The Sims 3 - Pogaduszki

Dział poświęcony trzeciej generacji Simów.
Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 3 - Pogaduszki

Postautor: książę » 23 paź 2020, 0:19

64-bitowy remaster pojawił się już w Origin! Nie da się co prawda jeszcze pobrać gry, ale myślę, że jesteśmy już bliżej niż dalej :)

Awatar użytkownika
adasdelrey
Posty: 118
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:20

The Sims 3 - Pogaduszki

Postautor: adasdelrey » 26 paź 2020, 19:07

Ta aktualizacja nie jest póki co tylko potwierdzona na systemy Mac? Bo słyszałem, że jeśli chodzi o Windowsy, to nie jest to potwierdzone...

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 3 - Pogaduszki

Postautor: książę » 26 paź 2020, 22:01

Tak, ta aktualizacja obejmuje tylko Maki. Nie sądzę, żeby odnowiona edycja pojawiła się też na Windowsa - jej powstanie nie jest wynikiem nagłego przypływu sympatii EA do posiadaczy komputerów Apple, tylko faktem, że macOS w ubiegłym roku przestał obsługiwać jakiekolwiek aplikacje 32-bitowe; na pecetach gra działała i działa cały czas. Najwyraźniej Maxis ciągle trzepie niezłą kasę na „trójce”, skoro opłacało im się napisać na nowo tytuł sprzed ponad 10 lat.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 3 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 cze 2021, 22:09


youtu.be/THmK_f4R6zs

Naprawdę świetny klip z gry na rocznicę..
Szkoda, że gra tak się laguje.
Widziałam na twitterze jak gracze pisali, że EA specjalnie spowalnia trójkę, aby pokazać czwórkę w pozytywnym świetle, że gra lepiej chodzi.. :grumpy: Wcale bym się nie zdziwiła.

A dosłownie pamiętam jak kupiłam, popędziłam do sklepu z samego rana. 160 zł aż kosztowała
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 3 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 03 cze 2021, 15:14

Ja tam raczej nie wierzę w takie teorie spiskowe :P trójka jest po prostu notorycznie źle przystosowana i bez modów od Nraasa nie da się po prostu w nią grać, głównie przez jej największe atuty - otwarty świat i Stwórz Styl. No i zapisy trzeba odświeżać co jakiś czas przez przeprowadzkę na nowy folder i te sprawy, i zapisywać tylko przez zapisz jako... nie wszyscy o tym wiedzą i nie wszyscy to robią więc gra muli po prostu.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 3 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 06 cze 2021, 23:27

Piękny filmik. Aż się łezka w oku kręci. Sam pamiętam jakoś końcówkę maja 2009, kiedy to poznawałem "Trójkę" grając w jakąś nie-do-końca-legalną wersję, która wyciekła parę dni przed premierą.
I potem oczywiście wyprawa do Empiku po pudełkową wersję w dniu premiery. Pobrałem Riverview ze Store i ani myślałem opuszczać tego miejsca.
Parę miesięcy później kupno przez Allegro "Wymarzonych Podróży" w jakiejś chyba holenderskiej wersji pudełkowej. I wydawanie bonusowych 1000 SimPoints na obiekty z zestawu Ultra w Store. ^^
Pamiętam jak prosiłem mamę o kupno "Szalonych lat 70, 80 i 90", bo akurat kręciła się z ciotką po Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Jedyna gra, którą mama mi w życiu kupiła. Tak jak tata kupił mi "Własny biznes" do TS2. Wrócił zmęczony po pracy a ja go prosiłem żeby poszedł ze mną do sklepu po ten dodatek. Poszedł. Oboje już nie żyją, stąd te głęboko wyryte wspomnienia. :love:
No a potem kupowanie wszystkiego co wychodziło, zazwyczaj premierowo. Zawsze w pudełkach. Plus mnóstwa rzeczy ze Store.
Piękne czasy. TS4 nawet nie mam ochoty włączać. A TS2 i TS3 darzę ogromnym sentymentem. Takie filmiki jak ten powyższy przypominają te wszystkie fajne chwile.
Obrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 3 - Pogaduszki

Postautor: książę » 08 cze 2021, 9:49

Sam pamiętam jakoś końcówkę maja 2009, kiedy to poznawałem "Trójkę" grając w jakąś nie-do-końca-legalną wersję, która wyciekła parę dni przed premierą.
Oj tak! Pamiętam, że nie potrafiłem zainstalować tej wczesnej wersji i musiałem czekać na oficjalne wydanie. Bardzo zazdrościłem osobom z forum, które zaczęły publikować pierwsze zdjęcia. Kiedy w końcu dotarła do mnie przesyłka z edycją kolekcjonerską (ktoś jeszcze ma tego pendrajwa? mój był bardzo niechlujnie sklejony i szybko się rozleciał) spędziłem praktycznie cały weekend przy komputerze. Po wczesnych oględzinach nowości wróciłem do „dwójki” ze względu na słaby sprzęt. W miarę regularnie w „trójkę” zacząłem grać dopiero w okolicach „Pokoleń”, kiedy w domu pojawił się nowy komputer. Przez jakiś czas grałem nawet Twoim Simem Guuki - o imieniu Hayden jeśli dobrze pamiętam :)

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 3 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 09 cze 2021, 23:20

Super filmik, taki nostalgiczny... Ja nie przestałam grać w trójeczkę, za bardzo ją lubię. Pamiętam u nas w Carrefourze było stoisko promocyjne z trzema laptopami, na których zainstalowano demo trójki... I hostessy musiały pilnować tłumów rozochoconych dzieci, by nie spędzały więcej przy danym stanowisku niż piętnaście minut, by jak najwięcej osób miało szansę. A ja wtedy dorabiałam sobie w tymże sklepie :) I dość zabawne wspomnienie, ale jedna z hostess któregoś dnia przyszła z niepewną miną, pytając, czy możemy dać jej jakąś ścierkę czy coś, bo jeden ze starszych chłopców tak się rozemocjonował tym graniem, że... popuścił w majtki (serio) :haha: i cały stołek jest mokry. Przysłaliśmy jej serwis sprzątający.
Sama kupiłam swoją edycję kolekcjonerską w dniu premiery i długo grałam, a miesiąc po premierze stworzyłam swoją flagową Simkę, Glendę Punkcik, której rodziną gram do dziś (mimo awarii komputera i straty zapisu kilka lat temu). Mam wszystkie dodatki i akcesoria oraz wszystko ze Store i teraz z powrotem nabijam pieczątki wykonawców.
książę pisze:(ktoś jeszcze ma tego pendrajwa? mój był bardzo niechlujnie sklejony i szybko się rozleciał)
Ja mam, ja mam! ^^ W całkiem dobrym stanie, tylko chyba wykasowałam z niego te materiały promocyjne, po przeniesieniu na komputer. Poza tym mam jeszcze z tej przedpremierowej promocji dwa długopisy z logo TS3, smycz, jakieś naklejki, płytkę od Coca-Coli z materiałami promocyjnymi, dwa wydania specjalne premierowe pisma Komputer Świat Gry o TS3 no i kiedyś ja i na pewno Rai, Wafl, Sel oraz nie pamiętam czy Guuki i Kasim też, dostaliśmy od Bartka Ufnala te opaski na głowę z kryształkiem, moja cały czas żyje, nawet na Fejsa wrzucałam fotkę, gdy się w nią ustroiłam ^^
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 3 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 11 lip 2022, 20:55

Zaczęłam grać ponownie i muszę powiedzieć ze mimo ogromu możliwości simowie są straszni. Brzydkie stwory bez żadnej tożsamości, nawet z CC wciąż wyglądają jak kukły 🙄

Pozmieniałam grę wg różnych poradników a i tak pusto wszędzie, kluby parki. Nic się nie kompletnie nie dzieje.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 3 - Pogaduszki

Postautor: książę » 19 lip 2022, 13:57

Jejku, muszę w końcu trochę dłużej pograć w sześćdziesięcioczterobitowy remaster i zobaczyć czy w nim też przestrzenie publiczne zieją pustką.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 3 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 28 sty 2023, 12:04

Doszłam do wniosku, że chyba wolę czwórkę niż trójkę. Oczywiście dwójka na pierwszym miejscu, czwórka i trójka.
Mimo tego, że taki ogrom możliwości, za każdym razem jak odpalam grę to po chwili odrzucają mnie simowie, tacy puści, bez żadnego wyrazu, każdy praktycznie w jakimś stopniu do siebie podobny. Szkoda, bo gdyby nie to to naprawdę wg mnie może byłaby najlepsza część.

Mimo tego postępu historii, nigdy u siebie w grze nie czułam jakby miasto żyło.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 3 - Pogaduszki

Postautor: książę » 28 kwie 2023, 13:09

Ostatnio dużo gram w „trójkę”. Remaster daje radę! Tekstury ładują się błyskawicznie, a w miejscach publicznych zawsze przebywa mnóstwo Simów.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 3 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 29 gru 2023, 10:56

Remaster?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 3 - Pogaduszki

Postautor: książę » 04 sty 2024, 13:36

Tylko na Maka. Niestety.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości