The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 12 sty 2021, 18:38

No te nowe akcesoria to jakiś żart, po co nam kolejny fantastyczny dodatek kiedy w grze brakuje wielu bardziej przyziemnych rzeczy?

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 12 sty 2021, 21:54

O ile ja bardzo lubię nadnaturalne klimaty w simsach i są to praktycznie jedyne klimaty jakimi gram, to się zgadzam że te akcesoria nie powinny wyjść teraz. Nawet jeżeli rozgrywka rodzinna to nie moja bajka to wiem że wielu ludziom jej brakuje więc powinni coś z tym zrobić, a takie akcesoria pod koniec roku najwyżej dać...

EDIT: Na trailerze Zjawisk paranormalnych zauważyłem że ciemnoskóra simka ma blade dłonie, co jest oczywiście realistyczne jeśli chodzi o ciemną karnację w realnym życiu. Czy to doszło w tej aktualizacji kolorów skóry, czy to już tak było? Gram customowymi skinami to nie wiem.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 05 lut 2021, 20:17

Wczoraj, 4. lutego, seria The Sims™ świętowała 21. urodziny! 🥳
Z tej okazji pod koniec miesiąca The Sims™ 4 zostanie wzbogacona o zawartość, nad którą pracowali utalentowani twórcy z simowej społeczności.
Jak myślicie, co zostanie dodane do gry? 🤔

Obrazek

źródło: DOTsim: Niespodzianka na 21 urodziny The Sims. EA współpracuje z twórcami modyfikacji <
Obrazek

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mint » 07 lut 2021, 13:31

Nie spodziewam się żadnych innowacji w mechanice rozgrywki, najprędzej jakiś darmowy pakiet itemów (CAS i tryb kupowania). Być może pojawi się coś nowego właśnie w CAS (np. owłosienie ciała, bo jeden z prawdopodobnych twórców już je kiedyś zrobił). W każdym razie, skoro tyłu twórców zatrudnili (i mam nadzieję, że im odpowiednio zapłacili), to można spodziewać się jakiejś większej aktualizacji itemkowej. :)

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 27 mar 2021, 10:10

Świetne okazje w sklepie internetowym Media Expert: :yes:

Obrazek
https://www.mediaexpert.pl/lp,9737-ea-z ... -i-fifa-21

Zastanawiam się nad zakupem tych dwóch dodatków. 45 zł za jeden, nie jest źle. ;)
EDIT: Kupiłem. Przesyłka wynosi 15 zł, chyba że zamówienie jest warte co najmniej 99 zł - wtedy przesyłka darmowa. No to wziąłem sobie album na zdjęcia za 15 zł, na to samo wyszło, a przynajmniej mam album. ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 29 mar 2021, 11:47

Maxis zapowiedział, że samochody i dodatek w stylu „Pokoleń” są na szczycie pomysłów na następne dodatki! Mam nadzieję, że dostaniemy porządny motoryzacyjny pakiet rozgrywki. Simowie najpierw musieliby zdobyć prawo jazdy (przy okazji mogłaby wrócić zabawna interakcja nauki jazdy z TS3), potem mogliby kupić auto z różnych epok, o które trzeba będzie dbać: wykupić ubezpieczenie, tankować/ładować, wymieniać olej, klocki i ogumienie. Przy okazji powinna dojść otwarta kariera mechanika (mogłaby działać na zasadzie kliniki weterynaryjnej). Trzeba byłoby przyjeżdzać na przeglądy, naprawy albo ulepszenia (np. wymiana halogenów na LEDy albo montaż sportowych tarcz hamulcowych). Czasem mogłyby wyskakiwać okienka takie jak w karierach, że mieliśmy stłuczkę :P no i nowy typ festiwalu - zlot oldtimerów!

Awatar użytkownika
Ryjanka
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2016, 20:43

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Ryjanka » 13 kwie 2021, 23:08

Levkoni pisze:
12 sty 2021, 11:42
Snowy Escape to dla mnie Spotkajmy Się 2 - prawie żadnej rozgrywki wpływającej na życie sima, tylko ładne miasto. Co z tego, że jest jazda na snowboardzie, skoro nie wnosi to zupełnie nic prócz tego, że można popatrzyć na ładne animacje. Żadnych zawodów, żadnej związanej z tym kariery, żadnych punktów, które można wymienić na wakacyjne nagrody.
Generalnie, to w TS2 w wiosce Takemizu też nie bardzo było co począć z tym co oferowało otoczenie, bo znalazło się mapę, szło się do Pagody, mistrzu opowiedział legendę i tyle, no i jeszcze Ninja mógł nauczyć teleportacji i tyle, że sim szybciej mógł się przenosić z miejsca na miejsce, ale jakoś szczególnie nie wzbogacało to rozgrywki i nie miało szczególnego wpływu na życie simów. No robiło się "zadania" do walizki, ale to też nie miało wpływu na życie simów. Nie znaczy to, że Takemizu było nudne, bo nie, już sam klimat był mega i jednak interakcje były dużo bogatsze w TS2 i można było się nie nudzić spotykając choćby randomów. W ogóle w TS4 nie dość, że interakcje kiepskie to i nawet randomów niezbyt wielu.

Ja od początku jestem ogromną fanką TS2 i jest to moja ulubiona seria. TS3 pominę, nie przypadła mi do gustu ze względu na mnogość bug-ów i paskudne simy.
No i TS4... powiedzmy, że gram, jeśli tak to ująć można. Wieje nudą, interakcje są tak ubogie, że o tym można elaborat napisać. W sumie to mogę powiedzieć, że mam prawie skompletowane TS4, oprócz Eko badziewia (Eko życie) i Star Wars badziewia (Wyprawa na Batuu). Tak byłam wkurzona, gdy dali te badziewia, że postanowiłam nigdy więcej nie kupić już nic do TS4.
Jednakże dostałam od męża w prezencie na gwiazdkę Śnieżną eskapadę... I muszę powiedzieć, że jest to chyba najlepszy dodatek jaki do tej pory został wydany, chociaż jak wszystko w TS4 nudzi się szybko, bo po prostu interakcje są ubogie, co za tym idzie i rozgrywka. Pojeździ się na nartach, snowboardzie, zdobędzie szczyt i nudy. Ale jak na TS4 to jednak dodatek ten jest "mega" i w tej serii gry, moim zdaniem najlepszy.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 10 maja 2021, 23:51

Naprawdę smutne że gra została zniszczona bo Lindsay nie lubiła że w poprzednich częściach nie miała kontroli nad tym co się dzieje w grze, więc dostaliśmy grę gdzie decydujemy o wszystkim i na wszystko mamy wpływ..

Myślę, że można śmiało powiedzieć że nic dobrego już w tej części jak i serii nie powstanie.
17 mają mają zapowiedzieć letni content. Kolejny kit już wiadomo, oczywiście kolejne bez sensu łachy i meble..
Pakiet rozgrywki zapewne będzie kolejnym badziewiem które z symulacja życia nic wspólnego nie będzie miało, jak to prognozują w wyciekach.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 15 maja 2021, 10:24

Ciekawy artykuł na DOTsim:

> The Sims 4 będzie trwało 15 lat? Prezes Maxis mówi o zmianach w branży gier <

Czyli na TS5 sobie jeszcze poczekamy. soft2 Mam nadzieję, że w międzyczasie wyjdzie już Paralives, które zapowiada się naprawdę obiecująco.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 17 maja 2021, 1:00

No i tak pewnie będzie, będą wydawać badziwie w stylu Baduu które nic wspólnego z symulacją życia nie ma. Pakiety i dodatki, które na dłuższą metę nic do gry nie wprowadzą, a w samej grze nic nie zmienią bo ich wspaniały silnik na to nie pozwala.
Czy ktoś wciąż wierzy, że niemowlaki przestaną być obiektami?

Co się dziwić, hejtu dużo się wylewa na nich, ale nie ma to znaczenia skoro pełno graczy cieszy się z nowych obiektów, które wyglądają jak CC.

Jutro mają zapodać plan wydawniczy na lato.
Jak kolejny pakiet z nadnaturalnymi stworami jak plotki głoszą, to chyba pęknę ze śmiechu.

:grumpy: :grumpy: :grumpy:

Anyway, 7 lat po premierze mamy sporo naprawdę dużo zmieniających w grze modów. Jak naściągam ich to powiem Wam, że gra może i jakoś na jakiś czas wciąga. Problem pojawia się z aktualizacjami gry. Mody świrują, a Ty weź pamiętaj skąd pobierałeś i wszystko podmieniaj.
Szkoda, że nie ma na Originie Warsztatu jak na Steamie, gdzie mody automatycznie się aktualizują.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 17 maja 2021, 4:12

W czwórce są raptem trzy postacie nadnaturalne, to bardzo mało w porównaniu z poprzednimi częściami, może Ty nimi nie grasz ale inni grają, w tym ja, więc jakby naprawdę miał być kolejny pakiet który doda kolejną to dla mnie spoko :P przecież nie każdy musi kupować wszystkie pakiety.
A co do modów, NIGDY nie miałem problemu z zapamiętaniem skąd je ściągam, i po aktualizacjach doskonale wiem które potrzebują aktualizacji, więc nie wydziwiaj. Modów mam może z 200, zwykle muszę zaktualizować może 4. Zwłaszcza że od jakiegoś czasu są takie mody które same ci o tym przypominają.

Co do tej informacji o żywotności gier to chyba ludzie źle zrozumieli ten wywiad. Żywotność gry =/= nowy content do gry. Mi się wydaje że chodzi o to że gra będzie dalej wspierana przez wiele lat, czyli będzie dostawać aktualizacje, będzie nadal team nad nią pracować, może jakiś tam content dojdzie czasami, ale 5 może w tym czasie i tak wyjść. Pewnie po prostu nie śpieszą się z tym, co może być dobrym znakiem, może 5 będzie bardziej dopracowana.
Nie wiem, ja jakoś nie mam jakichś zarzutów do 4. Rozumiem i zgadzam się z innymi ludźmi, ale jak coś mi się nie podoba - ściągam mody albo sam je robię i gra mi się naprawdę spoko. Może jestem mało wymagający, bo nie gram rodzinami.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 cze 2021, 22:23

Kolejnym problemem jeśli chodzi o mody jest że po prostu twórcy przestają je aktualizować.

Czy tylko mi się wydaje czy simowie jedzą szybciej? Małe dzieci to już w ogóle, trzy razy do buźki i puusty talerz.
Picie to w ogóle nie ma sensu, bo biorą od razu 3 razy łyka i po napoju..

Ale powiem, że ten nowy system rachunków jest super. Wreszcie jakiś poziom trudności..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 cze 2021, 22:58

Shattered, chyba z 2-3 aktualizacje temu zmienili czas trwania niektórych czynności, w tym właśnie jedzenia czy prysznica.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 07 cze 2021, 17:47

W czwartek ponoć zapowiedzą dodatek o wiejskim życiu/farmie: :O

https://simsvip.com/2021/06/07/the-sims ... -thursday/
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki of

Postautor: Shattered » 07 cze 2021, 18:29

W sumie nie wiadomo czy o farmie 😆 ale miasteczko wygląda całkiem całkiem.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 cze 2021, 22:00

No ja wcale nie będę zaskoczony, jeśli nie dostaniemy farmy z prawdziwego zdarzenia ;]

Swoją drogą, tak odchodząc już od tematu tego konkretnego dodatku - moim zdaniem The Sims Studio powinno trochę zwolnić z dodawaniem co dodatek nowego miasta. Według mnie cierpi na tym zawartość, bo miasta robią naprawdę dopracowane, a to na pewno pochłania sporo funduszy, czasu i pracy, którą można by poświęcić na więcej gameplayu i animacji (a recykling animacji w czwórce jest przeogromny, w każdym dodatku dochodzą jakieś czynności, które zawierają stare animacje). Dodatkowo robi się tego już po prostu za dużo i cierpi na tym nawigacja, a przez małą ilość parcel trzeba pamiętać, gdzie jest knajpa, gdzie klub, gdzie karaoke itd ;d
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 07 cze 2021, 22:37

Jestem również tego samego zdania, ale na Twitterze gracze stękają o nowe miasto..

Również nie napalam się na nic specjalnego, oczywiście pełno ogromnych obiektów dojdzie.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 cze 2021, 22:57

Zawsze Ci stękający są najgłośniejsi i zawsze korporacje uważają ich głos za głos wszystkich, nie wiem dlaczego. Niech zrobią ankietę to zobaczą, co ludzie wybiorą - nowe miasto czy więcej gameplayu. Tak samo jak uparcie zlewają rozgrywkę rodzinną, podczas gdy w najnowszej serii czegoś w rodzaju ankiet na Sims Community aż ok. 85% graczy stwierdziło, że preferuje w TS4 rodzinne życie ponad życie "imprezowe" a prawie 80% graczy wybrało "drugą połówkę" ponad romanse w grze. To o czymś świadczy, ale oni wolą wydawać pakiety i dodatki związane z jakimiś aktywnościami, które zrobisz raz, drugi i potem to olewasz na długi czas. Spoko, takie rzeczy co doszły w eco życiu też są potrzebne bo zawsze to coś nowego, ale mogliby to równoważyć.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 08 cze 2021, 9:40

Tutaj się z Wami nie zgodzę. Skoro miasta w „czwórce” są bardzo klaustrofobiczne i małe, przynajmniej miejmy ich dużą ilość.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 08 cze 2021, 11:09

Masz rację książę, ale tutaj lepiej by było po prostu ładować więcej parcel w światach. Miejsca w grywalnych okolicach jest często dużo, wystarczy choćby spojrzeć na takie Strangeville, gdzie w centrum miasta jest masa parcel-ozdób, a tylko 3-4 grywalne. Tam swobodnie dałoby się zamiast tych ozdobnych budynków walnąć co najmniej dwa razy tyle. Tak samo w San Myshuno, zaledwie po 2 mieszkalne bloki/wieżowce na dzielnicę, kiedy można było tego zrobić naprawdę więcej.
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości