Revenge

Serial wykonany w grze The Sims 3.

Awatar użytkownika
Malfurion
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 107
Rejestracja: 17 gru 2013, 16:59

Re: Revenge

Postautor: Malfurion » 03 lut 2015, 20:25

Obejrzalem odcinek 1.
Generalnie trudno jest mi sie wypowiedziec na temat fabuly, aczkolwiek zaznacze pare bledow jakie popelniles. Po pierwsze, nie skupiles dostatecznie uwagi na najwazniejszym wydarzeniu tego odcinka, czyli na pozarze. Paradoksalnie, to sposob w jaki przedstawiles ten urywek, sugerowaloby, ze jest on najmniej istotnym elementem tego odcinka. A mogles na wiele sposobow wydluzyc i urozmaicic to wydarzenie, by zyskalo chociazby na dramaturgii.
Po drugie, sciemnienia scen. Nie jest, to blad sam w sobie. Ba, sam korzystam z tego patentu w serialu Ostatnia Podroz. Jednak, jezeli poszczegolne sceny nie sa za dlugie, to takie kazdorazowe "przejscie" moze byc meczace.
Muzyka natomiast jako tako byla ok, ale wedlug mnie, powinienes zrezygnowac z mocniejszego grania na rzecz spokojnieszych numerow. Postaw przedewszystkim na utwory bez wokali, takie, ktore najlepiej beda oddawac sytuacje dziejaca sie na ekranie. Wielu tworcow podczas "codziennych" scen, gdzie toczy sie jakas luzna rozmowa miedzy bohaterami, wrzuca utwory z popkultury, ktore sa sluchane na codzien. Moim zdaniem jest to wielki blad. Tutaj powroce do pozaru, gdzie zastosowales wlasnie jeden z takich rockowych numerow. A moim zdaniem juz odpowiednia muzyka, by wywindowala akcje w gore ;)

Posrod tych uwag jest tez pare plusow. Mianowicie ogolny montaz jest naprawde przyzwoity (raz tylko zauwazylem, ze nie wyciszyles odpowiednio muzyki. po prostu nagle sie urwala), oraz jakosc wideo jest bardzo wysoka. Milo sie patrzy na takie produkcje :)
Poczekam na drugi odcinek, zobacze jak akcja sie potoczy i czy sam serial mnie zainteresuje. Na razie daje ci kredyt zaufania ;)

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Revenge

Postautor: Eq » 03 lut 2015, 22:58

Malfurion, dziękuję za rozbudowaną opinię. Postaram się do wszystkiego zastosować w wersji 2.0 :)

_____________________

A teraz kilka fotek z planu... Dzisiaj kręciłem sceny do drugiej wersji odcinka pierwszego, no i podczas nich... Aktorzy zaczęli się palić! Było to spowodowane wysoką temperaturą. Nikt na szczęście nie ucierpiał (jak na razie był tylko jeden zgon na planie, nim niedługo też się podzielę, przez przypadek to nagrałem).
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz biorę się za montaż. ^^

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Revenge

Postautor: Kasim Hazim » 03 lut 2015, 23:11

Mina simki na pierwszym. ♥
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Revenge

Postautor: Eq » 04 lut 2015, 17:38

Uwaga!

Scenariusz do Pierwszego Sezonu Revenge został oficjalnie zakończony.
Liczy on 19 stron oraz 4558 słów.
Premiera odcinka pierwszego: 13 Marzec 2015.

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: Revenge

Postautor: Mint » 04 lut 2015, 17:42

Tekst pisałeś w Wordzie,no nie?


Wiem,że dziwne, że się o takie coś pytam,ale co mi szkodzi. :cwaniak:
Obrazek

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Revenge

Postautor: Eq » 04 lut 2015, 17:58

Tak :P Mam czasem problem z odczytaniem siebie samego, więc wolałem to zrobić w tej formie.

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: Revenge

Postautor: Cain » 05 lut 2015, 18:45

Tylko pokaż mi tekst scenariusza zanim zaczniesz wkładać dialogi do odcinka. :* Nie można pozwolić na flopa w postaci niektórych dialogów z pierwszego odcinka.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Revenge

Postautor: Eq » 02 mar 2015, 14:23

W weekend wszedłem do gry, chciałem dalej nagrywać, niestety napotkał mnie problem. Mianowicie, gdy naciskam przycisk do nagrywania, gra klatkuje. Po prostu sim sie ścina, i co jakiś czas sie rusza. Gra nadal pokazuje normalną liczbe fps (30-60), ale coś jest nie tak. Spróbuje zdobić reinstalke podstawy oraz Frapsa, jeśli to nie zadziała niestety będę musiał przesunąć premierę Revenge.

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Revenge

Postautor: Eq » 07 mar 2015, 13:16

Odcinek Pierwszy został ukończony.
Premiera 13 Marca. ^^

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Revenge

Postautor: Guuki » 07 mar 2015, 22:51

O, to wtedy obejrzę, na spokojnie. Wiem, że swego czasu wygrałem pokaz roboczej wersji pierwszego odcinka, której do dzisiaj nie obejrzałem - przyznaję się bez bicia - za co przepraszam. Dzięki, że nie masz mi tego za złe, bo szkoda by było podpaść kolejnej osobie na tym forum (pozdro, Oct).
Poczekam na premierę, obejrzę, skomentuję.
Obrazek

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Revenge

Postautor: Eq » 13 mar 2015, 17:58

Odcinek pojawi się dziś o 18 ;)
Trwa on 6:46.

___________________________________

Chwilę przed 18 - Odcinek 1 znajduje się pod tym linkiem.
Życzę miłego seansu ;)

youtu.be/8d5YtcyCKN8

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: Revenge

Postautor: Lunon » 14 mar 2015, 15:29

Przez spokojne ujęcia, serial wydaje się taki łagodny i sielankowy.
A ponadto ostatnia scena wydaje się mało dramatyczna.
Czasem simowie są ustawieni w pozy i tylko sztucznie im się usta ruszają- sztywno to wygląda.
I w sumie są to jedyne minusy serialu.

Podoba mi się scenografia, simowie, ciekawa muzyka.
Myślę, że scenariusz ma bardzo dobry potencjał i go nie zmarnujesz.
Czekam na kolejny odcinek ^^

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: Revenge

Postautor: Cain » 14 mar 2015, 16:40

Na początku miałem wrażenie, że nic nie zmieniłeś w serialu. Ten początek nadal za długi jest imo. I muzyka przy tej pierwszej scenie powinna być taka jak podczas pobytu u Kath, bo jest za łagodna. A ta przy pożarze nieco bardziej drastyczna, bo sama scena pożaru owszem intryguje, ale nie oddziałuje bardzo na emocje.

Co do wykonania - właśnie te pozy mnie drażniły, usta śmiesznie się ruszały i nic poza tym... Głównie na cmentarzu te sceny były nie do przyjęcia. :P

W niektórych momentach podziwiałem, jak pięknie Daisy wygląda :aww: Fajne sceny z tym snem i zaraz po przebudzeniu.

Jestem ciekaw, co wydarzy się w następnym odcinku. Minusów tego odcinka nie poprawisz, ale weź sobie nasze rady do serca przy tworzeniu kolejnego :swelol:
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Revenge

Postautor: Kasim Hazim » 14 mar 2015, 17:16

No więc, pierwsza scena jest długa i ujęcia są w niej brzydkie, już nie wspomnę, że jak ten gościu gadał to nagle Daisy wymachuje ręką mu przed ryjcem. XD Niektóre teksty dosyć oklepane i dosyć śmiesznie wyszło, bo położyła się spać (tak nagle u kogoś w domu, uznała, że się położy xDDD), po czym wstała i uznała, że jest zmęczona... Trochę to się zaprzecza. Ostatnia scena mało emocjonująca, powinna bardziej trzymać w napięciu, zaciekawić by była ta chęć obejrzenia 2 odcinka. A i simowie ruszają ustami jakby coś żuli. No więc to są minusy...
Co do plusów - ładni simowie, scenografia, muzyka i ogólnie nie jest źle. Czekam na odcinek 2. ^^
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Revenge

Postautor: Shattered » 15 mar 2015, 11:16

Padłam jak Tyson przyszedł na cmentarz.. I mlaskał jak krowa :haha:
Strasznie nie podoba mi się, jakoś mnie irytuje, to że ich mowa jest niesłyszalna, natomiast słychać muzykę.. Szkoda, że nie podkusiłeś się zrobić dubingu do każdego z aktorów.. Wiem, wiem. Ciężko, ale możliwe... Bo czasem ta ich gestykulacja jest, aż śmieszna .. :D Albo ruch ust, szczególnie Daisy

3 muzyka jakaś denerwująca :(

Leigh autorką simów?

Dzięki Tobie odkryłam piosenkę Taylor, której nie znałam :wub:

No nie mogę, Tyson umrze.. A jego najbardziej polubiłam..

Swoją drogą, nie wyobrażam sobie, abym poszła do koleżanki i nagle powiedziała, że jestem zmęczona i się położyła spać.. :P

No cóż, muszę powiedzieć, że zaciekawiło mnie. Naprawdę..

Szkoda tylko, że głosy zostały zastąpione przez muzykę...

Swoją drogą, skąd ona wiedziała że dom się pali? Nic nie widać..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Revenge

Postautor: Eq » 15 mar 2015, 12:41

Shattered pisze:Padłam jak Tyson przyszedł na cmentarz.. I mlaskał jak krowa :haha:
Strasznie nie podoba mi się, jakoś mnie irytuje, to że ich mowa jest niesłyszalna, natomiast słychać muzykę.. Szkoda, że nie podkusiłeś się zrobić dubingu do każdego z aktorów.. Wiem, wiem. Ciężko, ale możliwe... Bo czasem ta ich gestykulacja jest, aż śmieszna .. :D Albo ruch ust, szczególnie Daisy
Niestety, to są tylko simsy. Co do Dubbingu - nawet nie chciałem próbować. Kiedyś próbowałem i naprawdę jest to uciążliwe, po za tym ciężko teraz znaleźć osoby, które chciałyby użyczyć swojego głosu. Co do tych min - w scenie na cmentarzu musiałem użyć animacji z AnimationPlayera, ponieważ Daisy i Tyson za krótko mówili. Wie ktoś, gdzie mogę pobrać te animacje mówienia od twórców?
Shattered pisze: Leigh autorką simów?
Tak, dokładniej Tysona, Daisy, Wesleya i aktorki, której jeszcze nie poznaliście ;)
Shattered pisze: Swoją drogą, nie wyobrażam sobie, abym poszła do koleżanki i nagle powiedziała, że jestem zmęczona i się położyła spać.. :P
Daisy ma uchodzić za trochę pustą (XD) i staram się to pokazywać XD No i musiałem jakoś to rozwiązać, nie wiedziałem gdzie mogę zrobić tą scenę z wizją.
Shattered pisze:Swoją drogą, skąd ona wiedziała że dom się pali? Nic nie widać..
Było pokazane w wizji nr. 1, że Tyson się pali, w wizji nr. 2 także. Bardziej o to chodziło.
Cain pisze:Na początku miałem wrażenie, że nic nie zmieniłeś w serialu. Ten początek nadal za długi jest imo. I muzyka przy tej pierwszej scenie powinna być taka jak podczas pobytu u Kath, bo jest za łagodna. A ta przy pożarze nieco bardziej drastyczna, bo sama scena pożaru owszem intryguje, ale nie oddziałuje bardzo na emocje.
Scenę pierwszą i tak już dużo skróciłem. Co do muzyki, mam ogromny problem z jej wyborem.
Lunon pisze: Myślę, że scenariusz ma bardzo dobry potencjał i go nie zmarnujesz.
Czekam na kolejny odcinek ^^
Dziękuję. ^^ Staram się jak tylko mogę.
Już w następny piątek dostaniecie trochę zdjęć z odcinka 2 ;)

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Revenge

Postautor: Guuki » 15 mar 2015, 23:43

Obejrzałem i jestem pod wrażeniem. Wszystko dopracowane w każdym calu i jako całość wypada bardzo profesjonalnie. Kawał dobrej roboty. Wkręciłem się w historię od początku i nie mogę doczekać się kontynuacji.
Mnie się te pozy z animacjami mówienia bardzo podobają. Mega artystycznie to wygląda, nadaje serialowi charakterystycznego klimatu. A dobrana muzyka świetnie uzupełnia całość. Super.

:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: Revenge

Postautor: Mint » 17 mar 2015, 15:22

Ogólnie było całkiem dobrze. Dało się poczuć ten klimat. Podobały mi się te wizje Daisy podczas snu,rewelacja. :) Nie podobało mi się za bardzo to powolne mówienie,poruszanie ustami,za bardzo sztuczne,ale rozumiem, w simsach nie da się wszystkiego. ;) Na końcu bym jednak przedłużył tę scenę pożaru dodając ujęcia z różnych perspektyw i dodał bardziej drastyczną muzykę. Będę oglądał dalej,czekam na odcinek 2. ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Revenge

Postautor: diamond5 » 18 mar 2015, 11:31

Ooo ciekawy serial !

Fakt to poruszanie ustami na tym cmentarzu nieco śmieszne było ALE mi się podobało to że właśnie np.Daisy stoi taka zasmucona i tyle co ustami porusza a nie jak to w simach bywa że rękoma gestykulują a do tego te ruchy ciałem...nie za bardzo dobre by to było w tej sytuacji na tym cmentarzu dlatego mi pasują jak najbardziej te pozy z mówieniem :)

Muzyka mi się podoba dodaje fajny klimat...dubbing byłby fajny bo faktycznie takie to "ciche"...

No ale ogólne moje wrażenie po 1 odc.WOW!
Ostatnio zmieniony 23 mar 2015, 7:51 przez diamond5, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Revenge

Postautor: Eq » 22 mar 2015, 11:36

diamond5, Daisy, nie "Deisy" :P

__________________________________

Dla zainteresowanych - pierwotna wersja Revenge - Lost in my Mind. Swego czasu na moim kanale był pierwszy odcinek, jednakże ostatnio go usunąłem XD

youtu.be/H9cxrJOQMjw


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości