The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 25 cze 2014, 8:31

Czyli nadzieja na drugie miasto jednak jet :P Choć coś czuje, że będzie ono do pobrania ze store po zarejestrowaniu gry, tak samo jak było z Riverview.

A co do obrazów to w trójce było tak, że jak namalowało się obraz jakiś i sprzedało (klikając na niego i wybierając opcję sprzedaj, a nie w trybie kupowania) to potem można było go zobaczyć w muzeum bo gra go automatycznie tam wieszała. Ale nie wisiał tam zawsze. Fajnie jeśli dopracują jakoś to i pozwolą na organizowanie np. wystaw przez sima itd.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 25 cze 2014, 8:49

Czy ktos wie o co chodzi z tą kamienicą na wodzie z kominami?
To jakiś prom?
Po co to?

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 25 cze 2014, 9:18

Jak nie będzie samochodów, to smutno. :( Bo jeśli nie samochody, to będziemy korzystać z tego tramwaju, co bywa na screenach i filmikach? I z samych taksówek? Gdy sobie przypomnę ,jak wyglądało korzystanie z metra w TS3 - okropne (jedzie sim taksówką do metra, żeby wysiąść kawałeczek dalej, żeby wziąć taksówkę i dojechać na miejsce T.T). Nie chcę z tego powtórki. :P

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 25 cze 2014, 10:03

Pustynna okolica jest już raczej pewna.

SimGuruRodiek zapytany o to, czy w Willow Creek są kaktusy i atrapy dinozaurów, odpowiedział, że nie.

Te i inne wpisy na Twitterze:
http://simsvip.com/2014/06/24/the-sims- ... more-38094
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 25 cze 2014, 10:32

Lunon pisze:Czy ktos wie o co chodzi z tą kamienicą na wodzie z kominami?
To jakiś prom?
Po co to?
Uuuu, Lunon, to Ty widzę nie w temacie ;p To jest prom, jeszcze nie znana jest jego funkcja, ale nawet na jdnym z filmów był pokazany, jak sobie płynie po rzeczce przez miasto :) Wzorowany jest na tego typu statkach historycznych USA: http://www.ship-dreams.de/galerie/var/a ... 1372590775
Marathai pisze:Jak nie będzie samochodów, to smutno. :( Bo jeśli nie samochody, to będziemy korzystać z tego tramwaju, co bywa na screenach i filmikach? I z samych taksówek? Gdy sobie przypomnę ,jak wyglądało korzystanie z metra w TS3 - okropne (jedzie sim taksówką do metra, żeby wysiąść kawałeczek dalej, żeby wziąć taksówkę i dojechać na miejsce T.T). Nie chcę z tego powtórki. :P
Marathai, ale przecież samochody były pokazane już na tak wielu zdjęciach i filmach, że o to chyba nie ma co się martwić ;) Jedyne zmartwienie jest takie, w jaki sposób rozwiążą wsiadanie do nich... Osobiście uważam, że samochody nadal będą teleportować się z parkingu na jezdnię, ale będzie animacja wsiadania. To byłby w miarę korzystny kompromis między EA, a graczami. Bo rozwiązanie tego tak jak to było w TS2, że mieliśmy pełną animację samochodu byłoby dość ograniczające, bo znowu zmuszeni byśmy byli stawiać samochód w konkretnym miejscu przy jezdni. Natomiast innym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie całkiem nowego narzędzia budowy parkingów, gdzie po prostu można by było wybudować sobie parking gdzie się chce z wyznaczeniem miejsca wjazdu i wyjazdu samochodu. Ale tu trzeba przyznać, że na pewno byłoby to i czasochłonne i trudne do zrobienia, dlatego nie ma co liczyć na coś takiego...

Ja bardzo liczę na dużo większą ilość różnych zadań do zrobienia związanych z karierami, umiejętnościami, aspiracjami itd. To jest jeden z najfajniejszych elementów trójki, który nadawał więcej sensu rozgrywce, niż ciągłe zaspokajanie potrzeb :) Fajnie by było, gdyby można było dostać różne zadania na mieście od przypadkowych mieszkańców. Np. "zgubiłam moją książkę w muzeum, pomóż mi ją znaleźć" ;p albo jakieś bardziej ambitne i wielowątkowe tak jak przy karierze detektywa w TS3.

A dla tych, którzy nie znają angielskiego kilka nowinek z twittera, które przesłał Guuki:
-SimGuruGrant stwierdził, że będzie cała masa karier w podstawie;
- zapytany o wyzwania związane z umiejętnościami stwierdził, że aspiracje są z nimi mocno powiązane (z umiejętnościami);
- nie wszystkie cechy są dostępne w tworzeniu sima. Wiele z nich jest do odblokowania w czasie gry;
- muzyka z TS4 będzie mogła być odtwarzana w dowolnym momencie z opcji, tak jak to było w TS2 i TS4 (playlista w opcjach dźwiękowych);
- zapytany o to, czy wspomnienia będą miały wpływ na sima przez jakiś czas czy całe życie, Grant powiedział tylko, że osobiście jeszcze nie zdążył przetestować systemu wspomnień ponieważ TS4 to jest ogromna gra (a on sam odpowiada za cechy charakteru, emocje, tutorial i UI);
- w grze nie pojawią się "ulubione" tak jak w TS3 (ulubione jedzenie, muzyka, kolor), Grant stwierdził, że w TS3 nie miały prawie wpływu na rozgrywkę;
- cechy mają bardziej oddziaływać na sima. Teraz sim z cechą np. "uwielbia naturę" nie będzie dostawał tylko nastrójnika, że przebywa na zewnątrz, albo że chce wyjść z domu. Teraz różne akcje związane z naturą będą mu wychodziły lepiej, jak np. ogrodnictwo, a zbyt częste przebywanie w czterech ścianach sprawi, że poczuje się źle;
- dzieci i nastolatkowie nie potrzebują plecaka do chodzenia do szkoły (nie wiem jak to rozumieć, ale chyba nie będzie po prostu plecaków, które założą automatycznie).
- ubiór sima nie ma wpływu na jego atrakcyjność (nie mylcie tego z zależnością co do emocji, bo kiedyś zapowiadano, że ubiór będzie miał wpływ na stan emocjonalny);
- potwierdzenie tego, że kanapy, krzesła itp nie będą umożliwiały siadania na nich w inny sposób niż dotychczas było to w Simsach (czyli np. na poręczach);
- możliwe będzie granie różnymi rodzinami w jednym mieście, tak jak to było dotychczas;
- w CAS jest opcja wygenerowania przez komputer imienia dla naszego Sima;
- pytania o zawartość Galerii nie zrozumiałem niestety;
- na simów w mieście będzie nałożony jakiś filtr ubiorów... nie wiem dokładnie o co chodzi, ale prawdopodobnie o to, żeby nowi simowie pojawiający się w mieście ubierali się w miarę normalnie, a nie pół miasta w ubiorze pirata i czapce w kształcie kotka, tak jak w TS3

No i na koniec zdanie, które SimGuruGrant napisał a propos braku "ulubionych", coś szczerego i w sumie trafnego: "Każda gra jest nowością. Jedne rzeczy usuwamy inne dodajemy. Staramy się zrobić jak najlepszą grę".
Ostatnio zmieniony 25 cze 2014, 13:39 przez Levkoni, łącznie zmieniany 2 razy.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 25 cze 2014, 11:09

Jestem ciekaw czy ta okolica będzie tak wyglądać jak na pierwszym obrazku od Guukiego. Bo promując TS3 też pokazywali, ze tyle simów będzie chodzić po ulicach itd. a w grze koło mojego domu ani żywej duszy, chyba, ze miałem gdzieś dom przy centrum.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Crux » 25 cze 2014, 11:25

Absolem pisze: ... Bo rozwiązanie tego tak jak to było w TS2, że mieliśmy pełną animację samochodu byłoby dość ograniczające, bo znowu zmuszeni byśmy byli stawiać samochód w konkretnym miejscu przy jezdni.
HA! I tu mnie olśniło! 8D Producenci mówili, że teraz simowie zawsze będą chodzić po ścieżkach, gdy np. pomalujemy teren jakimiś kamyczkami. Podjazd mógłby działać na tej samej zasadzie. Moglibyśmy wybrać dowolną ścieżkę jaką wyjeżdżałby nasz sim :) Po prostu im się nie chce tego robić, a jest to możliwe

O ty, że będzie druga okolica mówiłem dawno, teraz leci tylko potwierdzenie za potwierdzeniem :)

Awatar użytkownika
Verion
Posty: 170
Rejestracja: 15 gru 2013, 22:58

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Verion » 25 cze 2014, 13:16

Absolem pisze: - simka Granta pracuje jako ogrodniczka (dosłownie napisał: "Pracuje. Jest ogrodniczką")
Mała poprawka: Ona nie pracuje jako ogrodniczka. Grant napisał, że żona tego faceta, którym gra pracuje, a on uprawia ogródek :).
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 25 cze 2014, 13:40

Ah faktycznie, ona pracuje, ON uprawia ogródek. Już usunąłem ten punkt :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 25 cze 2014, 14:17

Na takim osiedlu jak z pierwszego zdjęcia aż chce się mieszkać! Mam ochotę stworzyć identyczne w trójce.
Galeria sztuki wreszcie ożyje gdy będziemy mogli oglądać w niej zdjęcia naszych simów, a może nawet robić wystawy. Niektóre obrazy wyciągnięte z TS3 i kilka nowych. Oraz ostatnie zdjęcie już chyba kiedyś pojawiło się podobne to jest takie odświeżone, zmienione stroje, dodane dekoracje.

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 25 cze 2014, 16:32

Niby jeżdżą samochody ale mogą to być tylko animacje. A same samochody dojdą w dodatku. Chociaż był by to blamaż z ich strony. ;]
Bardzo mi się podoba opcja genetyki. Niby już w trójce było dziedziczenie cech wyglądu, ale jakoś to znacznie lepiej się prezentuje wygląda teraz. ^^

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 25 cze 2014, 17:04

Usunięcie samochodów z podstawy byłoby krokiem w tył i tyle. xD Nie zrobią raczej tego, ale mam nadzieję, że taksówki zmienią swój sens w 4 i nie będzie z nimi tak jak w trójce.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 25 cze 2014, 17:35

Ojej, takie głupoty czasem piszecie xD Tak, na pewno te samochody to tylko animacje, a brak małych dzieci w CAS to strzelenie w stopę :P Tyle strzałów w stopę już niby było... nikt nie strzeli sobie w nią takim posunięciem, bo mało kogo ono obejdzie, bo nie jest to jakieś bardzo ważne dla graczy :P Jeśli mieli strzelić sobie w stopę twórcy, to ograniczeniem wielkości świata, ekranami ładowania itd ;p Bez sensu też by było pokazywanie samochodów, które są tylko animacjami bez realnego używania ich. Jeśli się okaże inaczej to osobiście spalę się ze wstydu za stawanie w tym momencie w obronie twórców heheh ;)

Poza tym pojawiły się nowe info z wywiadu o TS4: http://simstruelife.pl/News:Kolejne_wie ... 4_25.06.14
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 25 cze 2014, 18:25

Grając możemy tworzyć wspomnienia robiąc zdjęcia, a Simowie mogą wspominać tamte chwile odczuwając te same emocje, co za pierwszym razem..
Czyli wspomnienia jak z trójki........
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 25 cze 2014, 18:30

Przecież mówili ze nasi simowie będą mieli samochody, ale wymyślacie. xD
Co do małych dzieci, jeśli nie ma ich w CAS'ie, to szkoda, ale mi sie wydaje ze jeszcze je dodadzą, bo je dopracowują, tak jak dopracowywali dzieci i juz nam je zaczynają prezentować coraz chętniej.

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 25 cze 2014, 18:50

Ogólnie to jeszcze nie pokazano ani niemowląt ani małych dzieci, nigdzie...
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 25 cze 2014, 20:30

Nie powiedziałem, że nie będą, powiedziałem tylko, że nie pokazali, więc jest nadzieja, że małe dzieci do CAS zostaną dodane. Nie zmieniajcie treści moich postów. :P
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 25 cze 2014, 20:55

Kashim Hazim - podbijam. Nie zmieniajcie znaczenia wypowiedzi - to nie cyrk na ul. Wiejskiej. :D

Kolejny wywiad z E3 -> http://simscommunity.net/the-sims-4-gin ... mgururyan/

Świetnie, że cechy simsów będą faktycznie wpływać na ich zachowanie. Bardzo chce to zobaczyć!
Z filmiku przykład: sims samotnik, będzie się zachowywał spięcie w grupie ludzi co bezpośrednio będzie wpływało na jego interakcje z innymi.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 25 cze 2014, 21:02

Możemy pracować w jednym świecie a mieszkać w drugim.. WOW...
Basenów może nie być, nie będę rozpaczała..
COOOOOOOOOOOOOO??????????? NIE BĘDZIE MAŁYCH DZIECI????????????????????????????????????????????
ONI SĄ NIENORMALNI!!!!!!!!!!!!!!!! AŻ BRAK MI SŁÓW!!!!!
W DUPE NIECH SOBIE TE PODRÓŻOWANIE WSADZĄ.. MATKO, MÓWIŁAM BĘDZIE JAK W JEDYNCE.. Niemowlę, a potem dziecko.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2014, 21:03 przez Shattered, łącznie zmieniany 1 raz.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
develire
Posty: 55
Rejestracja: 23 cze 2014, 18:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: develire » 25 cze 2014, 21:03

Teraz czekajmy tylko na dodatek "The Sims 4 Stwórz basen" i "The Sims 4 dzieci"!
You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości