The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 21 maja 2014, 23:00

Ciągle ten CAS. Już mam dość ciągle zachwalanej opcji dzięki której będziemy modelować sima jak z gliny. soft1
Za jakiś czas poznamy ulepszenia, innowacje w trybie budowania oraz kupowania. Ale to kiedy przyjdzie czas na pokazanie rozgrywki? W dniu premiery?

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 21 maja 2014, 23:04

Jackob pisze: Za jakiś czas poznamy ulepszenia, innowacje w trybie budowania oraz kupowania. Ale to kiedy przyjdzie czas na pokazanie rozgrywki? W dniu premiery?
W dniu E3 ^^ Tak myślę. Przecież nie mogą dłużej pokazywać tego samego.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 21 maja 2014, 23:05

Właśnie myślę, że wtedy poznamy jeszcze lepiej tryb budowania. :P
Obym się mylił. Niech wreszcie pokazują rozgrywkę, ale niech też nie pokazują wszystkiego. Podczas gry chcę odkrywać nowe interakcje itd. ;)

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 21 maja 2014, 23:22

Larissa pisze: I kończąc ten off top dodam jeszcze ze TA simka ma normalny blond! brawo.
Skoro nie będzie można wybierać dowolnego koloru włosów (?), to pewnie dadzą kilka odcieni. Ten blond u tej simki jest ładny. Na pewno lepszy niż ta żółć soft9
Jackob pisze:Ciągle ten CAS. Już mam dość ciągle zachwalanej opcji dzięki której będziemy modelować sima jak z gliny. soft1
Bo pewnie reszta jest tak tragiczna, że szkoda ją pokazywać :D
A tak na poważnie, to do premiery jest jeszcze hohoho czasu, więc raczej nie ma co oczekiwać że będą Nas atakować screenami z wszystkiego czego tylko się da. Choć możliwe że tak będzie na krótko przed premierą. W każdym razie, ja bym osobiście czegoś takiego nie chciała. Tak było w przypadku trójki i potem jakoś mniejsza radocha była, kiedy człowiek w końcu dorwał się do grania, bo wszystko już widział/wiedział.

Oczywiście, parę scrennów i konkretnych info z trybu kupowania i z samej rozgrywki by się przydało, rzecz jasna ;)

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 22 maja 2014, 11:03

Ja nie chcę jakiejś kłótni wywiązywać, ale niektórzy z Was są po prostu marudni i niczym chyba się Wam nie dogodzi :) Oczekujecie po grze, której większość fanów to jeszcze dzieci, jakiś cudów? Na razie pokazują CAS, też mam dość, ale nie piszcie że nie ma żadnych rewolucji bo jest wystarczająco dużo pozytywnych zmian, żeby być zadowolonym z nowego CASa. Od przebudowy kompletnej tworzenia sima po takie smaczki jak włosy chowające się pod czapkę i nogawki spodni dopasowujące się do buta. O ile może wielu ludziom nie pasować nowa oprawa graficzna (wszak jest bardzo charakterystyczna i nie każdemu to się podoba) o tyle mówienie o tym, że to wszystko już było jest bez sensu :\ Bo nowości jak na razie jest bardzo dużo przedstawionych.

Co do tekstu na temat CAS to fakt, żadnych nowych informacji tam nie ma. A fragment o genetyce mnie rozbawił, bo przecież piszą tam o rzeczach, które były już w dwójce xd
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 22 maja 2014, 12:58

Zauważyłam, że pojawiły się wątpliwości dotyczące fragmentu:
A skoro mowa o wprowadzaniu Simów do życia, znacznie ulepszyliśmy nasz system genetyki. Tak jak wcześniej, możesz stworzyć dwoje Simów i postarać się o dziecko. Dziecko połączy DNA rodziców i będzie miało cechy wyglądu zarówno Mamy, jak i Taty. Teraz, od razu w aplikacji Stwórz Sima, możesz połączyć wygląd dwojga Simów, by podejrzeć, jak będzie wyglądało ich dziecko. Co lepsze, masz możliwość manipulować wyglądem dziecka, jeśli wynik Cię nie zadowala. Możesz także tworzyć członków rodziny w oparciu o tylko jedną cechę genetyczną Twoich Simów! Chcesz dać jednemu ze swoich Simów braciszka? Zrobione! Albo dać mu młodszą siostrę? Gotowe! Ulepszone funkcje genetyki są dynamiczne, pozbawione ograniczeń i zapewniają naprawdę świetną zabawę.
I Ania napisała, że o ile rozumie, to będzie mogła wybrać płeć dziecka, zaś Shatt ją poparła i skrytykowała ten fragment.
Obawiam się, dziewczyny, że źle zrozumiałyście tekst. To, co tutaj jest opisane, jest już zarówno w TS2, jak i w TS3 - chodzi mianowicie o tworzenie dziecka w CASie z dwóch wybranych Simów - wówczas możecie kliknąć miksowanie Simów i stworzenie dziecka ORAZ wybrać jego płeć i wiek - tak było już w dwóch ostatnich wydaniach gry.
To samo tyczy się fragmentu, że to dziecko będzie można jeszcze pozmieniać i pomanipulować jego wyglądem - po zmiksowaniu dziecka, jeśli się zatwierdzi, to przenosi je do CASu i można je dowolnie edytować.
To wszystko już było i nie jest to żadną innowacją.
Kiedy dziecko się będzie się rodzić drogą naturalną, wciąż będzie to LOSOWE. Ten fragment zupełnie nie dotyczy takiej sytuacji.

Mam nadzieję, że trochę rozwiałam Wasze wątpliwości i niezadowolenie. :)

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 22 maja 2014, 13:00

No to właśnie jak tu nie krytykować. Było już to za czasów dwójki, a oni piszą jakby to było jakąś rewolucją, czymś nowym.
Na amazonie jest napisane, że data wydania gry to 31 grudzień 2014. Chyba po prostu jeszcze nie wiedzą kiedy będzie premiera, bo nie wydaje mi się, aby tak późno wydali grę
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 22 maja 2014, 14:07

Ale oni zawsze się rozwodzą nad wszystkim, jakby to było objawienie :D

A co do daty premiery TS4 to wszędzie inaczej. Na Empiku jest jak pamiętam 23 wrzesień :P Amazon raczej podał 31 grudzień bo jest to data bezpieczna. Premiera ma być w 2014 roku, nikt jej nie przesunie na 2015, a 31 grudnia to ostatni dzień roku, więc po prostu dalej niż na ten dzień gra nie może być przesunięta :D Po prostu nawet przy dramatycznym poślizgu, jest to data ostateczna w tym roku :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 22 maja 2014, 22:01

Tak, niech wrócą! I filmiki np. podczas ślubu! To by było coś cudownego *___*

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 22 maja 2014, 23:15

Może towarzyski króliczek powróci; http://youtu.be/7WXpLDfl6Oc?t=3m20s
Fajnie by bylo.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 23 maja 2014, 0:43

Jeszcze takie coś

Obrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 23 maja 2014, 8:51

No mnie też dziwi takie pisanie "nie kupię The Sims 4 bo to i tamto..." a tak na prawdę nie wiemy za wiele a też taka racja ze to co już wiemy to jest na wielki + i dziwne że ktoś aż tak to krytykuje ale rozumiem każdy ma inne wymagania co do gry...

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 23 maja 2014, 9:09

Nie powiedziałam, że nie kupię tylko, że nie kupiłabym.
Krytykuje bo na razie mi się nie podoba. Nie wiedziałam, że muszę wszystko chwalić.
Wracając do opisu z blogu. Ku zaskoczeniu niektórych, albo wszystkich, zrozumiałam o co chodziło. Po prostu uznałam, że skoro o tym piszą, a było to już w poprzednich częściach gry to muszą jakoś to zmienić, ulepszyć i uznałam, że będzie tak jak pisała Ania
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
beldor
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: beldor » 23 maja 2014, 10:01

Shattered pisze:Nie powiedziałam, że nie kupię tylko, że nie kupiłabym.
Hmm jaka to różnica ?
Obrazek

Piszczac
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 7:30

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Piszczac » 23 maja 2014, 10:36

diamond5 pisze:No mnie też dziwi takie pisanie "nie kupię The Sims 4 bo to i tamto..." a tak na prawdę nie wiemy za wiele a też taka racja ze to co już wiemy to jest na wielki + i dziwne że ktoś aż tak to krytykuje ale rozumiem każdy ma inne wymagania co do gry...
A mnie nie dziwi. To samo było przed premierą dwójki i trójki więc już sie przyzwyczaiłam. Najważniejsze, że wyjście kolejnych generacji nie powoduje tego, że poprzednie już nie działają więc każdy może grać w to, co mu najbardziej odpowiada. Mnie tylko denerwuje, jak ktos mi mówi co mam robić ze swoimi pieniędzmi (gadanie typu "gdyby masa mało wymagających graczy nie kupowała gry, to twórcy zrobiliby grę jaka ja chcę, bo ja jestem ten wymagający, ambitny i wiedzący co jest najlepsze").
Oczywiście być może moje małe wymagania i sympatia do tego typu grafiki, to kryzys wieku średniego w związku ze zbliżającą się czterdziestką :|

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 23 maja 2014, 11:19

diamond5 pisze:No mnie też dziwi takie pisanie "nie kupię The Sims 4 bo to i tamto..." a tak na prawdę nie wiemy za wiele a też taka racja ze to co już wiemy to jest na wielki + i dziwne że ktoś aż tak to krytykuje ale rozumiem każdy ma inne wymagania co do gry...
Wiemy jak będzie wyglądać grafika i dla mnie ona nie jest na +. A jestem osobą, która bardzo zwraca uwagę na wygląd gry. Dlatego jeżeli mnie nie powalą jakimiś super ciekawymi i NOWYMI opcjami, to czwórki raczej nie kupię.
Simka pisze:Nie za bardzo rozumiem marudzenie niektórych z tu obecnych, ale czy ktoś komuś każe kupić tą 4 serię?
Nikt nikomu nic nie każe, ale jednak marudzić mamy prawo :D Szczególnie jeśli wiązało się z czwórką pewne nadzieje, a które EA boleśnie rozwiało. Ja np. liczyłam na ładną grafikę bez tony zamulających grę cc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 23 maja 2014, 15:51

Mikado, ale dla Ciebie ona jest nieładna, a wielu innych powie że ładna (w tym ja). Gdyby dali grafikę bliższą realnej to z kolei tacy jak ja by marudzili bo uznaliby, że za poważnie ;p Nie ma co się wykłócać o takie rzeczy.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 23 maja 2014, 15:59

Przypadkiem, gdy coś wyszukiwałem, trafiłem w Google na to zdjęcie/chyba kadr z jakiegoś filmu animowanego:

Obrazek


Co gdyby taka była grafika w czwórce? Realistyczna, ale przy tym animowana i przerysowana? To by było ciekawe.

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 23 maja 2014, 16:04

Mi się ta grafika z tego zdjęcia w ogóle nie podoba.
Chyba jednak wole kolorową i komiczną grafikę, ma swój urok i simowie fajnie sie w niej prezentują. W końcu to gra, nie życie.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 23 maja 2014, 16:22

Salberg, niezły z niej potworek. Wygląda, jak typowa postać z gier sprzed 10 lat, albo jak brzydsza wersja ludków z pierwszej edycji toy story. XD


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości