To wszystko moja wina

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: To wszystko moja wina

Postautor: Simwood » 11 lip 2016, 16:00

O! Nowa relacja z trójki! :O
Mamy taką typową simową rodzinę - troskliwa matka, pracujący ojciec, zbuntowana córka i jej zupełne przeciwieństwo. Zapowiada się ciekawie :D
Kevin wydaje mi się mocno podejrzany :unsure: Myślałem, że to Kimberly będzie tą lekkomyślną paniusią, a tutaj takie zdziwienie :O
Mimo wszystko czekam na dalsze relacje :yes:
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: To wszystko moja wina

Postautor: Lenna » 14 lip 2016, 13:25

Fajna rodzinka, niby taka zwyczajna, ale czuję ze Kevin namiesza :P
Biedna Lexi, on jej chyba zupełnie zawrócił w głowie ;/ Szkoda, że zmarnuje sobie życie przez niego. I jeszcze te zaręczyny... tak szybko? Czy ona chociaż poznała jego rodziców, widziała jego dom? Bardzo lekkomyślnie postąpiła.
Kimberly taka zbuntowana nastolatka, ale wbrew pozorom z siostrą dogaduje się chyba dobrze, skoro tamta nawet chciała założyć z nią zespół. I widać, że naprawdę się nią przejmuje, a nie tylko poszła nanieść na nią matce.
Szkoda, że Nelly wcześniej niczego nie zauważyła i nie przejmowała się zmianem zachowania swojej córki, i dopiero teraz przejrzała na oczy.

Co do samej formy opowiadania, styl pisania jest spoko i podoba mi się. Natknęłam się na parę mniejszych błędów ale teraz nie chce mi się ich wypisywać, może poza jednym:
Kleo77 pisze:- O czym to tak pilnie chcesz ze mną rozmawiać? – Dziewczyna przez moment zastanawiała się, jak ma ugryźć temat siostry, ale teraz każdy z obmyślanych planów wydawał się idiotyczny.
Kiedy zdanie jest wypowiadane przez daną osobę, po myślniku pisze się to, co dotyczy tej osoby. Czyli jak zdanie jest wypowiadane przez Nelly, nie możesz po myślniku pisać reakcji Kimberly, wtedy powinno to wyglądać np. tak:
- O czym to tak pilnie chcesz ze mną rozmawiać? – zapytała Nelly.
Dziewczyna przez moment zastanawiała się, jak ma ugryźć temat siostry, ale teraz każdy z obmyślanych planów wydawał się idiotyczny.


Ale tak poza tym to jest dobrze i czekam na następną relację, brakowało mi czegoś takiego na forum :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: To wszystko moja wina

Postautor: Galcia » 19 lip 2016, 19:54

Wow, pierwszy odcinek i już taki zwrot akcji. :O Po opisie bohaterów wydawało mi się, że to Kimberly jest tą nieodpowiedzialną, tępą dziewuszką, a tymczasem jako jedyna w rodzinie zachowała zdrowy rozsądek. Pozory mylą. ;) Za to Lexi zachowuje się okropnie, co jej nagle odbiło, żeby porzucać plany na przyszłość i wychodzić za mąż zaraz po maturze? :wat: Moim zdaniem powinna mimo wszystko pójść na studia i najwyżej później z nich zrezygnować, gdyby to jednak nie było "to". Coś czuję, że jeszcze pożałuje swojej decyzji. ;/
Odnoszę przy tym wrażenie, że Nelly ma trochę dość swoich dzieci. soft9 Rozumiem, że była zmęczona po pracy, ale mogłaby poświęcić parę minut na rozmowę z córką i na przykład przejąć się tym, że druga córka zaręczyła się z jakimś dziwnym chłopakiem, będąc nadal w liceum. :facepalm:
My też szybko zaczynaliśmy, jak byłaś od niej starsza o rok, to byłaś w ciąży, więc nie za wiele możemy jej powiedzieć.
Już dziś użyłam tego przysłowia w jednym komentarzu do relacji, ale wybitnie pasuje, więc użyję go jeszcze raz: zapomniał wół, jak cielęciem był. :D
Łooo, drugi odcinek i już nastoletnia ciąża. soft9 Nieźle. To teraz już wiem, skąd te nagłe zaręczyny i odwlekanie studiów. :P
Kevin jednak okazał się spoko facetem, ale niepokoi mnie ta jego matka. Pewnie kolejna oszołomka, która szukała synusiowi żony z dobrego domu... Eh. W każdym razie wyczuwam dramaty, a dramaty to jest to, co tygryski lubią najbardziej. :D

PS. Żeby nie było, że trafiłam tu dopiero po Twoim komentarzu - link do twojej relacji miałam zapisany już od dawna, tylko nie miałam czasu, żeby zabrać się za czytanie. ^^ Teraz już planuję czytać na bieżąco. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: To wszystko moja wina

Postautor: Lenna » 22 lip 2016, 8:48

Lexi niepotrzebnie tak naskoczyła na mamę, przecież ona chciała dobrze... I miała rację z tym, że Lexi się zmienia i porzuca swoje marzenia.
Ech, a potem jeszcze oskarża o wszystko siostrę XD Szkoda, bo Kimberly najwyraźniej wcale nie chciała jej zaszkodzić. Ma rację, Lexi zaręczyła się z facetem, którego tak właściwie nie zna soft9
Ciąża soft9 Tego się nie spodziewałam. No to się dziewczyna wkopała XD
Chata jak marzenie, ciekawe czemu jej o tym nie powiedział :curious:
Hmm, w sumie zaskoczył mnie swoją reakcją na ciążę, myślałam, że się wymiga i ucieknie czy coś, tymczasem zachował się całkiem odpowiedzialnie. Ale i tak mu nie ufam -.-
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: To wszystko moja wina

Postautor: Simwood » 23 lip 2016, 20:23

Na początku - czy mi się wydaje czy Nelly farbowała włosy? ;/
Prezerwatywy? Ostro :O Przynajmniej się zabezpieczają. Nie zdziwię się jednak gdy okaże się, że coś poszło nie teges i wyjdzie z tego jakaś afera :gwizd:
Podpiszę się jednak pod komentarzem Galci: "zapomniał wół, jak cielęciem był" [2]
Boże drogi! Na tym zdjęciu Kimberly wygląda jak brzydka siostra Kopciuszka :haha: Jak dla mnie wygląda jak umalowany wieprz :P
Lexi w ciąży? :O Nie spodziewałem się. No dobra, żartuję. Czułem, że skończy się na bachorku :P
Mam mieszane uczucia co do Kevina. Niby jest dobrym człekiem, ale jakiś podejrzany mi się wydaje :mysli:
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: To wszystko moja wina

Postautor: Simwood » 25 lip 2016, 23:32

Nelly znowu jest blondynką? :haha: Przypominał mi się komentarz Katy Perry o simsach "W grze najbardziej podoba mi się, że mogę zmieniać kolor włosów kilka razy dziennie". Czyżby pani Veira zaczęła ją naśladować :D
Reakcja Marca/Marc'a (?) trochę mnie zdziwiła. Myślałem, że będzie trochę rozsądniejszy bo z tym tekstem o zdradach to pojechał po bandzie :P
Co do matki Kevina mam jedno określenie, ale nie wypada mi go tu przytaczać. Ale czego się tu spodziewać po takiej. Syndrom Nancy Landgraab :D Ojciec Kevina okazał się nieco bardziej pozytywną postacią, ale mam wrażenie, że jego szemrane interesy jeszcze pokrzyżują młodym plany :unsure: A ta gada o aborcji! :wall: Do kościoła idź, a nie truj życia synowej :P
Dennis też się nie popisał. Kolejny kandydat do tytułu Kretyna Roku :facepalm: Tutaj Marc ma prawo się wkurzyć, chociaż wina Kimberly jest znikoma. Niech mi tylko powie - po co się wiązała z tym bubkiem? :angry:
Bardzo zachęciłaś mnie tym odcinkiem. Mam wielką ochotę na więcej :D Historia jest świetna, bohaterowie charakterystyczni, więc mam nadzieję na jakieś ciekawe perypetie :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: To wszystko moja wina

Postautor: Galcia » 26 lip 2016, 11:57

Uuu, wściekły tatuś. soft1 Nie zazdroszczę Kevinowi.
Słyszała prawie całą rozmowę, minęła ją tylko końcówka, bo musiała się udać na stronę, gdyż przycisnęła ją dwójka.
Hahaha, tutaj poważne rozmowy o przyszłości, a nagle "dwójka". :haha:
Lithia w jednym ma rację - simki zawsze siedzą rozkraczone jak kwoki, zero skromności. :D
Rodzice Kevina są okropni, ale szalenie zabawni. .^. Jego matka jest też przy okazji chamem (a to Lexi wyzywa od prostaczków... drzazgę w oku bliźniego dostrzega, ale belki w swoim już nie ;) ).
Ooo, Kevin pokazuje ciemną stronę. :gwizd: Nie ma to jak zaręczyny z kimś, kogo się w ogóle nie zna.
pojechała do lokalu, który w ostatnim czasie przeszedł rewolucję, za sprawą dużej kobiety z poczochranymi włosami.
Czyżby Magda Gessler? :D
Kim też ma szczęście do facetów... :facepalm: Denis, Denis, idź walnąć łbem o ścianę, może mózg ci wróci na miejsce.
Marc jest strasznie porywczy, to Denis zaatakował Kim, więc dlaczego jej się oberwało? Ojciec w takiej sytuacji powinien okazać jej wsparcie. O matce już nie wspominam, bo na razie nie zauważyłam, żeby jakoś się angażowała w wychowanie córek. ;/
Wciągnęłam się, proszę o więcej! ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: To wszystko moja wina

Postautor: Lenna » 15 sie 2016, 13:17

Ojciec Lexi chyba trochę przesadził soft1 Szkoda mi Kevina.
O, jednak się ogarnął... A może nie soft9 Źle widzę ich relacje.
Mnie tam pierwsza sukienka się podobała, Kevin wydziwia XD
Lithia jest straszna :haha: Typowa teściowa.
Całe szczęście, że przynajmniej Adrien się lepiej zachował. Lithii nie udało się go przeciągnąć na swoją stronę xDDDD
No ją chyba pogięło, usunąć dziecko? soft1 Ona jest jakaś nienormalna. Biedna Lexi :(
A więc Kevin jednak coś ukrywa -.- A już zaczynałam myśleć, że jest w porządku!
Ten chłopak Kimberly też jakiś niezrównoważony, dobrze że się rozstali soft9
Odwiezienie przez policję, no nieźle XD
Kleo77 pisze:- Kevin nie wspominał, że, wrócił, pan do domu. W ogóle o panu nie wspominał.
- Moje wyjazdy i powroty to dość, skomplikowana sprawa, dlatego o mnie pewnie nic nie mówił.
Niepotrzebne przecinki.

Gdzie następna relacja? :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Sanageyama
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 411
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: To wszystko moja wina

Postautor: Sanageyama » 17 sie 2016, 20:20

Piszę w simowym temacie po raz pierwszy od... wielu miesięcy???

No więc tak, przeczytałam wszystko od początku. Fabuła taka trochę basic, typowa rodzina z dwoma nastolatkami, jedna zbuntowana, jedna grzeczniutka - daję Ci plusa za to, że chodzi najwięcej o wybryki tej grzeczniutkiej.
Dla mnie to trochę dziwne, że Lexi się zaręczyła i jej rodzice nie zrobili żadnej awantury ani nic?? Jej matka wydaje się być histeryczką, która lubi przesadzać (tak jak moja, HEHE) i nic nie powiedziała soft9 Widocznie albo nie interesuje się swoimi dziećmi albo jest taka zapracowana soft1
Spodziewałam się, że matka Kevina jest chora albo ćpunką, bądź jest jakąś inną patologią ale nie, jest po prostu arogancka af :doge: Za to bardzo polubiłam jego ojca, wydaje się być całkiem wyluzowany i ogólnie spoko gościem, bo szanuje decyzje życiowe swojego syna. soft9
Czyżby w sercu Lexi pojawiło się zwątpienie?
Nie.
Czy Lexi pod wpływem matki Kevina zmieni swoją decyzję?
Szczerze mówiąc to trudno mi powiedzieć soft1 Tak, żeby matka ją zaakceptowała. Nie ma nic gorszego, niż brak akceptacji ze strony rodziny ukochanej/ukochanego. Nie, bo a) wtedy będzie skłócona ze swoją rodziną b) Kevin jej na to nie pozwoli c) nie będzie mogła pogodzić tego ze swoim sumieniem.
Czy pojawienie się Adriena wpłynie jakoś na losy młodych?
Tak. Stawiam na jakiś plot twist z handlem narkotyków bądź jakąś mafią.
Czy Denis miał rację?
Tak. Jestem na 100% pewna, że Kimberly się zabujała w Kevinie.
Swoją drogą, mam wrażenie, że Denis też będzie później grał jakąś rolę w tym wszystkim. Skoro jest kryminalistą, to może pracuje u Adriena? Kto wie :P

Podczas czytania wyłapałam kilka drobnych błędów.
Dziewczyna podciągnęła nosem i wróciła do domu, a tam czekał na nią już komitet powitalny.
1. Myślę, że bardziej pasowałoby: "[...], gdzie czekał na nią już komitet powitalny". Dla mnie to po prostu lepiej brzmi :P "A tam" raczej by pasowało, jeśli pisałabyś w pierwszej osobie ("Pociągnęłam nosem i wróciłam do domu, a tam już czekał na mnie komitet powitalny"), bo wtedy podkreśliłabyś jeszcze bardziej jej wewnętrzne emocje. Rozumiesz, o co mi chodzi? xD Mam nadzieję, że tak.
Już wiem, skąd to Twoje zainteresowanie Kevinem.
Kevin, te słowa, ona mówiła o czymś innym, wiem to.
2. Jeśli do kogoś się zwracamy, to zawsze stawiamy przecinek.
Ja też nie chcę, żebyś usunęła ciążę, przecież to nasz syn, albo córka..
3. Przed "żeby" również zawsze stawiamy przecinek.
Kevin nie wspominał, że, wrócił, pan do domu.
Kevin nie wspominał, że wrócił pan do domu.
4. O dwa przecinki za dużo. Przeczytaj to zdanie, robiąc krótkie przerwy przy przecinkach to zauważysz, że coś tu nie gra.
Moje wyjazdy i powroty to dość, skomplikowana sprawa, dlatego o mnie pewnie nic nie mówił.
5. To samo co wyżej. Zgaduję, że chciałaś to napisać tak, jakby się zastanawiał, co powiedzieć, albo jakby się jąkał, ale od tego służą trzy kropki.
Otóż jego dziewczyna, jest w ciąży.
Otóż jego dziewczyna jest w ciąży.
6. Patrz wyżej.
[...]żebym nie musiała oglądać niedopasowanej, do sukienki, różowej bielizny.
[...]żebym nie musiała oglądać niedopasowanej do sukienki, różowej bielizny.
7. Jeden przecinek za dużo. Co to tego przecinka po "sukienki", to nie jestem pewna, czy też jest w nieodpowiednim miejscu, ale się waham.
[...] że nie poczekaliście do końca szkoły, bo Alexandro, nie będziesz miała teraz łatwego życia.
8. To zdanie brzmi po prostu dziwnie, to "bo Alexandro" jest tam źle upchnięte. Bardziej pasowałoby: "że nie poczekaliście do końca szkoły, bowiem nie będziesz miała teraz łatwego życia, Alexandro".Albo "że nie poczekaliście do końca szkoły, Alexandro, bo nie będziesz miała teraz łatwego życia".
Chodzi po prostu o to, że, chyba byliśmy niezbyt uważni i przez to, jestem w ciąży.
Chodzi po prostu o to, że chyba byliśmy niezbyt uważni i przez to jestem w ciąży.
9. Patrz 4. i 5.

Okej, już mi się nie chce dalej szukać błędów, przepraszam :swelol: W każdym razie chciałam ci te błędy wskazać, żebyś po prostu się poprawiła i twoje teksty były jeszcze lepsze. W niektórych miejscach może po prostu zapomniałaś postawić przecinka albo napisałaś na wszelki wypadek, ale okej, każdy tak ma, ja też. Nie zliczę ile razy sprawdzałam w google, jak i gdzie się stawia przecinki. Błądzenie jest rzeczą ludzką :P Plus nie jestem jakąś wielką polonistyką, więc jeśli ktoś ma zastrzeżenie co do moich poprawek, to piszcie. Przy okazji jeszcze mnie douczycie.

Podsumowując. Fabuła jest całkiem dobra, jak już mówiłam trochę basic, ale jestem prawie pewna, że pojawienie się ojca Kevina wprowadzi ciekawy plot twist. No i jeszcze się okaże, że Kimberly coś czuje do Kevina, uuu :swelol: Chciałabym cię jeszcze pochwalić za ładne zdjęcia i używanie poseplayera, bo to je dodatkowo urozmaica.
No więc pisz dalej, bo widzę, że masz potencjał się rozwinąć. Piszesz całkiem nieźle, stylistycznie nie mam nic do zastrzeżenia, po prostu zdarza ci się jedno albo dwa zdania trochę pokręcić i masz trochę problem z przecinkami, ale ja mam to samo, więc I feel you :doge:
Jestem ciekawa następnego odcinka ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: To wszystko moja wina

Postautor: Simwood » 19 sie 2016, 8:40

Nie martw się przecinkami, też zawsze miałem z nimi problem :P
Stwierdziła, że jako kompozytorka, a zarazem wokalistka musi jakoś wyglądać, a czasami po prostu przypominała brzydszą siostrę Kopciuszka
Zgadzam się xDDDDD
Ale ładnie wygląda bez tych nadprogramowych kilogramów. Chcoiaz z drugiej storny "Boys they like a little more booty to hold at night" soft9
Selena Wilshere przypomina mi matkę chrzestną ze Shreka :haha:
Mam jakieś dziwne przeczucie, że w przyszłości nie będzie taką wspaniała osobą ;/
Ostatnio prawie zabiłem człowieka, który rozprowadzał ulotki, bo im się przywidziało, że gratisy to worki z koką!
Ostro :O soft9
Kim całuje się z "teściem" swojej siostry. Aha :facepalm:
Kevin z inną dziewczyną na mieście? A ja miałem o nim dobre zdanie :wall:
Żaden facet nie chce być przygnieciony przez bębol ciężarówki
Życiowa mądrość Kim B)
No to się porobiło. Strzały? Czekam na więcej 8D
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: To wszystko moja wina

Postautor: Lenna » 29 sie 2016, 11:34

O, Kimberly bierze się za siebie :doge: Coś mi się wydaje, że robi to, żeby komuś się przypodobać xD
Siostry chyba postanowiły zamienić się miejscami XD Teraz to Lexi będzie gruba i tą złą soft9
Kim naprawdę wyładniała, jak ona zrobiła to tak szybko?
Ho ho, będzie gwiazdą :doge:
Justina Bebers XDDDDDDDDDDD
Wyczuwam kłopoty soft1 Czemu Kim tak łatwo daje się omamić?
Lexi jakiś mały ma ten brzuch, jak na 9 miesiąc xD
Kleo77 pisze:- Skarbie, nie ukrywajmy tego, żaden facet nie chce być przygnieciony przez bębol ciężarówki , która za dwa tygodnie ma rodzić. – Kimberly starała się odwrócić to wszystko w żart, ale Lexi odebrała to jako oskarżenie, że po prostu się spasła.
Nie ma co, Kimberly umie pocieszyć :haha:

Co ten Denis, jeszcze jego tutaj trzeba -.- Najpierw ją rzuca, a teraz przychodzi na przyjęcie XD I weź zrozum, o co mu chodzi.
Strzały? Czemu urywasz w takim momencie ;___; Czekam na next XD

Kleo77 pisze:Zmiany, goniły kolejne zmiany.
Niepotrzebny przecinek.
Kleo77 pisze:- Dobry wieczór! Jestem Kim, jestem siostrą Lexi.
Trochę dziwnie to zabrzmiało :P Jestem Ewa, jestem w Play, mam stan darmowy soft9 XD Lepiej by to brzmiało "Jestem Kim, siostrą Lexi." czy coś w tym stylu.
Kleo77 pisze:- Denis co ty tutaj w ogóle robisz! Nikt cię nie zapraszał!
Kleo77 pisze:- Adrien nie powinniśmy.
Na ten błąd już wcześniej zwróciła uwagę Trash - jak zwracamy się do kogoś, to piszemy przecinek po imieniu. Czyli "Denis, co ty tutaj w ogóle robisz?!" i "Adrien, nie powinniśmy."
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości