The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 22 kwie 2014, 13:41

Zapowiada się, naprawdę nieźle chyba jednak kupię 4 ;). Już nie mogę się doczekać aż będę miała możliwość zagrania w 4. Mam tylko nadzieję, że 4 mi się spodoba na tyle by przy niej zostać a nie tak, jak to było z 3 że wracałam do 2 wielokrotnie.

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: msreckless » 22 kwie 2014, 19:47

https://www.youtube.com/watch?v=h_6CScG0lL8 nowa osoba podkładająca głos. :D

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 22 kwie 2014, 19:52

nowe Simsy (i 20 przyszłych dodatków, akcesoriów, Store, światy do pobrania) są wycelowane w młodych odbiorców - czyli w dzieci - i portfele ich rodziców
Święta prawda - jak to mówi młodzież "Hajs im się nie zgadza". Chyba nic nie uratuje tej samolubnej korporacji, i nas od kupowania. Co jak co, ale sami tego chcieliśmy, a raczej rodzice tych dzieci. Pamiętacie to? Romansowanie z tłem "tylko pieniądze"? Teraz znając życie, żadnej ciekawej fabuły nie będzie. Mdłe EA atakuje! soft2
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 22 kwie 2014, 20:22

Siedzenie i mówienie jednocześnie, jedzenie i picie przy stole, rodzinny obiad. To wszystko jest w dwójce ;) Skoro zostało zapisane jako nowość, to sądzę, że trójka zubożała się o te właśnie opcje i teraz z powrotem będę uznane jako innowacje. To właśnie się nazywa oszustwo. Bardzo dobrze pamiętam - jeśli gramy rodziną, w której dorosły sim wykonuje interakcję "podaj obiad", po położeniu talerzy woła rodzinkę i wszyscy się zlatują, siadają do stołu, przerywają czynności typu gra na kompie :D

Thom
Posty: 83
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:22

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Thom » 22 kwie 2014, 20:27

Siedzenie i mówienie jednocześnie, nawet przy jedzeniu, jest też w Trójce, więc podawanie tego jako nowości w Czwórce jest dla mnie dziwne.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 22 kwie 2014, 20:29

The Sims 1 - rewolucyjna gra, nowy gatunek, symulacja ludzkiego życia! Możesz kontrolować ludzi i kierować ich żywotem!

The Sims 2 - teraz możesz rozgrywać losy swoich Simów w 100% trójwymiarowym świecie!

The Sims 3 - w końcu Simowie mogą wyjść z domu i wieść swój żywot w zupełnie nowym, otwartym i pozbawionym ekranów ładowania świecie!

The Sims 4 - teraz twoi Simowie mogą jeść i mówić jednocześnie!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 22 kwie 2014, 21:01

salberg ma totalną rację. Nic poza tym się nie zmienia. Nie dodadzą animacji wsiadania do auta, nie będzie takich scenek jak w dwójce.. Żadnej nowości, tego BUM tylko ulepszenie staroci
Zapewne gra będzie bardziej ułatwiona niż trójka. Ta "ręka Boga" w trójce mnie irytuje. Albo ten komunikat zapłać rachunki..
Wiele razy to mówiłam, ale powiem jeszcze raz. W dwójce lubiłam ten bałagan gdy były dzieci. Pieluchy, butelki... Gdy simki były w ciąży to było coś innego niż w trójce, toaletę trzeba było myć po każdym wymiotkowaniu.. W trójce debilne ulepszenie samoczyszczenia po prostu mnie denerwuje..

Czwórka kompletnie nic nowego nie wprowadzi za wyjątkiem nowych błędów. Grę zmieniają na grę dla dzieci... Grafika jak z bajki...
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista
Posty: 212
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bang Bang » 22 kwie 2014, 21:14

Dzięki ostatniej Waszej dyskusji zapewne nie kupię czwórki, dziękuję :*
w ogóle mnie to nie jara, te dyskusje o czwórce i nowinki soft1 , ciekawsze jest nawet store do trójki soft9
powiedzmy sobie szczerze, będzie znowu zabawa ze zbieraniem dodatków, jak w trójce, ja się na to nie piszę :bored:
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 22 kwie 2014, 21:18

Do "jedzenia i rozmawiana jednocześnie" już się nawet nie odnosiłem XD Ta wspaniała, innowacyjna opcja, jest dostępna od... stycznia 2000 roku, kiedy wydano podstawę the sims 1. hahaha

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 22 kwie 2014, 21:21

Nie zdziwi mnie nawet, jeśli tym razem zobaczymy na pudełku "PEGI 7", a nie "PEGI 12", tak jak w poprzednich częściach... Nawet bara-bara zostanie przedstawione w jak najprzyjaźniejszej dzieciom formie (wesoła muzyczka, wesoły bocian, nie pokazujemy ani skrawka i ani odgłosu). Wszystko jest póki co tak słodko przekoloryzowane, że możemy się tego spodziewać...

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 22 kwie 2014, 21:53

Nawet nie zagraliście 4 a już hejtujecie.
Bo znamy EA. Kto wierzy w to że 4 będzie lepsza od 1/2?
...
Nikt. Bo to do jasnej cholery EA, a nie Maxis i Will Wright! >< :angry:

Nie pisz caps lockiem //Smisiu

Przepraszam, ale mnie poniosło :P
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, 14:57 przez NyanCat, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 22 kwie 2014, 22:10

Hejt to bezpodstawna krytyka na zasadzie "ale to beznadziejne, zegnam".
Trudno nazywać bezpodstawną krytyką wymienianie konkretnych, rzeczowych argumentów, głównym z nich jest kłamstwo EA oraz fakt, że chcą zrobić z TS4 najbardziej dochodową grę w historii.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 22 kwie 2014, 22:15

Może chociaż w połowie dorówna dwójce?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, 18:47 przez ollie, łącznie zmieniany 1 raz.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 22 kwie 2014, 22:19

Moim zdaniem odczucia będą po prostu bardzo pomieszane.

Czym TS4 może przewyższyć trójkę: realnością interakcji, ilością rozwiązań budowlanych, sposobem tworzenia simów, większym naciskiem na gestykulację.
Czym TS4 prawdopodobnie nas rozczaruje: dziecinnością, brakiem innowacyjnych rozwiązań w meblowaniu, jeszcze wyższymi cenami oraz wymuszeniem dokupywania obiektów, wyglądem szczegółów takich jak rzęsy, brwi, palce oraz niestety, przedmioty.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 22 kwie 2014, 22:33

michal136195 pisze:Nawet nie zagraliście 4 a już hejtujecie. Pozdro dla Was wszystkich
Nawet nie zagrałeś w czwórkę, a już ją bronisz. Pozdro dla ciebie.

PS: Smisiu, co do minusów 100% prawda. Co do plusów - będzie dużo gestykulacji, tak dużo, że będzie dziecinnie i irytująco; budowlane rozwiązania nie będą rozbudowane, tylko maksymalnie uproszczone.

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 22 kwie 2014, 23:00

Jezu, ale po niej (czwórce) jedziecie. XD Co wam sie tak zebrało? Mi to wygląda na efekt frustracji bo brak newsów. xD
Moim zdaniem trochę przesadzacie. Rozumiem, kupujecie, płacicie, macie prawo wymagać i krytykować. Ale moim zdaniem na krytykowanie czwórki w takim stopniu jest jednak za wcześnie. Minęły miesiące od jej zapowiedzi ale my wciąż wiemy tyle co nic na temat tej generacji. Ja bym poczekała trochę na waszym miejscu z taką krytyką bo wypowiadacie sie jakbyście wszystko z tej gry już widzieli. ;'p
"Dzięki ostatniej Waszej dyskusji zapewne nie kupię czwórki, dziękuję." Wut? ;__;

Każdy z nas juz wie ze EA ma nas w du.pie i liczą się pieniądze, myślę ze powtarzanie tego ciągle jest zbędne. Ale jeśli są wystarczająco inteligentni, to nie popełnią tego samego błędu i dopracują bardziej tą generacje bo trojka z tymi błędami ma naprawdę zepsutą opinie. A im to nie idzie jakoś na rękę bo w końcu chcą zarobić, prawda?

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 22 kwie 2014, 23:39

Larissa pisze:Ale moim zdaniem na krytykowanie czwórki w takim stopniu jest jednak za wcześnie. Minęły miesiące od jej zapowiedzi ale my wciąż wiemy tyle co nic na temat tej generacji.
Tylko, że widzisz, w sprzedaży są już pre-ordery, a w tym twoim zdaniu jest opisana dokładnie sytuacja, w którą wkopało się EA. Odsyłam tutaj.

A tak poza tym - znamy już podstawowe założenia i kierunek tej części i to nad nimi tutaj dyskutujemy. Nie "hejtujemy EA", tak dla zasady. :)
Larissa pisze:Ale jeśli są wystarczająco inteligentni, to nie popełnią tego samego błędu i dopracują bardziej tą generacje bo trojka z tymi błędami ma naprawdę zepsutą opinie. A im to nie idzie jakoś na rękę bo w końcu chcą zarobić, prawda?
Czyli twoim zdaniem sukces tkwi w budowaniu marki na słabych grach, obiecując, że następne będą lepsze?

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 22 kwie 2014, 23:54

No z tymi pre-orderami i wpisem do którego mnie odesłałeś, się zgadzam. Ale nie o to mi teraz chodzi.
salberg pisze: Czyli twoim zdaniem sukces tkwi w budowaniu marki na słabych grach, obiecując, że następne będą lepsze?
Nie. Nie gram w inne gry EA dlatego nie będę oceniała innych jej dziel, ale seria Sims nie jest przecież słaba, to trojka jest czarną owcą w tym wszystkim i im nie wyszła, co nie oznacza od razu ze czwórka tez musi byc taka słaba i niedopracowana. Może akurat postarają się bardziej i dadzą nam grę na którą zasługujemy. A jak nie to będą tego żałować, bo fani nie będą wiecznie tacy mili i cierpliwi. Jeśli ta generacja im sie nie uda, stracą więcej fanów niz zyskają. Myślę ze oni sa tego świadomi.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 23 kwie 2014, 0:38

Lar, EA to taki specyficzny twór, który nie uczy się na błędach. W miejsce złych managerów zatrudniają jeszcze gorszych :/. Sukcesywne psują tą grę, którą mają pod swoimi skrzydłami w sumie dopiero od koca dwójki (wcześniej rządził się maxis, to ich wyrzucili.) Skoro kpią już z pomysłu stworzenia animacji wsiadania do auta.... Gdyby uczyli się na błędach, to zrobiliby jedną rzecz - wywali sztab osób odpowiedzialnych za to, że tej animacji nie będzie i powrót do starszych producentów z maxis, którzy podjęli się jej stworzenia i wdrożenia tego jako interakcję oczywistą! Niestety, pracują teraz inni ludzie, którzy mają problem z wykonaniem podstawowych funkcji gry, nagle trzy setki ludzi podległych animatorowi znikają i nie ma komu zrobić jednej rzeczy. Pani manager zespołu(zatrudniona oczywiście w za czasów The sims 3) nie widzi żadnego problemu, bo tak się teraz robi gry. Oj nie, teraz się tak gier nie robi! Spójrzcie proszę na Skyrim lub chociaż najnowsze GTA, tak wyglądają graficznie oraz technicznie gry na poziomie XXI wieku. Czy powiedzieć, że EA stawia na jakość, to przesada? Niestety tak. Najwięcej kasy pochłania u nich marketing, a nie programisci albo graficy, a najwięcej pracy wykonali fani tworząc obiekty, mody i poprawki po wydaniu kolejnych dodatków. Mówisz, że trójka, to czarna owca... oj, to raczej marketingowa maszynka do zarabiania pieniędzy! :D A czwórka ma to pobić i zarobić więcej. Mamy w grze spory poziom plasteliny na simach i zwrócenie torów na młodszych odbiorców. To jasny sygnał, że gra będzie miała na celu jeszcze mocniej przyciągnąć do siebie najmłodszych wraz z rodzicami i ich kontami Paypal, natomiast starszych użytkowników już zignorowali spory czas temu, gdyż są niedochodowi. W świetle takich wydarzeń pozostaje być bardzo sceptycznym wobec The Sims 4. Przedstawione do tej pory zdjęcia potwierdzają moje przypuszczenia w 100%. To nie żadna rewolucja, lecz ciągnięcie "ulepszonej trójki", według jej zasad, mam nadzieję, że nie wraz ze znanymi nam błędami.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 23 kwie 2014, 0:52

Dodam jeszcze od siebie, że wszelkie nadzieje osób czekających na czwórkę wynikają z rozczarowania poprzednią odsłoną i nadziejami, że najnowsza część powróci do czasów świetności serii, do dwójki... Ja też bardzo bym tego chciał, jednak to, co robi w tej chwili EA, bardzo od tego odbiega. Jak już powiedziałem, podejmuje wyrachowane decyzje (jak to korporacja), celuje w odpowiednich odbiorców... Czasy dla tego studia się niestety zmieniły. Jeśli zarząd EA nie zostanie w 100% zastąpiony, a do EA nie wstąpią ludzie pokroju Willa Wrighta, realistyczne, dojrzałe simsy ze świetną, realistyczną grafiką i ciekawą historią oraz klimatem pozostają w strefie marzeń.

Smisiu, porównujesz EA do Rockstara... EA wydaje dziesięć gier spod loga The Sims na rok. Rockstar wydaje w tej chwili jedną część GTA na pięć lat. Każde kolejne Simsy wydają się być technicznie gorsze, a każde kolejne GTA technicznie lepsze. To chyba dwa najbardziej skrajne studia produkujące gry komputerowe, jakie istnieją. Jedno działa jak 100% firma, odbiera graczy jak słupki na wykresach i grupy, które przyniosą im zyski. Drugie nie dość, że słucha swoich odbiorców i zawsze daje im to, czego chcą, to jeszcze naprawdę wkładają serce w to co robią, i się w to angażują. Rockstar może nie produkuje gier jak z taśmociągu, by tylko zapewnić sobie jak najszybsze zyski - ale dzięki temu zaangażowaniu i postępowi z duchem czasu uważam je, za jedno z najlepszych istniejących dziś i najmniej skomercjalizowanych i korporacyjnych studiów. A jeśli ktoś śledzi, wie, ile zarobiła najnowsza część parę dni po premierze. Za to EA już dawno straciło mój szacunek - za traktowanie swoich gier jak towaru do wyprodukowania i wyprzedania.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, 0:56 przez salberg, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości