The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 25 cze 2014, 22:59

Wiecie co? Czytam sobie komentarze na Rincon del Simmer i ręce mi opadają jak widzę komentarze typu" No trudno, nic sie w sumie nie stało, bo przecież gra ma wiele innych opcji." BOŻE, NIE. Właśnie przez takich ludzi, EA robi to co robi. Szkoda slow.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 25 cze 2014, 23:03

Nie pozostało nam już nic do zrobienia jak obrócić to wszystko w żart i się trochę pośmiać z tego co wygaduje ea oraz ludzie podstawieni, którzy wypisują bzdury, że w sumie nic się nie stało. <_<

Hejtujemy TS4 bo nie ma tylu rzeczy, ale spójrzmy na to ze strony ea. Mamy fontanny w podstawie. :doge:

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 25 cze 2014, 23:05

Nie zdziwię się teraz jeśli robienie dzieci, ciąża etc. będą wyglądać jak w jedynce:D
JamesSinatra pisze:Rzadko robiłem baseny i prawie nigdy nie grałem małymi dziećmi, tylko adoptowałem te w wieku podstawówki, ale to co robi €A Game$ to jest porażka. Mimo, że mnie ta 'nowość' bezpośrednio nie dotknie to stwierdziłem, że też nie kupię tej gry, bo nie można się godzić na takie traktowanie graczy.
Cieszy mnie takie podejście. Szczerze powiedziawszy to nie podoba mi się postawa taką jak choćby wykazała ta Rejonna - "Ja tego nie używam, więc mam to gdzieś", już nie wspomnę o tym tekście że jesteśmy bandą niewdzięczników (niedosłownie, ale w ten deseń). To takie trochę egoistyczne. W sensie, nie to że ktoś pisze że dla niego brak basenów i małych dzieci go nie rusza, bo nie wykorzystuje tych elementów, ale takie psioczenie na innych że śmią wyrazić swoje niezadowolenie. Nie podoba mi się takie coś.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 25 cze 2014, 23:10

Jak komuś się nie podoba, niech zwyczajnie nie kupi ich gry. Problem w tym, że rzuci się na nią stado fanów (między innymi dziewięciolatek ciągnących swoich rodziców do Empiku, Media Marktu, czy gdzieś), którzy nie śledzą wcale zmian, które zachodzą, i dla nich jest obojętnie bo gra "ładnie wygląda" i ma fajny CAS. Więc kupią. Wyniki sprzedaży wyjdą podobne... A potem dodatki, akcesoria, Store, wersja mobilna na telefony i tablety, i tak dalej.

The Sims 2000-2014 R.I.P. [*]

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 25 cze 2014, 23:15

Przesadzacie. Dlaczego od razu piszecie, że osoby, które kupią grę, są albo głupie, albo młode, albo nie wiadomo jakie? Jeśli komuś się podoba to kupi i koniec. Nie należy takich ludzi obrażać, to świadczy o braku kultury.

A osoby urażone tym co robi EA, niech sobie TS4 odpuszczą. W cale nie jest to małe grono i na pewno zrobi to różnicę w zyskach. Zgadzam się, że ich lekceważący sposób traktowania próśb graczy woła o pomstę do nieba i należy protestować.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 25 cze 2014, 23:18

Marathai, nikogo się tu nie obraża. Jeśli ktoś tak jak na przykład ty nie śledzi na bieżąco tych informacji nie wie, że gra, którą widzi na półce, to okrojony i zacofany produkt. Nie każdy musi być znawcą, nie każdy musiał mieć wcześniej kontakt z serią - a ludzie nie wnikający w temat, a skuszeni grafiką i obrazkami (zwłaszcza młodsi, bo to o nich mówię), jako pierwsi ustawią się w kolejce do kasy.

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 25 cze 2014, 23:29

W tej chwili salberg ma 100% racji, i to mnie właśnie denerwuje. Nowi gracze nie zauważą różnicy i tego jak ta generacja jest zacofana, a EA będzie sobie pięknie na takich osobach zarabiało, podczas kiedy starsi gracze zostaną gdzieś w tle razem z ich prośbami, krzykami, oburzeniem itd. Eh...

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 25 cze 2014, 23:31

Dlatego dobrze by było, żeby ta informacja o ograniczeniach jakie niesie za sobą czwórka przeszła gdzieś do mainstreamu :p. Chociażby w postaci porównania co można było robić w poszczegółnych częściach, z którego by wynikało, że The Sims 1 jest lepsze, bo tam już były baseny :D.

W ogóle wlaśnie mnie olśniło! Oni chociaż jedną rzecz z każdej poprzedniej generacji:

The Sims 1: baseny
The Sims 2: małe dziecko
The Sims 3: otwarty świat, cast

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 25 cze 2014, 23:40

Ja mam wciąż jakąś głupią nadzieję, że ostatecznie to zagrywki marketingowe i przed samą premierą powiedzą "posłuchaliśmy Was, dodaliśmy te rzeczy, na którym tak Wam zależało! Jesteśmy super!" i wtedy fani omamieni tym ,że jednak będzie coś co chcieli rzucają się na grę w dniu premiery! Ehh...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 25 cze 2014, 23:46

A ja sie zastanawiam, jak oni mieli to zamiar wydać w marcu. Hmm, może wtedy nie daliby simow, domów, drzwi, bo przecież gra ma super mega emocje! po co nam więcej? :)

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bart » 25 cze 2014, 23:53

Zauważyliście, że wszystko co robi €A, jest robione pod 10-latki, które z tą generacją zaczną przygodę z The Sims? Baseny, itp. już przemilczmy; nowa czasoprzestrzeń jest po to, bo takie dzieciaczki w 1999 jeszcze się nie urodziły, a w 2004 były niemowlakami, więc skąd mogą znać historię Belli, itp. - EA ułatwia im wszystko. Kolejne to usunięcie małych dzieci - moim zdaniem najtrudniejszej grupy wiekowej do grania, dzieciaczki ogarną w 2-3 miechy grę i dodadzą ich za astronomiczną cenę w store, ew. wydadzą osobny dodatek im poświęcony (po nich się można wszystkiego spodziewać). Niby to jest jakiejś wprowadzenie dla tych dzieciaczków i w jakimś stopniu dobry pomysł, ale niestety EA zapomniało, że brak TYLU OCZYWISTYCH RZECZY jest ogromnym policzkiem dla graczy, którzy swoją przygodę z TS zaczynali z 1-2, a nawet dla tych co zaczęli z 3. Szkoda, bo po tym co zaoferowała nam trójka miałem nadzieje na bardzo dobrą grę.
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 25 cze 2014, 23:54

Nie wygląda Wam to na fałszywkę? Serio, aż takie miłe wypowiadanie się o grze i samym EA wydaje się być nienaturalne, nie do pomyślenia wręcz. Wiem, że różne firmy często posiadają swoje specjalne konta na facebooku, które mają za zadanie wpisywanie pozytywnych komentarzy, aby opisywany produkt wyglądał lepiej w oczach potencjalnych nabywców. Szczególnie potwierdza to fakt, że usuwają te negatywne (prawdziwe) komentarze. Mi to śmierdzi na kilometr :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 26 cze 2014, 0:03

Osobiście widziałem tę wypowiedź, jest na profilu The Sims na facebooku.
https://www.facebook.com/TheSims?fref=ts

soft1

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 26 cze 2014, 0:10

A ja jak patrzę na stare strony w tym temacie to coś czuję, że to jednak nie fałszywki. Dopatrywanie się pozytywnych stron w grze, która okazuje się być coraz i coraz słabsza - przerabialiśmy to dokładnie tutaj, w tym temacie. ;/

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 26 cze 2014, 0:31

"Shyera Schroepfer I really don't mind that there are no pools or toddlers in the base game. Sometimes I get annoyed with toddlers, and I hardly take my sims swimming anyways. :S
I love the town that EA has created for us, though. It looks beautiful. A lot of new versions of my favorite games have been coming out this year including the Sims 4. I'm so excited for all of them!"

Ten komentarz wygląda prawie identycznie, rzeczywiście wygląda jakby sami sobie je pisali. Ale reszta to krytyka ;)

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 26 cze 2014, 0:34

Do tej pory jak czytałam komentarze typu "O nie! W CASie nie ma małych dzieci, więc na pewno ich nie będzie!" to tylko pukałam się w czoło, bo przecież jak mogliby z nich zrezygnować, cóż za absurdalny pomysł. Byłam przekonana, że albo jeszcze ich nie dodali, albo po prostu nie będzie można ich w CASie stworzyć (co już było dla mnie wystarczająco oburzające). W ŻYCIU bym nie pomyślała, że mogłoby ich w ogóle nie być! Czytałam to info kilka razy, bo nie mogłam uwierzyć w to, co widzę.

Nadal jestem w wielkim szoku, ale powoli ustępuje on miejsca złości. Złości na to, jak EA traktuje swoich klientów - najzwyczajniej w świecie lecą sobie w kulki. Od początku miałam dziwne wrażenie, że robiąc czwórkę w ogóle nie liczyli się ze zdaniem fanów, nie brali pod uwagę ich oczekiwań ani pomysłów. Zaczęło się od bardzo kontrowersyjnej grafiki, potem ekrany ładowania, a teraz brak małych dzieci i basenów. Mieli swoją własną wizję Simsów i jej się trzymali - tak jakby robili tę grę dla siebie, a nie dla nas.

Wygląda na to, że rzeczywiście milczeli tyle czasu, bo nie mieli się czym chwalić...
Larissa pisze:A ja sie zastanawiam, jak oni mieli to zamiar wydać w marcu. Hmm, może wtedy nie daliby simow, domów, drzwi, bo przecież gra ma super mega emocje! po co nam więcej? :)
Pamiętam jak niektórzy się cieszyli, że przesunięto premierę, bo przecież twórcy będą mieli więcej czasu i na pewno grę bardziej dopracują. A ja wtedy podałam przykład pisania szkolnego wypracowania - ma się na to tydzień i co się przez ten czas robi? Leni się. A wypracowanie się pisze na ostatnią chwilę i często na kolanie.
Obrazek

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 26 cze 2014, 0:38

Ale gra to jednak coś innego. Na pewno nie zabrali się za robienie jej 2 miesiące temu, ale widać że i tak mają problemy się wyrobić. Wydaje mi się, że to domena ostatnich lat. Naciski z góry, żeby zmieścić się w konkretnym terminie przez co gry są wydawane w pośpiechu, okrajane na potrzeby późniejszych DLC i łatane niezliczonymi patchami. To akurat dotyka większość gier, ale w Simsach z racji mało wymagających, młodych klientów to się jeszcze pogłębia :p.

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 26 cze 2014, 0:57

Może i nie zaczęli robić gry 2 miesiące temu, ale na pewno jak się okazało, że mają kilka dodatkowych miesięcy, to już im się tak "nie śpieszyło". A potem obudzili się z ręką w nocniku :P

Swoją drogą bardzo ładna postawa Ujęła mnie ta solidarność c:
JamesSinatra pisze:Mimo, że mnie ta 'nowość' bezpośrednio nie dotknie to stwierdziłem, że też nie kupię tej gry, bo nie można się godzić na takie traktowanie graczy.
Obrazek

Piszczac
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 7:30

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Piszczac » 26 cze 2014, 1:00

Absolem pisze:Basenów nie zrobili, ale fontanny tak? : P

Skoro nie będzie małych dzieci, raczej nie kupię TS4. Ostatnie zdanie sugeruje, że maluchy i baseny mogą pojawić się w przyszłości w którymś dodatku. Jednak wystarczająco wiele informacji mnie rozczarowało mnie już wcześniej, a brak małych dzieci tylko dolał oliwy do ognia. Ja gram zawsze rodzinami wielopokoleniowymi, dla mnie cała zabawa to patrzenie jak się rodzą i umierają. Zabranie jednej z ważniejszych grup wiekowych, gdzie dziecko uczyło się chodzenia, mówienia i tak dalej jest niedopuszczalne!
W ciągu kilku lat. Niezłe pocieszenie :haha:
Szkoda, że w EA nie nagrali ciągnięcia słomek, kto przekaże tę wspaniałą wiadomość :curious:

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 26 cze 2014, 1:09

Kasim Hazim pisze:Smisiu - No jak to nie ma nowości?! MASZ PRZECIEŻ TE CUDOWNE, NIEPOWTARZALNE EMOCJE! :swelol:
soft9

Przy okazji pierwszych screenów z CAS kilka tygodni temu, pisałam, że coś jest nie tak z grupami wiekowymi i że nie ma tam małego dziecka. to wszyscy się obruszyli, że wymyślam i że się czepiam. soft1 Kilka tygodni temu już o tym wspominałam. Wiedziałam, że tak będzie.

Jestem za to ciekawa, jak to sobie wyobrażają. soft9
Może tak jak w TS2 Na Studiach doszli studenci, to tu zrobią TS4 Pokolenia czy coś w ten deseń i w tym dodatku dojdą małe dzieci. :swelol:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości