? O podejrzanych odgłosach dochodzących z sypialni nie wspominając. :P
Eh, miałam nadzieję, że Kasia się już więcej w relacji nie pojawi. Liczę na to, że i tym razem dziewczyny pozbędą się jej w pięknym stylu. ;)
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości