Zapraszam Do Stołu 2014

adaptacja "Ugotowanych", 2014

Druga edycja w 2015 - tak czy nie?

Tak, myślę, że kogoś zgłoszę
4
24%
Tak, chciałbym znowu zobaczyć ten program
10
59%
Tak, nie ma problemu, jest mi obojętnie i może obejrzę
0
Brak głosów
Tak, oglądałem pierwszą edycję, nie podobała mi się i może będzie poprawa
0
Brak głosów
Nie, nie oglądałem pierwszej edycji i nie chcę oglądać drugiej bo tak
0
Brak głosów
Nie, pierwsza edycja była dobra, ale nie chcę oglądać drugiej
1
6%
Nie, oglądałem pierwszą edycję i po namyśle uznałem, że jednak była do kitu
0
Brak głosów
Nie, to dno i w ogóle szkoda miejsca w Internecie na ta produkcję
2
12%
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: Jackob » 09 sie 2014, 21:04

Guuki zdradził nam swój mały sekret. :doge:

Byłem przekonany, że po powrocie z wakacji zasiądę przed ekranem komputera i obejrzę ZDS.
Niestety trochę się zawiodłem, ale rozumiem, że kręcenie w trójce może być ciężkie. Nie obrażę się na pewno jeśli następne odcinki będą w dwójce. Już się na nowo przekonałem do tamtej serii. Możesz być pewien, że zgłoszę wtedy sima! ^^

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: salberg » 09 sie 2014, 22:04

Jeśli będę robić kolejne odcinki w dwójce, będą na pewno powstawać dużo szybciej, do trójki nie mam cierpliwości. soft1

Autorom simów mogę przesłać zdjęcia z ich uczestnikami z planu na dowód, że "się kręci". Ale wolę ich nie wrzucać do tematu, bo zepsuję wszystkim niespodziankę...

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: Jackob » 09 sie 2014, 22:13

Jeszcze wytrzymam w niepewności. :P
Skończ szybko odcinek w TS3 i zabierz się za serię w starej dobrej dwójce. ^^
Jeśli dozwolone będą w niej cc to już wymyślam jakiego sima mogę stworzyć i buduję dla niego dom. :D

Awatar użytkownika
Shanzo
Posty: 132
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:26

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: Shanzo » 09 sie 2014, 22:22

Chcę mieć niespodziankę. Czekam cierpliwie. Jeśli powstaną odcinki w dwójce to z jeszcze większą chęcią zgłoszę Simów.
Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: salberg » 10 sie 2014, 23:48

OK, jeśli ktoś chce wiedzieć, czy jego uczestnik się dostał, niech po prostu napisze do mnie na PW, a ja odpowiem tak lub nie. Dobrze? Oczywiście obowiązuje milczenie i nie wolno dzielić się szczegółami na temat swojego uczestnika do premiery pierwszego wieczoru.

Dzisiaj zająłem się głównie kwestiami uczestników i Ivoną, wciąż mnóstwo pracy przede mną... :/ Ale zrobię wszystko, by pierwszy wieczór ukazał się w sierpniu.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: salberg » 12 sie 2014, 1:07

"Zapraszam Do Stołu" nie ukaże się w sierpniu.

Dziękuję za uwagę.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: Jackob » 12 sie 2014, 10:03

W takim razie niecierpliwie czekam.
Champion dobrze mówi, niech ten pierwszy odcinek w trójce to będzie takie sprawdzenie. A prawdziwy 'sezon' zaczniesz w dwójce w której kręcenie opanowałeś do perfekcji bo, szkoda Twoich nerwów. ;)

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: Guuki » 12 sie 2014, 12:49

Kurcze, szkoda, ale rozumiem, że TS3 stara się uprzykrzyć kręcenie najbardziej jak może. :/
No nic, wystrwałości i powodzenia. Byle ten pierwszy odcinek, następne faktycznie lepiej żebyś w "dwójce" kręcił.
Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: salberg » 12 sie 2014, 14:59

Postanowiłem, że wezmę się teraz za kręcenie i dokończenie piątego odcinka "Crampton Valley" - za co powinienem był wziąć się już dosyć dawno - i odetchnąć nieco od trójki. Gdy go skończę, wznawiam "Zapraszam Do Stołu", w związku z tym myślę, że pierwszy odcinek ukaże się we wrześniu.

Wielkie dzięki za zrozumienie.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: Jackob » 12 sie 2014, 19:29

Dużo masz już nakręcone do tego odcinka?

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: salberg » 12 sie 2014, 19:30

Jackob, więcej niż myślisz...

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: Jackob » 12 sie 2014, 19:36

Właśnie nie wiem jakiej odpowiedzi się spodziewałem. Wiem jednak, że Zapraszam do Stołu to nie tylko kręcenie ale także budowanie oraz urządzanie domów. Więc już sporo pracy włożyłeś..

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: Eq » 12 sie 2014, 22:24

A tak btw. może reinstalka z poradnika Latoyi pomoże? Zawsze to przynajmniej na krótki czas brak błędów.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: salberg » 13 sie 2014, 2:55

Nawet nie wiecie ile nerwów mnie to kosztowało.


youtu.be/4MYbLgEim1k

Czołówki jako takiej nie ma. Kiedy skończę cały odcinek zmontuję wszystkie cztery wieczory i dodam czołówkę, wyjdzie normalny godzinny odcinek jak z telewizji.

Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że podczas realizacji odcinka na planie wybuchły cztery niezaplanowane pożary. soft1 Naprawdę, patrzcie na dywan. Za każdym razem musiałem go wymieniać, a zapominałem zapisać ustawienia CASt.

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: rgx97 » 13 sie 2014, 3:37

W bólu i cierpieniach, ale jednak Ci się udało zrobić pierwszą kolację. Jestem pod wrażeniem, gdyż wszyscy wiemy, jak Trójka pomaga w reżyserowaniu czegokolwiek...

Widać, że włożyłeś w tę część odcinka sporo pracy. Owszem, jest kilka niedociągnięć, ale ogólnie było całkiem dobrze. Będę czekać na następne kolacje. ^^

Ktoś wcześniej radził, abyś przeniósł program do Dwójki - jestem jak najbardziej za. Bądź co bądź, ale w poprzedniej generacji było więcej opcji do wyboru przy stole, a simowie mieli ładniejsze animacje. Jestem pewien, że taka wersja byłaby najlepsza.

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: Crux » 13 sie 2014, 11:23

Nie wiem czy tylko mi ale obraz strasznie się wieszał i pikselował :wat: No i nie spodobało mi się to, że simowie gadają ciągle jedną animacją ;/

No ale dlaczego ja zacząłem od minusów... :P
Wieczór bardzo fajny, można było się pośmiać :D Bardzo fajnie to zrobiłeś. Czekam z niecierpliwością na resztę, bo nawet wyników nie podałeś ;(

Awatar użytkownika
Shanzo
Posty: 132
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:26

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: Shanzo » 13 sie 2014, 12:16

Świetne, mimo niedociągnięć. No i Józefa się dostała <3 Można było się pośmiać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: Guuki » 13 sie 2014, 12:21

Pikselował się pewnie dlatego, bo salberg nagrywał z kompresją plików. Nagrywanie bez kompresji, a potem konwertowanie plików na inny format, eliminuje ten problem.

Haha, to było świetnie! Uśmiałem się niesamowicie. Widać, że od początku miałeś pomysł i konsekwentnie go realizowałeś. Teksty nie wymyślone z przypadku, ale przemyślane, idealne i z humorem. Można się było uśmiać z każdego jednego komentarza - i uczestników, i lektora.

Uczestnicy mega ciekawi, z charakterami - to bardzo ważne. Mojego Sima, Irvina, przedstawiłeś tak jak to sobie wyobrażałem, dzięki, ale będę obiektywny i moją ulubienicą zdecydowanie jest Judi (nie wiem czy tak się pisze jej imię; szkoda, że na ekranie nie wyświetlano imion). Judi jest genialna, te jej komentarze odnośnie całej tej wieśniackiej szopki zwalały mnie z fotela, haha! Brawa dla jej autora!
Gospodarz tej pierwszej kolacji również zasługuje na miłe słowo, bo zdobył moją sympatię od pierwszej sekundy. Ta jego gwara, rozczochrane włosy, sandały - wszystko się zgadza.
Jedynie babulka Józefina odstawała od reszty, ale przynajmniej równoważyła towarzystwo. I również jest bardzo sympatyczna.

Podsumowując treść, wszystko na plus. Widać ile pracy w to włożyłeś i za to należy się ogromny szacunek. Najbardziej oczekiwałem charakterystycznego dla tego formatu humoru - i go nam obficie dostarczyłeś. Super.

Teraz technicznie. Niestety porażka. Piksele, o których już wspominaliśmy, frustrowały niemiłosiernie, odbierały część przyjemności z oglądania. Za to kadry, ruchy kamerą, brak kryształków, chmurek nad głowami Simów - na plus. Szkoda jedynie, że obraz nie był na pełny ekran, w formacie 16:9, lecz w 4:3. Czarne paski po bokach wyglądały bardzo nieestetycznie. Jeśli montujesz w Vegasie, jest taka opcja w Event Pan/Crop - Match Output Aspect, która dostosowuje obraz do odpowiedniego formatu (niestety ucina fragmenty u góry i u dołu, ale nagrywając trzeba to od razu liczyć jako straty). Tu masz zdjęcie o co chodzi: klik.
Przyczepię się jeszcze do logo - zwykły napis na czarnym tle - mało wyraziste i mało reprezentatywne.
Muzyka dobrana genialnie, często dopełniała całego humoru, choć miejscami była zbyt głośno.
Szkoda, że nie pokazałeś na końcu ocen i punktów od trójki gości Janusza i każesz nam czekać do następnej części programu.

To chyba tyle. Było świetnie, ale cały czas jednak radzę realizować program w TS2. Tam ten humor będzie pasował idealnie, czyniąc z "Zapraszam do stołu" istny majstersztyk. W "trójce" nie za bardzo to ze sobą gra.

Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: salberg » 13 sie 2014, 12:25

Tak jak mówi Guuki, na pikselizowanie nic nie poradzę. soft1 Albo tak albo w ogóle, bo nie mam dosyć miejsca na dysku by kręcić bez kompresji. Obraz nie jest na cały ekran z tego samego powodu, ponieważ skompresowany klip wideo w tym formacie miał bardzo obniżoną jakość... Błagam, wybaczcie mi to, bo nie mam na to żadnego wpływu.

A co do loga, poszedłem na łatwiznę, by jeszcze tego samego dnia skończyć odcinek. Początkowo miało być coś bardziej wymyślnego, ale sobie odpuściłem, by odcinek wyszedł szybciej.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2014, 12:28 przez salberg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: Eq » 13 sie 2014, 12:28

Skopiuję to, co napisałem na Youtube.
Bardzo fajny odcinek, ale mam kilka zastrzeżeń. Pierwsze co, czasami są jakieś błędy graficzne, albo coś w tym stylu, obraz skacze etc. Nie podobały mi się niektóre ujęcia, a także ta scena u Babci w mieszkaniu, i brak płynnego przejścia, w sensie, że zrobiłeś takie przejście kamerą myszką, a nie Controlem. W sumie to trudno zrobić taki program w simsach, więc rozumiem niektóre brakujące rzeczy. Ale.... Wystrój domu to jakaś masakra. Nic do siebie praktycznie nie pasuje. Raz jest takie drewno, raz inne, staroświecka kanapa a tu nowoczesna szafka. To są szczegóły, ale jednak zwraca się na nie uwagę. Jestem ciekawy, jak rozwiążesz sytuację z ocenieniem. To czekam na kolejny odcinek, mam nadzieję, że nie sprawi on Ci tyle trudu i błędów co ten.

Edit: A jeszcze logo. Moim zdaniem, powinno być zrobione troszkę lepszą czcionką, albo jakieś podobne do tego z ugotowanych, żeby nie był to sam napis. Jeszcze powinien być on trochę niżej, i bardziej w lewo.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości