The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 22 mar 2014, 14:58

Już w trójce mieliśmy namiastkę takiego przybliżania, kiedy simowie flirtowali, więc może w czwórce postanowili to rozwinąć. I może będzie to też zależeć od osobowości - nieśmiały sim będzie utrzymywać większy dystans. Albo będzie cecha "nie lubi bliskości", ja np. nie lubię, gdy ktoś stoi blisko mnie w czasie rozmowy xD

Wczoraj miało być dużo o simsach, a jakoś nie widzę żadnych nowych informacji :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 24 mar 2014, 15:07

Na tym zdjęciu możemy zobaczyć puste miejsca na półce z książkami gdzie simowie będą pewnie mogli zostawić swój napój. ^^

W czwartej generacji simowie powinni otrzymać potrzebę pragnienia. Podstawą życia jest woda, w simsach wystarcza jedzenie. Powinno się to zmienić. Simowie powinni podświadomie iść napić się szklanki wody, soku czegokolwiek, a tego nie ma. Chyba tylko w TS2 simowie od czas, do czasu podchodzili do zlewu nalać sobie wody. Patrząc na zdjęcia z TS4 gdzie często są ukazani simowie trzymających szklankę napoju w dłoni mam nadzieję, że wreszcie simowie będą chcieli pić, a nie tylko jeść.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 24 mar 2014, 17:35

Faktycznie, te kółka pod szklankę tam są! Ale czad, nie widziałem ich wcześniej. :D
I bardzo dobrze, że w końcu będą pić. Jeszcze mogliby układać na sobie naczynia, nie tylko same talerze.

Awatar użytkownika
ouhoh
Posty: 51
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ouhoh » 24 mar 2014, 18:36

^ Ja myślę, że mogą to być miejsca pod świece i inne dekoracje, a nie pod szklanki.
Łódź Lodz Lodsch Лодзь לודז'

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 24 mar 2014, 18:50

Tak sobie ostatnio myślałem ile klimatu "dwójki" brakuje w "trójce". Patrząc na zdjęcia z "czwórki" jestem przekonany, że tego klimatu będzie mnóstwo, to będzie niemal ulepszona "dwójka", z czego bardzo się cieszę i nie mogę doczekać się więcej materiałów :D .
Obrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 25 mar 2014, 8:10

Guuki pisze:Tak sobie ostatnio myślałem ile klimatu "dwójki" brakuje w "trójce". Patrząc na zdjęcia z "czwórki" jestem przekonany, że tego klimatu będzie mnóstwo, to będzie niemal ulepszona "dwójka", z czego bardzo się cieszę i nie mogę doczekać się więcej materiałów :D .
tak samo pomyślałam :)

Co do tych miejsc nie sądzę że to do szklanki a po prostu do dekoracji itp.choć mogę się mylić ;)

edit: ogólnie dwójka była dla mnie super ale bardzo mi przeszkadza w niej że tam czas nie "leci" do przodu(wiemy o co chodzi...) , że nie można odwiedzać sąsiadów ,dlatego płyta z tą częścią leży sobie i zbiera kurz :P to niestety przeszkadza mi w całej rozgrywce...pozostała mi trójeczka...

Jak czwórka będzie ulepszoną wersją trójki na zasadzie dwójki to nic mi nie potrzeba więcej :D nie będą mi detale przeszkadzać(które tutaj wymieniacie np.jeden ostatnio wyczytany ze nie piją wody a tylko jedzą...)nie jestem aż tak wymagająca np.grając w trójkę mam satysfakcję duuużą...tylko brakuje tego klimatu dwójkowego pewnych zachowań ;) a co do tego picia to sami możemy dać że się napije i też gasi tym pragnienie...ja nie oczekuje od gry realistyczności bez przesady :D

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 25 mar 2014, 9:58

Jeśli tak myśleć to simowie nie potrzebowaliby potrzeb skoro my wszystko możemy zrobić. soft9
Co do miejsc na półce to na tym zdjęciu widzimy, że są niebieskie jak i fioletowe kółeczka. Z tego zdjęcia domyślam się, że niebieskie będą do postawienia ozdób, a fioletowe szklanek, talerzy, książek itp.
Ale mogę się oczywiście mylić. ;)

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 25 mar 2014, 11:48

Raczej wątpię, żeby było więcej potrzeb w TS4 z tego względu, że te paski czy ikonki to zajmowanie dodatkowego miejsca, a tendencja w grach jest taka, żeby interfejs zajmował go jak najmniej ;p Poza tym pragnienie musiałoby dość szybko spadać, co spowodowałoby, że krótkie życie simów zbyt często musiałoby być przeznaczane na zaspokajanie pragnienia. A wiadomo, że twórcy od czasów jedynki i tak skracają gdzie się da wykonywanie czynności związanych z potrzebami, aby było więcej czasu na rozrywki (pamiętacie, jak szybko spadały paski potrzeb w jedynce? :D ) No ale byłoby fajnie gdyby simowie do jedzenia mieli możliwość wyboru również napoju np. wino, sok, woda itd :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 25 mar 2014, 12:49

Pojawiły się pogłoski, że w TS4 mają wrócić znane nam z TS2 scenki filmowe odtwarzane przy ważniejszych wydarzeniach:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oYMPZpxTnrc[/youtube]

Jeżeli to ma sprawić, że jeszcze bardziej poczujemy "dwójkowy" klimat gry, to zdecydowanie jestem za :dotatusia: .
Obrazek

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 25 mar 2014, 17:09

Ja tez czytałam ze maja powrócić. Świetnie. Bardzo je lubiłam i dodadzą wiele klimatu czwórce. ^^

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 26 mar 2014, 11:51

Absolem pisze:Raczej wątpię, żeby było więcej potrzeb w TS4 z tego względu, że te paski czy ikonki to zajmowanie dodatkowego miejsca, a tendencja w grach jest taka, żeby interfejs zajmował go jak najmniej ;p Poza tym pragnienie musiałoby dość szybko spadać, co spowodowałoby, że krótkie życie simów zbyt często musiałoby być przeznaczane na zaspokajanie pragnienia. A wiadomo, że twórcy od czasów jedynki i tak skracają gdzie się da wykonywanie czynności związanych z potrzebami, aby było więcej czasu na rozrywki (pamiętacie, jak szybko spadały paski potrzeb w jedynce? :D ) No ale byłoby fajnie gdyby simowie do jedzenia mieli możliwość wyboru również napoju np. wino, sok, woda itd :)
otóż to ;) już jest pasek z jedzeniem i tu wliczamy picie itd. nie potrzeba tego urozmaicać...niepotrzebne to w ogóle ;)

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 26 mar 2014, 22:23

Uwielbiałam te cutscenki. Zawiodłam się (po raz setny) na ea, gdy nie było ich w trójce :(
Potrzeba pragnienia nie pasuje do The Sims :haha:
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: msreckless » 27 mar 2014, 14:34

http://honeywellsims4news.tumblr.com/po ... n-the-sims wszystkich, którzy (jak np. ja) napalili się na cutscenki muszę zmartwić. :<

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 27 mar 2014, 15:43

To był miły element gry, ale nie jakiś bardzo potrzebny. Lubiłem te scenki ale wiadomość o ich braku ani mnie nie mrozi ani nie grzeje... szybko się nudziły bo grając dłużej oglądać wciąż te same scenki było monotonne.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 27 mar 2014, 16:19

^ Zdjęcie jest wiarygodne?
Na moje to tak, a jeśli tak jest to możemy zobaczyć kawałem osiedla. ^^
Zadbali o najmniejsze szczegóły, kratki ściekowe, kosze na śmieci, krawężniki i trochę zieleni między ulicą a chodnikiem.
Na takich przedmieściach można mieszkać. Tworzą one przyjemny osiedlowy klimat, nie to co w TS3.
Jedynie czego mi brakuje orazdaje do myślenia, to brak obniżenia chodnika do poziomu jezdni, by samochód (jeśli taka opcja będzie soft1) mógł wjechać na parcelę. No chyba, że powrócą działki które będą łączone z chodnikiem i ulicą. (Jak w TS2) Czyli stawiając miejsce parkingowe automatycznie zrobi się takie obniżenie chodnika. A kawałek trawy z krzaczkami też będzie nasz i będziemy mogli coś dosadzić. Ale to tylko marzenia. Mało prawdopodobne, że o takie rzeczy zadbają. soft9

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 27 mar 2014, 16:51

A mnie denerwuje malutki szczegół - dwójka była na maxa kosmopolitańska, czyli neutralna kulturowo. Malutko nawiązań do Ameryki, tak samo mało do Europy. Pozwoliło to na dowolność w tworzeniu miasta - było, jakie chciałem. A tutaj mamy do czynienia z typowo amerykańskim przedmieściem, z charakterystycznymi dla Ameryki kratkami ściekowymi i krawężnikami. Już nie mówię, że wszystkie pokazane do tej pory domy również były bardzo amerykańskie. Martwi mnie to. Nie podoba mi się taki "american dream", ponieważ nie będzie można stworzyć nic innego oprócz typowo amerykańskiego miasteczka. :<

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 27 mar 2014, 17:00

Ja od zawsze chciałem amerykańskie miasteczko w grze.
Jednak z tego co widać na innych zdjęciach, będzie jeszcze inne otoczenia. Wszystkim przypomina Weronę.
A jak nie to są zmuszeni dać fanom narzędzie stwórz świat. :P

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: msreckless » 27 mar 2014, 17:20

Obrazek

fan art - jakich dzieci możemy się spodziewać, bo EAxis jak milczało, tak milczy.

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 27 mar 2014, 18:18

wszystkich, którzy (jak np. ja) napalili się na cutscenki muszę zmartwić. :<
A to pech! Lubiłam te cutscenki :(

To "zdjęcie" jest moim zdaniem niewiarygodne - simowie mają złe proporcje względem miasta.
Zadbali o najmniejsze szczegóły, kratki ściekowe, kosze na śmieci, krawężniki i trochę zieleni między ulicą a chodnikiem.
Na takich przedmieściach można mieszkać. Tworzą one przyjemny osiedlowy klimat, nie to co w TS3.
Jedynie czego mi brakuje orazdaje do myślenia, to brak obniżenia chodnika do poziomu jezdni, by samochód (jeśli taka opcja będzie soft1) mógł wjechać na parcelę. No chyba, że powrócą działki które będą łączone z chodnikiem i ulicą. (Jak w TS2) Czyli stawiając miejsce parkingowe automatycznie zrobi się takie obniżenie chodnika. A kawałek trawy z krzaczkami też będzie nasz i będziemy mogli coś dosadzić. Ale to tylko marzenia. Mało prawdopodobne, że o takie rzeczy zadbają. soft9
Szczerze wątpię w takie cuda. Na pewno będziemy się teleportować do samochodów soft1

^up Mam nadzieję że Dzieci będą bardziej żywe, i miały więcej opcji. Ktoś jeszcze gra w trójce dzieckiem? soft2
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 27 mar 2014, 18:35

Zdjęcie pochodzi z oficjalnego brytyjskiego profilu The Sims na Facebooku, więc jest wiarygodne.
Nie jest zrobione bezpośrednio w grze - widać, że to artworkowi Simowie wklejeni na zdjęcie z miasteczka :) .

Również doceniam twórców za szczegóły typu krawężniki, kanalizacje, itp, o których pisał Jackob.
Tatuaże już w podstawce? Super!
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości